Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון רדיואיזוטופי של מחלות אורולוגיות

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

דיסציפלינות רפואיות מודרניות הן בלתי אפשריות ללא אינטראקציה עם התמחויות הקשורות, במיוחד אלה אבחון. טיפול מוצלח ופרוגנוזה תלויה במידה רבה באיכות ובדיקות של בדיקות האבחון. רדיולוגיה רפואית - אחת הדיסציפלינות החשובות ביותר, הכובשת את המחצית השנייה של המאה העשרים, מקום מוצק באבחון של מגוון מחלות ונגעים של איברים פנימיים.

רדיולוגיה רפואית היא המדע של שימוש בקרינה מיננת להכרה ולטיפול במחלות אנושיות. הוא מחולק לאבחון וטיפול.

אינפורמטיביות גבוהה של התוצאות שהושגו בשילוב עם קלות יישום ו atraumaticity של המחקר אינם היתרונות היחידים של רדיולוגיה אבחון. קבלת מידע לא רק על מצב תפקודית-מבנית של איברים במערכת האורגניטל, אלא גם את המידע האבחון המקורי, מעלה את השיטות של אינדיקציה radioisotope לאחד המקומות העיקריים במכלול של בדיקה אורולוגית מודרנית.

התחל להשתמש בסמנים רדיואקטיביים בקליניקה נופלת על 40-ies של המאה עשרים., כאשר הסדירות הקפדנית של חלוקת יוד רדיואקטיבי כבר נקבעה במצבים פתולוגיים שונים של בלוטת התריס. במקביל פיתחנו בדיקות אבחון המכיל ברזל רדיואקטיבי לקביעת תאי דם אדומים במחלות שונות של דם, זרחן רדיואקטיבי כדי ללמוד את הגידול הממאיר ונתרן רדיואקטיבי לחקר זרימת הדם הכללית והמקומית במחלות לב וכלי דם. מאז 50-ies אמצע המאה עשרים., כשזה הפך ייצור תעשייתי אפשרי בכמויות מספיקות של nuclides רדיואקטיביים השונה הופיע אמין, קל לטפל ביחידות רדיומטרי, שיטות מחקר רדיואיזוטופיים הציגו לתוך פרקטיקה קלינית אורולוגיה. מאז, שיטות מחקר רדיואקטיביות זכו למקום מוצק באבחון של מחלות שונות ונגעים של איברים פנימיים, ויצרו משמעת עצמאית, הנקראת רפואה גרעינית. במקביל, נוצרה המהות של הרפואה הגרעינית, ונוצרו מסורות מסוימות של שימוש בשיטות מחקר ספציפיות שיצרו ארבע קבוצות עיקריות.

 • רדיוגרפיה (רנוגרפיה, קרדיוגרפיה, הפטוגרפיה).
 • סריקת איברים.
 • רדיומטרי קליני (לימוד נפח של אלמנטים שונים בשיטת ספירת כל הגוף).
 • רדיומטריה מעבדה (מחקר של ריכוז RFP בסביבה הביולוגית של הגוף).

בשנות ה -70 של המאה הקודמת פיתוח מהיר של שיטות חדשות של מחקר radioisotope - scintigraphy ושיטות radioimmunological במבחנה - החלה. הם נהפכו ליותר מ -80% מהנפח הכולל של אבחון רדיואיזוטופי בתרגול קליני מודרני. כדי לבצע מחקר רדיואיזוטופי פונקציונלי, נחוצים רדיופרקטורים וטכניקות רדיומטריות.

תכשירים רדיואקטיביים

RFPs הם תרכובות כימיות המכילות במולקולה שלהם רדיונוקלידים מסוימים המותרים לניהול לאדם עם מטרה אבחון או טיפולית. RFP ניתנת למטופל רק על פי "הנורמות של בטיחות קרינה".

