^

בריאות

A
A
A

בגרות מוקדמת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התבגרות מינית מוקדמת (PPP) - פרה של בנות, באה לידי ביטוי על ידי אחד או כל הסימנים של בגרות מינית, המהווה 2.5 או יותר סטיות תקן (או σ 2.5 SD) נמוכות מאשר הגיל הממוצע של המופע שלהם באוכלוסייה של ילדים בריאים. עכשיו ברוב המדינות בעולם ההתבגרות נחשבת מוקדמת בנוכחות של כל הסימנים שלה בנות של גזע לבן עד 7 שנים גזע מירוץ ל -6 שנים של חיים.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

בגרות מוקדמת מתרחשת ב -0.5% מהבנות באוכלוסייה. בין הפתולוגיה הגניקולוגית כולה של הילדות, ההתבגרות המוקדמת היא 2.5-3.0%. ב -90% מהבנות, הצורה המלאה של ההתבגרות המוקדמת נובעת מהפתולוגיה של מערכת העצבים המרכזית (CNS), כולל על רקע תצורות מוחיות נפחיות (45%). תסמונת McCune-Albright-Breitsev נמצאה ב -5%, גידול של גידולי השחלות באסטרוגן - ב -2.6% מהבנות עם גיל ההתבגרות המוקדמת. פגישה מוקדמת נפגשה ב -1% מהבנות מתחת לגיל 3 והיא גבוהה פי 2-3 מהתדירות האמיתית של גיל ההתבגרות המוקדמת. התדירות של היפרפלזיה מולדת של קליפת האדרנל עם מחסור של 21-hydroxylase הוא 0.3% באוכלוסיית הילדים מתחת לגיל 8 שנים.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

גורם ל בגרות מוקדמת

HT-תלות מינית מוקדמת עלולה להיגרם על ידי היסטוריה משפחתית (וריאנט אידיופתית), גידולים או תהליכים פתולוגיים אחרים באזור היפופיזה-ההיפותלמוס (התגלמות מוחין). סיבה נדירה של גיל ההתבגרות מוקדמת HT- היא תסמונת ראסל כסף כסף, מלווה בייצור מוגזם של גונדוטרופינים מ הילדות המוקדמת.

Pubarhe מוקדמת עלולה להיגרם על ידי הפרשת יתר של אנדרוגנים הכליה בצורת היפרפלזיה מולדת של האדרנל הלא-קלאסית, גידולים השחלות אנדרוגן (arrhenoblastoma, gonadoblastoma הגידול lipidokletochnaya, dysgerminoma, teratoma, choriocarcinoma) או בלוטות יותרת הכליה (אדנומה, androblastoma). אנדרוגן בייצור גידולים של adrenals והשחלות להשפיע על בנות לעתים רחוקות.

Thelarche ואת הווסת מוקדם (מאוד נדירה) יכולים להתרחש על ציסטות זקיקי הרקע מתמיד, granulosa גידולי השחלות, תת פעילות מולדת ו / או מטופל (ואן וויק-Grombaha תסמונת), אסטרוגנים גידולים לייצר, גונדוטרופין כוריוני אנושי גונדוטרופין וכאשר אקסוגניים הממשל של אסטרוגנים ותרכובות כמו-אסטרוגן בצורה של ניסוחים או מזון. Izoseksualnoe HT-עצמאית תסמונת מינית מוקדמת מתרחשת כאשר Mac-קיונג-אולברייט Braitseva כאשר thelarche מוקדמת הווסת ולפתח כתוצאה חלבון קולטן מוטציה גנטית מולדת (GSα-חלבון) שגורמת הפעלה לא מבוקרת של סינתזת אסטרוגן.