התנהגות ביולוגית של תרופות רדיואקטיביות או מה שמכונה טרופיטי - זמן הצבירה, המעבר וההפרשה מהאיבר הנבדק - נקבע על-פי טבעם הכימי. ב פרקטיקה אורולוגית המודרנית, מספר RFPs משמשים כדי להעריך את המצב התפקודי של הכליה במחקר של הפרשת סרטן ו סינון גלומרולרי. במקרה הראשון, מלח נתרן של othoiodohippuronic חומצה- iodopipurate משמש. למרות הרדיואקטיביות היחסית לרדיום של יוד-היפורט, נתגלו הפרמטרים האבחנתיים האופטימליים של העברתה במערכת של הצינורות המצוירים, וניתן להשתמש בה באופן נרחב ברנוגרפיה של הרדיו-איזוטופים ובנפרסינטגרפיה דינמית. ההכנות Glomerulotropic של pentatech 99mTc משמשים בהצלחה כדי לקבוע סינון גלומרולרי. בשנים האחרונות, הודות לסינתזה של תרכובות חדשות - טנמג 'ים ונתרן יודופורט, ניתן היה להפחית את עומס הקרינה על המטופל, מה שחשוב במיוחד בבדיקת ילדים צעירים.

שתייגת עם פתרונות טולטיום קולואידאל משמשים באבחון של מערכת העצם (osteoscintigraphy), מערכת הלימפה (לימפוגרפיה רדיואקטיבית עקיף). (אנלוגי רדיואיזוטופיים עקיפים ואנוגרפיה).

שיטות אבחון רדיואיזוטופי

שיטות האבחון הרדיו-איזוטופי המשמשות באורולוגיה מחולקות לסטטיות ודינמיות. לביצוע סטטיסטי:

 • סטרופטיגרפיה סטטית;
 • הפטוגרפיה: 
 • לימפוצינטגרפיה; 
 • osteoscintigraphy. 

שתי השיטות הראשונות לא נמצאות בשימוש לעיתים קרובות, שכן שיטות האבחון של אולטראסאונד אינן נחותות באינפורמטיביות שלהן לשיטות סטטיסטיות רדיואקטיביות של לימוד הכליות או הכבד.

לימפוצינטיגרפיה עקיפה משמשת לאיתור מעורבות של בלוטות הלימפה על ידי התהליך הגרורתי ועל מנת להעריך את שכיחות המחלה. הטראומטייה הנמוכה של המטופל ופשטות השיטה מאפשרים לבצע זאת על בסיס אשפוז.

Osteoscintigraphy משמש כדי לאבחן גרורות של גידולים ממאירים של מערכת גניטורינרי. רגישות גבוהה של השיטה (יותר מ -90%). את ההסתברות של תוצאות חיוביות כוזבות, לא יעלה על 5-6%, ואת היכולת לזהות גרורות osteoblastic 6-8 חודשים מוקדם יותר מאשר רדיוגרפיה, לעשות radioisotope osteoscintigraphy שיטה פופולרית. העיקרון של השיטה מבוסס על הקליטה הפעילה של מספר RFPs על ידי מוקדי גרורות של השלד. RFP מרוכז במבנים אשר נמצאים בתהליך של היווצרות עצם (osteoblasts). בעת ביצוע osteoscintigraphy, זרחן המכילים RFPs משמשים. את רמת הצבירה של אשר בחלקים שונים של השלד נקבע על ידי גודל של זרימת הדם, מצב של microcircululation. דרגת מינרליזציה ופעילות אוסטאובלאסטית. הפצה אחידה של RFP. החורגת מהמאפיינים האנטומיים והפיזיולוגיים הרגילים של הכללתה, היא הסימן העיקרי לשינויים פתולוגיים במערכת העצם.

מגוון של מחקר הוא מיפוי עצמות שנקרא תלת פאזיים, אשר כרוך בקבלת סדרת תמונות הערכת כמות רדיואקטיביות נגעים במהלך 10-30 השניות הראשונות (זרימת דם), 1-2 דק '(טפטוף) ואחרי 2-3 שעות (גודש). עם זאת, סגוליות נמוכה מובילה לתוצאות חיוביות שגויות, במיוחד בחולים קשישים עם שינויים הקשורים לגיל אוסטיודיסטרופי.

שיטות דינמיות משמעותן:

 • רדיו איזוטופים ורנכוגרפיה;
 • דינמי nephroscintigraphy.

כדי לקבל מידע על מצב אנטומי תפקודי של הכליות באמצעות RFPs מיוחדים המשתתפים באופן פעיל בתהליכים הפיזיולוגיים של הגוף בזמן חלוקה מחדש, שיטות דינמיות של אבחון radioisotope מבוצעות.

רנוגרפיה רדיוגרפית מאז 1956 הוכנסה לתרגול קליני. המחקר הוא שיטה של סינון ראשוני לחולים עם חשד למחלות מערכת גניטורינארית. עם זאת, באופן מהימן מגלה הפרות נפרדות של הפונקציה של כליה, רק אם ההבדל ביניהם עולה על 15% ואם המחקר נערך בתנאים טכניים נכונים. השיטה מבוססת על חקירת תהליך הפרשת התעלה הפעילה של התרופה המסומנת על ידי הכליות והסרתה דרך שלפוחית השתן אל שלפוחית השתן. הטכניקה כוללת את הממשל תוך ורידי של RFP הקלטה מתמשכת במהלך 15-20 דקות של רמת הרדיואקטיביות מעל הכליות בעזרת חיישנים radiocirculation (renograf). העקומה המתקבלת היא רנוגרמה. מורכב משלושה חלקים:

 • כלי דם, המשקף את ההתפלגות של RFP במיטת כלי הדם של הכליה: 
 • הפרשות, תהליך של הצטברות סלקטיבית ופעיל של RFP במבנה הכליות:
 • פינוי, המייצג את תהליך הסרת RFP מן הכליות לתוך שלפוחית השתן.

כדי לקבוע את הפרמטרים הפיזיולוגיים האמיתיים, החולה נמצא במצב ישיבה במהלך המחקר.

עם זאת, רנוגרפיה רדיואיזוטופית יש חסרונות מסוימים.

 • הגדרת גלאי לעבר אזור כליות renografii מתבצעת בערך פי ציוני דרך אנטומיים ידוע שחלק מהחולים (סבלו nephroptosis. Distopirovannyh שיש וכו 'כליות) יכול להוביל מרכוז שגוי ונתונים מדויקים.
 • בעת רישום הדינמיקה של העברת RFP דרך הכליה, לא ניתן להבחין בבירור בתרומה לרנוגרמה של שלבי ההפרשה והפרשה, ולפיכך חלוקה של רנוגרמה לקטעים קונבנציונליים מותנית.
 • רישום קרינה על אזור הכליה כולל לא רק את רישום של התרופה. עובר ישירות דרך הכליה, אלא גם RFP, הממוקם ברקמות רכות, מראש ובכפוף לגוף, אשר גם מציג טעות מסוימת בתוצאות המחקר.
 • עקומת הסיקול המתקבלת במהלך ההרשמה על אזור הלב אינה מספקת מידע ברור על הטיהור האמיתי של הגוף מן RFP, שכן חלק משמעותי של התרופה מופץ בחלל בין תאיים. מה שגרם להיווצרות של מה שנקרא Hippuran שטח (במיוחד בחולים עם אי ספיקת כליות כרונית).
 • המחקר של שיעור הצטברות של RFP בשלפוחית השתן, המבוצעת בדרך כלל ללא כיול מתאים של הגלאי במונחים של כמות הפעילות המוזרקת על הרוחות, נותנת רק מושג משוער על תפקוד הכליות הכולל.

העיקרון של השיטה של nephroscintigraphy דינמי מבוסס על המחקר של מצב תפקודי של הכליות על ידי הקלטה של הצטברות פעילה של parenchyma שכותרתו של תרכובות שכותרתו והסרתם על ידי VMP. המחקר מבוצע על מצלמות גמא חד-ממדיות מודרניות או מרובות-גלאים עם בחירה של אזורי עניין. בעתיד, הדמיית מחשב של הגוף מבוצעת על מנת להעריך את המצב האנטומי ולבנות עקומות עם החישוב של המצב הפונקציונלי.

השיטה מורכבת במינהל תוך ורידי של tubutropic או glomerulotropic RFP והקלטת רציפה של רדיואקטיביות במשך 15-20 דקות מעל אזור הכליה. המידע נרשם בזיכרון של מחשב ופלט מיוחדים למסך, משחזר את המעבר השלבי של RFP דרך האורגן. הדינמיקה של RFP עובר לאחר עיבוד מחשב מיוחד ניתן לשכפל בצורה של רנוגרמות שנוצרו על ידי המחשב, כי יש מגזרים - כלי הדם, הפרשה ופינוי, וגם במונחים של שחרור אזורי נפרד. רק בעזרתו של nephroscintigraphy דינמי ניתן ללמוד את הפעילות הפונקציונלית של חלקים שונים של parenchyma הכליות.

השיטה של nephroscintigraphy דינמי בהשוואה לרנוגרפיה רדיואיזוטופית יש מספר יתרונות ללא ספק.