אצל בנות עם גיל ההתבגרות מוקדמת חלקית, רגרסיה ספונטנית של מאפיינים מיניים משניים הוא אפשרי, התפתחות נוספת של הילד מתרחשת בהתאם לתקנים גיל. מצד שני, מצב הרקע שגרם להופעת סימן מיני משני יכול להפעיל את המבנים ההיפותלמיים על ידי משוב ולהוביל לגיל ההתבגרות המוקדמת.

trusted-source[13]

טפסים

אין סיווג מקובל של גיל ההתבגרות המוקדמת. נכון לעכשיו, גנודוטרופין תלוי (מרכזי או נכון) ו gonadotropin תלוי (פריפריאלית או שקר) בגיל ההתבגרות מוקדמת מבודדים. על פי ICD-10, התבגרות מוקדמת התלויה ב- gonadotropin (HT-dependment) מוקדמת כמתבגרות מוקדמת ממוצא מרכזי. גיל ההתבגרות המוקדמת של HT הוא תמיד שלם, כפי שהוא בא לידי ביטוי על ידי כל סימנים של גיל ההתבגרות וסגירה מואצת של אזורי הצמיחה אצל בנות מתחת לגיל 8, תוך שמירה על שיעור פיזיולוגי של התבגרות של איברים ומערכות אחרות.

לחולים עם גיל ההתבגרות מוקדמת HT- על פי הגורם של המחלה יש גילויים מיניים או הטרוסקסואלים. HT-עצמאי חלקית מיני מוקדמות מתאפיין בפיתוח של סימני התבגרות מוקדמים - שד (thelarche המוקדמת), חלוקת שיער ערווה (pubarhe המוקדמת), וסת (תחילת וסת מוקדמת), לפחות - שתי תכונות (thelarche ואת וסת).

טלאפה מוקדמת - הגדלה חד-צדדית או של צדדית של בלוטות החלב ל- Ma2 על ידי טאנר, לעתים קרובות יותר את השד השמאלי. במקרה זה, ככלל, אין פיגמנטציה של אראולה של הפטמות, אין שיער מיני וסימנים של אסטרוגן של האיברים הפנימיים החיצוניים והפנימיים.

pubarhe מוקדמת - צמיחת שיער הערווה 6-8 שנים בנות, בשילוב עם פיתוח של סימנים אחרים של גיל ההתבגרות. אם pubarhe המוקדמת מופיעה אצל בנות עם virilization של אברי המין החיצוניים, אז זה שייך ההורמון עצמאי אשכים-Tropin-שחרור הטרוסקסואלים המיניים המוקדם (GnRH-עצמאי).

מחלת מין מוקדמת - נוכחות של דימום רחמי מחזורי אצל בנות מתחת לגיל 10 בהיעדר מאפיינים מיניים משניים אחרים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

אבחון בגרות מוקדמת

המטרה העיקרית של אבחון מוקדם של גיל ההתבגרות:

 • הגדרת צורת המחלה (מלאה, חלקית);
 • חושפים את אופי ההפעלה של גיל ההתבגרות מוקדמת (GT- תלוי ו- GT עצמאית);
 • קביעת מקור הפרשת יתר של הורמונים גונדוטרופיים וסטרואידים.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

אנמנזיה ובדיקה גופנית

חובה עבור כל הבנות עם סימנים של גיל ההתבגרות מוקדמת:

 • אוסף anamnesis;
 • בדיקה גופנית והשוואה בין מידת ההתבגרות הגופנית והמינית לפי טאנר עם תקני גיל;
 • מדידת לחץ דם אצל בנות עם הטרוסקסואליות בגיל ההתבגרות המוקדמת;
 • בירור המאפיינים הפסיכולוגיים של המטופל.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

שיטות מעבדה

קביעת רמת FSH, LH, פרולקטין, TSH, אסטרדיול, טסטוסטרון, 17-hydroxyprogesterone (17-OP), סולפט dehydroepiandrosterone (DHEAS), קורטיזול, T4 חופשי T3 חופשי. קביעת יחיד של רמת LH ו FSH הוא של אינפורמטיבי מעט באבחון של גיל ההתבגרות מוקדמת.