 • הביצועים של nephroscintigrams דינמי אינו קשור עם שגיאה עקב מרכז לא תקין של גלאים, שכן בתחום הראייה של קריסטל גמא המצלמה יש, עם יוצא מן הכלל יוצא דופן, את האזור כולו של המיקום האפשרי של הכליות.
 • כאשר scintigraphy ניתן לרשום את התרופה בצורת רקמות perinephric האזור המתאימה לכל אחד כליות, המאפשרת לשקול את הווה קרינת hippuran תרומה ברקמות לפני ואחרי שבבסיס ולהתאים עקומת סינטיגרפיים.
 • בעזרת סינטיגרפיה דינמית, ניתן, יחד עם מידע כללי על הובלת RFP דרך הכליה, כדי לקבל נתונים על פונקציות ההפרדה הנפרדות והפרשיות השונות ולהבדיל את רמת החסימה של השופכן.
 • Nephroscintigraphy מאפשר לקבל תמונה של הכליות מספיק כדי להעריך את המצב הטופוגרפי אנטומית, במיוחד עבור הערכה של הכליות על ידי חלקים.
 • עקומות רנוגרפיות חופשיות משגיאות הנגרמות על ידי כיול לא מדויק של ערוצים, המתרחשת בעת שימוש ברנוגרפים סטנדרטיים, המאפשר ניתוח כמותי מדויק יותר של הסטטוס של כל תפקוד כליות.

היתרונות הרשומים של נפרוזינטיגרפיה דינמית, בהשוואה לרנוגרפיה, מאפשרים להגדיל את האמינות והרגישות של המחקר, ואומדן מהימן של תפקודי כליה מושגת בהפרש של 5%.

בבית החולים אורולוגית המיוחדים, מצויד בציוד מודרני, renografii רדיואיזוטופיים יכול לשמש רק במצבים קליניים לא קשורים לאפשרות של נגעי כליות חמורים הדורשים מחקר מעמיק של מצב אנטומי התפקודי הטופוגרפי. עבור מחלות אורולוגית שבו ניתן להגביל החזקת איזוטופ renografii כשיטת סקר נוספת, כמקובל כולל pyelonephritis כרוני (ללא ועקם כליות) ICD (ללא פגיעה משמעותית בתפקוד הפרשת כליות פי urography הפרשה), בשלב הידרונפרוזיס 1, כמו גם מספר הפרעות אחרות שבו אנומליות של פיתוח או סידור של הכליות לא מתגלות.

אינדיקציות מוחלטות לסינטיגרפיה דינמית:

 • הפרות משמעותיות של הפונקציה excretory של הכליה (על פי urography excretory)
 • כל האנומליות בפיתוח של VMP
 • שינויים במיקום האנטומי והטופוגרפי של הכליות
 • hydroonephrosis 2 ו 3 שלבים
 • מחלת יתר לחץ דם
 • ציסטות בודדות ורבות של הכליות, וכן בחינה של ילדים וחולים ולאחר השתלת כליה.

נפרסינטגרפיה דינמית מסייעת לרופאים לפתור מספר שאלות לגבי מהות מהלך המחלה, שכיחות הנזק לרקמות הכליות, האבחנה, הפרוגנוזה והערכת תוצאות הטיפול. תכונות של התהליך הפתולוגי. גם בהעדר תופעות קליניות ומעבדה אחרות של אי ספיקת כליות, נפרסינטיגרפיה דינמית מסוגלת לזהות פגיעה חלקית במצב הפונקציונלי של תפקודי ההפרשה והפינוי של הכליות. הערך הגדול ביותר שיש לו לקביעת לוקליזציה של הצד של המחלה, כמו גם את רמת הנזק לרקמת הכליה - הפרה של הפרשת צינורי או סינון גלומרולרי.