ביצוע דגימות המעוררות ומדכאות את ייצורם של הורמוני סטרואידים

מדגם עם אנלוגיה סינתטית של GnRH מתבצע בשעות הבוקר לאחר שינה מלאה. מאז הפרשת ההורמונים יש אופי פעם, את הערכים הראשוניים של LH ו- FSH צריכים להיקבע פעמים - 15 דקות ומייד לפני מתן GnRH. הריכוז הבסיסי מחושב כממוצע אריתמטי של 2 מדידות. ההכנה המכילה את אנלוגי GnRH לשימוש יומי (Triptorelin) מנוהלת במנה אחת מהיר / במינון של 25-50 מ"ג / מ 2 (בדרך כלל 100 גרם) ואחריו גדר של דם ורידים בתחילת מחקר, 15, 30, 45, 60 ו 90 דק ' . השווה את הבסיס עם כל 3 ערכים מגורה הגבוהה ביותר. העלייה המקסימלית ברמת LH נקבע, ככלל, 30 דקות לאחר הממשל של התרופה, FSH - לאחר 60-90 דקות. עלייה ברמות LH ו- FSH יותר מ -10 פעמים מהראשון או לערכים האופייניים לתקופה התבגרותית, כלומר. העולה על 5-10 IU / l, מציין את ההתפתחות של גיל ההתבגרות מוקדמת GT- מלא. העלאת FSH רמות עם הריכוזים הנמוכים של LH בתגובת המבחן עם Triptorelin בחולים עם thelarche המוקדמת מצביעה על הסתברות נמוכה של ההתפתחות המינית המוקדמת GT-תלוי. בילדים עם צורות חלקיות אחרות של גיל ההתבגרות מוקדמת, את רמת LH ו FSH לאחר הבדיקה זהה לזו אצל ילדים מתחת לגיל 8 שנים.

מדגם קטן עם glucocorticoids צריך להתבצע אצל בנות עם פורתה מוקדמת אם יש תוכן מוגבר של 17-OP ו / או DHEAS ו טסטוסטרון בדם ורידי. ההכנות המכילות הורמונים glucocorticoid (dexamethasone, prednisolone) יש לקחת בעל פה במשך 2 ימים. המינון היומי של dexamethasone צריך להיות 40 מיקרוגרם / ק"ג, ו prednisolone אצל בנות מתחת לגיל 5 - 10 מ"ג / ק"ג, 5-8 שנים - 15 מ"ג / ק"ג. בעת ביצוע המדגם, יש צורך לקחת דם ורידי בבוקר ערב נטילת התרופה ואת הבוקר של היום השלישי (לאחר היום השני של הודאה). בדרך כלל, בתגובה לקחת את התרופה, יש ירידה ברמת 17-OP, DHEAS ו טסטוסטרון של 50% או יותר. העדר הדינמיקה של ריכוז ההורמונים מצביע על נוכחות של גידול מייצר אנדרוגן.

מדגם עם סינתטי ACTH קצר או ארוך טווח (tetrakozaktidom) מתבצעת על זיהוי של 17-OP פלזמה דם גבוה, ו DHEAS מופחת או רמת קורטיזול נורמלית כדי לכלול צורות הלא קלאסית של CAH. המדגם צריך להתבצע בסביבה בבית החולים, כמו עלייה חדה בלחץ הדם ופיתוח של תגובות אלרגיות לאחר ניהול סמים אפשריים. Tetrakozaktid [α- (1-24) -kortikotropin] מנוהל במינון של 0.25-1 מ"ג n / a או I / מייד לאחר דגימת דם הוורידים ב 8-9 שעות בבוקר. כאשר תרופה קצרת מועד מנוהלת, המדגם מוערך לאחר 30 ו -60 דקות. לאחר דיפו הקדמה tetrakozaktidom חזר דגימה של דם ורידי דרך תוצרת לפחות 9 שעות. בבואו לבחון דגימות חייב להישקל ואת רמות 17-מגורה הראשונית של קורטיזול OP. חולים עם pubarhe מוקדמת ניתן להניח CAH הצורה הלא קלאסית עם הגדלת הבסיס 17-OP 20-30% או יותר 6 SD מנקודת ההתחלה. רמת מגורה 17-OP, עולה על 51 nmol / l, הוא הסמן המשמעותי ביותר של טופס nonclassical של CGNA. כאשר מבצעת בדיקה עם tetrakozaktidom פעולה ממושכת, אתה יכול להתמקד במדד של אפליה:

D = [0.052 × (17-OP2)] [0.005 × (K1) / (17-OP1)] - [0.018 × (K2) / (17-OP2)

כאשר D הוא מדד ההפליה; K1 ו- 17-OP1 - רמת הבסיס של קורטיזול ו- 17-OP-progesterone; K2 ו 17-OP2 - רמת ההורמונים 9 שעות לאחר הממשל של tetracosactide. אבחנה של מחסור nonclassical של 21-hydroxylase נחשב מאושר עם מדד של אפליה העולה על 0.069.