בתפקוד הפרצופים של האורגניזם, מקום חשוב שייך להפרשת הנוזל הקאלי הקרוב אל לומן הצינור של מספר תרכובות אורגניות. הפרשת שחפת היא תחבורה פעילה, שבה מספר מסוים של חלבונים המוביל לוקח חלק להבטיח כי תפיסת חומרים אורגניים ולהעביר אותם דרך צינורית הפרוקסימלי אל קרום apical. המראה בדם של כל מעכב של תהליך הפרשה מפחית את מספר חלבונים המוביל, ואת תהליך הפרשת הצינור מאט. תהליך סינון גלומרולי הוא פסיבי מתרחשת תחת השפעת הלחץ שנוצר על ידי העבודה של הלב. סינון גלומרולרי בכל נפרון נקבע על ידי לחץ סינון יעיל מצב חדירות glomerular. וזה בתורו תלוי בשטח הכולל של השטח נימי שדרכו הסינון מתרחש, ואת חדירות הידראולי של כל חלק של נימי. קצב הסינון הגלומרולרי (GFR) אינו קבוע. הוא נתון להשפעת הקצב היומי וביום זה הוא יכול להיות 30% יותר מאשר בלילה. מצד שני, הכליה יש את היכולת לווסת את הקביעות של סינון גלומרולרי, ורק עם נגעים glomerular חמורים תהליכים בלתי הפיכים להתרחש. מנקודת מבט של הפיזיולוגיה, הפרשת סינון הם שני תהליכים שונים. לכן, מחקרים דינמיים עם תרופות שונות משקפים כל אחד מהם. בנוסף, בשלבים הראשונים של רוב המחלות האורולוגיות, תפקוד המכשיר הצינורי מושפע. ולכן השיטה האינפורמטיבית ביותר של קביעת יהיה דינמי nephroscintigraphy עם תרופות tubulotropic.

ניתוח של מספר רב של תוצאות של בדיקה משולבת של חולים אורולוגים אפשרה את הפיתוח של סיווג תפקודי כללי כללי של נגעים כליים ווסטיבולריים, בהתבסס על הווריאציות הלא ספציפיות העיקריות של השינויים במערכת של איברים מותאמים.

לפי סוג:

 • חד-צדדית ובילטרלית;
 • חריפה וכרונית.

על פי צורת הנגע העיקרי:

 • מחזור הדם
 • מתקן צינורי
 • מנגנון גלומרולרי
 • urodynamics של VMP
 • הפרעות משולבות של כל הפרמטרים הכליות.

בשלבים:

 • הראשונית; 
 • ביניים; 
 • הסופי. 

עם הנגע החד צדדי, הכליה בריא contralateral לוקח על עומס תפקודית הראשי. עם נזק דו-צדדי, איברים אחרים כלולים בתהליך טיהור הגוף, ובמיוחד הכבד, בחולים עם ליקוי בכליות כרוניות כרוניות, מזוהות שלוש צורות של שינויים פתולוגיים. הראשונה מאופיינת בפיצוי אינטראלינלי מלא של פונקציית הטיהור. השני מאופיין בירידה ביכולת הטיהור של מחלקות שונות של נפרונים. השלישי מלווה בירידה חדה בכל הפרמטרים הכליות. ראוי לציין כי צורות השני והשלישי נמדדים במידה שווה אצל מבוגרים וילדים. הסבר עובדה זו נותן המחקר הצורני, כאמור במקרה הראשון, תהליכים טרשתיים ו אטרופית משמעותיים parenchyma של האיבר, ואילו השני - שילוב של החסימה של השופכן עם הפרעות מולדות של בידול רקמות כליה. בשלבים הראשונים של התפתחות השינויים הפתולוגיים בכליות, מנגנוני הפיצויים שלהם כלולים בתוך הגוף, זלוף של parenchyma עולה או יכולות מילואים של nephrons הם מגויסים. ירידה קיבולת טיהור של הצינור מנגנוני הוא פיצוי על ידי סינון גלומרולרי גדל. בשלב הביניים, הפיצוי של תפקוד הכלייתי הוא בשל עבודתה של הכליה הנגדית. בשלב הסופי של הנגע, המנגנונים של גורם extranenal של טיהור האורגניזם מחוברים.

בכל קבוצה ספציפית של חולים, בנוסף סימנים אלה ספציפיים, צורות ספציפיות של פגום הפרמטרים הכלליים תפקודית ניתן לזהות. הפרעות של urodynamics של VMP הם הקישור המוביל הפתוגנזה של מחלות אורולוגיות רבות ואת היעד של אמצעים אבחון וטיפול. הבעיה של מערכת היחסים של הפרעות כרוניות של VMP urodynamics ותפקוד כליות, כמו גם חיזוי של תוצאות תפקודיות של טיפול כירורגי הוא תמיד מאוד רלוונטי. בהקשר זה, שיטות אבחון רדיואיזוטופי, המאפשרות כימות לא פולשניות ופשוטות יחסית של מידת הנזק בכל כליה בנפרד, נמצאות בשימוש נרחב באבחון מצב תפקודי. כדי לקבוע את מידת שינויים פונקציונליים אורגניים במערכת דם הכליות, ולזהות עתודות תפקוד כליות רדיואיזוטופיים מושפעים בשימוש בדיקות תרופתיות עם תרופות להורדת התנגדות היקפית של כלי דם ומגביר באופן משמעותי את זרימת דם כליות. אלה כוללים ההכנות של הקבוצה תיאופילין, xanthinal nicotinate (theonikol), pentoxifylline (trental).

פרמטרים פונקציונליים של הכליות מושווים לפני ואחרי הממשל של התרופה. ישנם שלושה סוגים של תגובות לא ספציפיות למבחן הפרמקולוגי של הכליות המשתנות פתולוגית - חיוביות, חיוביות וחיוביות.

כאשר mochevyvedeniya לרעה חסימתית מערכת farmakoproby בשימוש עם תרופות משתנות - חסימת סמים לעבד את ספיגת מים אבובית דיסטלי של נפרון ולפעול על והפרמטרים המודינמיים המרכזיים והיקפיים ורק להגדיל את זרימת השתן. קבוצה זו של תרופות כוללת aminophylline (euphyllin). בחולים עם ICD, מובחנות שלוש צורות עיקריות של הפרעות תפקודיות.

הראשונה מתרחשת בחולים עם אבנים בכליות או בשופכן, מאופיינת בירידה מובהקת במעבר האינפראנאלי של התרופה המסומנת בשילוב עם עיכוב מתון בתהליך הפרשת הכליה. בשלב השני, ירידה משמעותית של קיבולת טיהור של הצינור המנגנון נצפתה עם האטה חדה של תהליך הפרשה. הסוג השלישי מתגלה בחולים עם אבני אלמוגים, אשר באה לידי ביטוי על ידי הפרה של מעבר התרופה דרך המיטה כלי הדם של הכליה בשילוב עם הפרעה השלטת של פונקציה של הצינור או מנגנון גלומרולרי. כאשר חולים מנוהלים בדיקות radiopharmacological עם eufillinoy בנוכחות יכולות מילואים, הם להקים דינמיקה חיובית של מצב תפקודי של הכליה. בהעדר יכולות מילואים, הגירעון של טיהור, לעומת היצור המקורי, אינו משתנה. עבור מדגם זה שני סוגים של תגובה לא ספציפית הם אופייניים: חיובי ולא תגובה.

עם תבוסת עורק הכליה ואת מקורם של יתר לחץ דם renovascular (AH) ציין סימפטום פונקציונלי טיפוסי - ירידה ברורה במחזור ובטיהור בצד הפגוע בשיתוף עם הסיומת של תרופות תחבורת intrarenal זמן. רק מידת השינויים משתנה. סמיוטיקה פונקציונלית זו חשובה ביותר לתמונה הקלינית של המחלה, במיוחד בשלב בדיקת ההקרנה של חולים עם יתר לחץ דם עורקי. לצורך אבחון דיפרנציאלי בחולים אלה יש לבצע בדיקה רדיופארמקולוגית עם קפטופריל (kapoten). השוואת מחקרי העמסה מבוקרת רושמת את יכולות חילוף בבירור מיטת כלי הדם של הכליות ואת parenchyma הכליות ומקל על האבחנה ממוצא nephrogenic ויתר לחץ דם renovascular.

יכולות מודרניות של nephroscintigraphy דינמי לאפשר הערכה כמותית של חומרת ההפרעות לא רק הפרשה. אלא גם את הפונקציה פינוי של VMP בחולים עם uropathies חסימתית. נמצא קשר הדוק בין חומרת מעבר השתן בדרכי השתן לבין מידת הפגיעה בתפקוד הכלייתי. כמו בתקופה של היווצרות הפרעות באורודינמיקה, ולאחר השחזור האופרטיבי של מעבר השתן דרך ה- VMP, מידת השימור של פונקציית הפינוי בכללותה קובעת את חומרת תפקוד הכליות. האינדיקטור האינפורמטיבי ביותר הוא הגירעון של טיהור הדם מן ההיפורה. הפונקציה סינון של הכליה אינה קשורה ישירות למצב של urodynamics.