השיטה שיטת

 • בדיקה ארכיאוגרפית של איברי המין הפנימיים עם הערכת מידת הבגרות של הרחם והשחלות, בלוטות החלב, בלוטת התריס ובלוטת יותרת הכליה.
 • רדיוגרפיה של שורש כף היד השמאלית ופרק כף היד עם ההגדרה של מידת ההבחנה של השלד (גיל ביולוגי) של הילד. השוואה בין גיל ביולוגי וכרונולוגי.
 • Electroencephalographic ו ehoentsefalograficheskoe מחקר בזיהוי שינויים לא ספציפיים (מראה של קצב פתולוגי, גירוי של מבנים קורטיקליים, תפיסת הגדלה), לרוב מלווים התבגרות מוקדמת על הרקע של הפרעות אורגניות ופונקציונליות של CNS.
 • MRI של המוח במצב T 2 משוקלל מציג את כל הבנות עם הפיתוח של בלוטות החלב כדי 8 שנים, כניסתו של שְׂעִירוּת מינית כדי 6 שנים ברמה של אסטרדיול בסרום מעל 110 pmol / L על מנת למנוע hamartomas ונגעים כובש-שטח אחרים III החדר ו בלוטת יותרת המוח. MRI של החלל retroperitoneal ואת בלוטת יותרת הכליה מוצג הבנות עם puartha מוקדמת.
 • מחקר ביוכימי של תכני סודיום, אשלגן, כלור בדם ורידי בחולים עם סימנים של גיל ההתבגרות הטרוסקסואלית מוקדמת.

שיטות נוספות

 • מחקר ציטוגנטי (הגדרת קריוטיפ).
 • בדיקה גנטית מולקולרית כדי לזהות פגמים ספציפיים של הגן activator של אנזימים סטרואידוגנזה (21-hydroxylase), מערכת HLA אצל בנות עם הטרוסקסואליות מוקדמת.
 • בדיקה אופטלמית, כולל בחינת הפונדוס, קביעת חדות ושדות חזותיים בנוכחות סימנים המאפיינים את תסמונת מקון-אולברייט-ברייטסב.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43],