פונקצית הפרשה של tubules כליות שבורה ביחס ישר הלמידה של פרעות המודינמי והתאוששות חלקית בלבד בהתאם לחומרה הראשונית להתמודד. כאשר urodynamics הפרה VMP זוהה קשר מובהק בין מידת הפחתת חלוף שתן ותפקוד של tubules כליות. עם זאת, חומרת הפונקציה המקורית של אי-ספיקה כלייתית אינו משפיע על היעילות של ניתוח שיקומי ו מידת הפגיעה של הפונקציה פינוי בתקופה לפני הניתוח חיוני לאחר הניתוח. אם הגורם לירידת ערך גלובלית של urodynamics נעוצה לאו דווקא ב חסימה מכנית של לומן של דרכי השתן העליונות, כמו השינויים שחלו הקיר של האגן השופכן, שמוביל לאובדן משמעותי של פעילות התכווצות, חיסול של חסימה לא יכול לייצר את האפקט הטיפולי הרצוי. מצד השני, כאשר פעולת urodynamics השיפור הנאות נותנת תוצאה חיובית, גם כאשר טיהור הליקוי המשמעותית בתחילה.

התוצאות של nephroscintigraphy דינמי בחולים עם reflux vesicoureteral מיוצגים על ידי שתי צורות של הפרעות תפקודית. במקרה הראשון, יש ירידה קלה בפונקציה טיהור של מנגנון הכליה צינורית תוך שמירה על ערכים נורמליים של הפרמטרים הפונקציונליים הנותרים. הצורה השנייה שונה בעיקר בהפרה של תהליך הפרשת הכליה.

ביסודו של דבר, את הבעיות של הפיזיולוגיה ו פתופיזיולוגיה של הורמונים - אובייקט המחקר של אנדוקרינולוגים. הורמונים המיוצרים על ידי הכליות, ואת ההשפעות הכליות של הורמונים אחרים מתעניינים יותר ויותר אורולוגים ונפרולוגים. יש עניין גובר ב הרגולטורים רקמות (הורמוני רקמות), כגון prostaglandins ו היסטמינים המיוצרים על ידי הכליות. הכליות ממלאות תפקיד מרכזי בקטבוליזם ובהפרשה של הורמונים כליים ואדרנליים, ובכך משתתפים בהסדרת המעמד ההורמונלי של האורגניזם כולו.

בסוף המאה העשרים. שיטה יעילה מאוד לקביעת רמת ההורמונים בנוזלים ביולוגיים פותחה ומיושמת - רדיואימוניות. היא שוכנת התחרות בין אנליטי אנלוגים שכותרתו ללא תווית עבור מספר מצומצם של אתרים מחייבים במערכת מקבל מסוימת לפני שהוא מגיע לשיווי המשקל הכימי של כל מרכיבי תערובת התגובה. כמו מערכת המקבלת ספציפיים המשמשים נוגדנים וכן אנלוגי שכותרתו - אנטיגנים רדיואקטיבי. התווית לא משנה את הספציפיות החיסונית הספציפית ואת התגובה של האנטיגן. בהתאם לאחוז של אנטיגנים שכותרתו ותווית ללא תווית בפתרון, שני נוגדנים נוגדן אנטיגן נוצרים. בזכות הספציפית שלהם, רגישות גבוהה, דיוק, והפשטות של מבחנים, שיטת radioimmunoassay החליפה בשיטות ביוכימיות רבות לקביעת ריכוז הורמונים נוזלים ביולוגי, אנטיגנים סרטניים, אנזימים, נוגדנים, ו פוליפפטידים רקמת שליה וכו '

MKB ו neferrolithiasis אלמוגים היא מחלה polyethiologic. הפרה של מטבוליזם סידן זרחן בגוף עם תדר מסוים מוביל להיווצרות של אבנים בכליות. הורמון הפאתירואיד המיוצר על ידי בלוטות התריס יש השפעה עצומה על תחזוקה של סידן הומיאוסטזיס בגוף. הורמון יותרת התריס עובר מטבוליזם בכבד ובכליות ומשפיע על מבנה פונקציונלי של הכליה - מפחיתה את הספיגה של פוספט אנאורגני ב tubules הפרוקסימלי. יש לו השפעה פעילה על תהליכי החיזור בתאים אבובית הכליה, ממריץ את הסינתזה של המטבוליט הפעיל של ויטמין D, שהוא הרגולטור העיקרי של ספיגת הסידן במעי. עם hyperfunction של בלוטת התריס הפרה, הריכוז של הורמון הפאתירואיד בדם עולה באופן משמעותי. Nephrolithiasis הוא הסימן הקליני השכיח ביותר של hyperparathyroidism העיקרי (5-10% מחולים עם ICD). קביעת רמות בדם של הורמון יותרת התריס ו קלציטונין - השיטה המדויקת ביותר של האבחנה של hyperparathyroidism. מאז מייד לאחר הזנת מולקולת PTH בדם שוברת לשני שברים עם פעילות ביוכימית שונה והחצי-חיים, לקביעה האמינה של רמת ריכוז פלזמה של שבר פעיל מזה יש צורך לקחת דם לחקר בסביבה הקרובה של הפרשתו - ורידי תריס של האגן. זה גם מאפשר לך לקבוע את המיקום של בלוטת התריס עם פעילות תפקודית מוגברת. לקבלת אבחנה מבדלת של gnperparatireoza יסודי ותיכון לקבוע את מפל ריכוזים של PTH ו קלציטונין. ההשפעה הביולוגית של האחרון היא להגביר הפרשת סידן, זרחן, נתרן ואשלגן והכליות בלימה תהליכי resorptive בתוך העצם. בשנת ריכוז PTH hyperparathyroidism העיקרי בדם עולה, ו קלציטונין נשאר בתוך ערכים נורמליים או מעט מתחת לנורמה. עם hyperparathyroidism משנית, הריכוזים של שניהם הורמון הפאתירואיד ו calcitonin בדם הם הגדילו.

בבדיקות מורכבות של חולים עם יתר לחץ דם, הרדימונאליימות בבדיקת הדם של הרנין, הורמון אלדוסטרון ואדרנו-קורטיקוטרופי הם חובה. רקמת הכליה בתנאים של איסכמיה מפריש רנין, השייכים לקבוצה של אנזימים proteolytic, אשר, כאשר אינטראקציה עם אנגיוטנסינוגן, יוצר פוליפפטיד-אנגיוטנסין. דגימות דם לקביעת ריכוז רנין על ידי רדיואימואינוסאי נלקחות ישירות מהורידים הכליות ונחות הוורידים הנחותים לפני ואחרי העומס האורתוסטטי, מה שמאפשר לזהות באופן אמין אסימטריה בהפרשת רנין.

לא פחות משמעותי הוא התפקיד של בלוטות יותרת הכליה לייצר אלדוסטרון בתגובה להגברת אנגיוטנסין גירוי. ב יתר לחץ דם renovascular הארוך (VRG) לפתח aldosteronnzm המשנית, אשר מבוסס על הפרעות מים ואלקטרוליטים, מורכבת החזקת מים בגוף, להגדיל בהפרשת אשלגן, קירות בצקת של arterioles, הגדלת הרגישות שלהם לסוכני Pressor שונים וגידול התנגדות היקפית הכוללת . הממריץ החזק ביותר של הפרשת אלדוסטרון פועל הורמון adrenokortikotropnyn גם מגביר את הפרשת סטרואידים, כגון קורטיזול. ריכוז מוגבר של קורטיזול בדם מגביר את הדיאוריס, יש השפעות היפוקלמיות והיפרנטריות. כתוצאה מכך, חולים עם VRH זקוקים למחקר יסודי של רדיואקטיבי של הריכוז בדם של החומרים הנ"ל.

היפותלמוס, בלוטת יותרת המוח ו בלוטות המין הגבריות יוצרים קומפלקס מבני ופונקציונלי יחיד, באינטראקציה שיש בה קשרים ישירים והופכים. הצורך לקבוע את הריכוז של ההורמונים המקבילים בדם בחולים עם תפקוד מיני לקוי ופוריות ברור. ניתוח רדיואימונולוגי בתחום זה הוא השיטה המדויקת ביותר כיום.

השימוש בשיטות אבחון רדיואיזוטופי באורולוגיה הוא יעיל ומבטיח. האפשרויות של הרפואה הגרעינית להשגת הערכה אובייקטיבית של שינויים אנטומיים ופונקציונליים המתרחשים באיברים של מערכת גניטורינארית הם רב פנים. עם זאת, עם המודרניזציה של ציוד אבחון, שחרור של תכשירים חדשים RFP, את האפשרויות של שיטות radioisotope ישתפר, יחד איתם, אבחון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.