אבחון דיפרנציאלי

HT- התבגרות מוקדמת

 • מחלה אידיופטית (ספורדית או משפחתית) של המחלה. בהיסטוריה משפחתית, לילדים אלו יש סימנים להתפתחות מינית מוקדמת או מוקדמת אצל קרובי משפחה. ההתבגרות המינית מתחילה בזמן הקרוב לפסיכולוגיה, יש קפיצה מוקדמת בצמיחה ובפיתוח של בלוטות החלב. הערכים הבולטים של LH, FSH, אסטרדיול או תגובה מינית לגירוי של הורמון משחרר גונדוטרופין בהעדר פתולוגיית CNS אורגנית ופונקציונלית.
 • מחלת nonneoplastic התגלמות מתרחשת בחולים בעלי היסטוריה של הוראות פוסט-טראומטית (כולל טראומת לידה), postinflammatory או שינוי CNS מולד; זיהום קודם בתקופת טרום לידתי של חיים (tsitomegalo- ואת זיהום בנגיף הרפס, טוקסופלסמוזיס, עגבת, שחפת, סרקואידוזיס) בילדות ינקות מוקדמות (דלקת קרום מוח, ארכנואידיטיס, אנצפליטיס, מורסה או תהליכי granulomatous של פוסט-דלקתי). במעמד פסיכו-נוירולוגיות ישנם סימני psihosindroma אורגני: עצבנות, ביטול עכבות רגשיות. בדיקה נוירולוגית חושפת סימפטומים של הנגע CNS של טבע לא ספציפי.
 • התגלמות גידול מחלות נוצרת כתוצאה hamartoma ההיפותלמוס צמיחה, גליומה, ependymoma, ציסטות נואיד התחתונה או טפילי III החדר, וציסטות יותרת המוח אדנומה, pinealoma, לעתים רחוקות מאוד - בין פיתוח craniopharyngioma. תכונה ייחודית של רוב הגידולים היא גידול שפיר ואיטי חלל החדר עם קשר מוגבל עם הקיר של החדר השלישי בתור רגליים צרות. תסמינים המתרחשים במהלך ההתפתחות של גידולים מאותו הסוג והם בשל העמדה המצורפת, גודל ומידת ההפרעה של יצוא CSF. גידולים קטנים בגודל, בנוסף לגיל ההתבגרות מוקדמת, יכולים להתבטא קלינית רק עם התקפי כאבי ראש עם מרווחי אור גדולים. הילדים בעיצומה של מתקפה של כאב הראש לפעמים הוא ציין חולשה כללית, קשיחות decerebrate בשל יציבה יומרנית, שחוק אלים (על המיקום של הגידול היא קרוב לשדה, בביצוע שחוק תקנת מנוע). לעתים רחוקות יותר נצפו פרכוסים epileptiform עם הפרעות וזומוטוריים וגירוי רגיש (ריצוד oznobopodobnoe כמו עוויתות קצר, הזעה מרובה, חום מן subfebrile כדי 38-39 מעלות צלזיוס, פחות מ - חוסר הכרה עוויתות טוניק). הפרעות נפשיות מייצגות נוקשות ואדישות, אבל התפתחות של התקפי חרדה מוטורית אפשרית.

תוצאה ישירה של תסמונת הידרוצפלי יתר לחץ דם היא סימפטומים שונים של אובדן עקב נגעי chiasma האופטי פטמה בצקת או גירוי גולגולתי פתולוגיים, בעיקר האוקולומוטורי עצב (anisocoria, paresis להביט כלפי מעלה et al.). גליומות מרובות, לרבות אלה שמקורם גרעינים ההיפותלמוס, יכולות לגרום התבגרות מוקדמת בחולים עם נוירופיברומטוזיס (מחלת Recklinghausen). מחלה זו עוברת בירושה בצורה דומיננטית אוטוזומלית, מאופיינת יתר מיקוד רב של גליה והצטברויות של אלמנטי רקמה סיביים (מופיע הכתם בצבע קפה העור החלק או הפלאק תת עורית). כאשר המיקום של אחד גליה הרבה הדגדגן עשוי לתת רושם מוטעה של virilization אברי המין החיצוני, דהיינו על התבגרות מוקדמת הטרוסקסואלית. כמו תכונות אופייניות לציין את תצפית של axillae ואת ריבוי lesions הקרביים. מאז שנת החיים הראשונה, פגמים בעצמות (ציסטות, עקמומיות) זוהו. עיבוי דמוי משקולת של שורשי העצבים בעמוד השדרה עלול לגרום כאבים עזים המרחיבים את תנועתו של הילד. התכווצויות, ליקוי ראייה, פיגור שכלי אפשריים. גיל ההתבגרות המוקדמת אצל ילדים עם נוירופיברומטוזיס מתפתח כהתבגרות מלאה ומלאה בשנים הראשונות לחיים.

בפתולוגיה מוחית אורגנית, הסימפטומים של גיל ההתבגרות מוקדמים מופיעים מאוחר יותר או מאוחר יותר עם התפתחות של סימפטומים נוירולוגיים. לעתים קרובות, במקרה של תחילת הצמיחה של בלוטות חלב ואת מינית מוקדמת HT-תלוי וסת מלווה את המראה של ומגובשת של סימני מין משניים (Ma4-5 / R4-5 טאנר) ותמיד משלים וסת מוקדמת. הגיל הכרונולוגי של הבכורה הקלינית של המחלה נע בין 8 חודשים ל -6.5 שנים. בקרב כל הבנות עם גיל ההתבגרות מוקדמת HT- תלוי, רק 1/3 שמר על רצף ושיעורי ההתבגרות. בשנים הראשונות להתפתחות המחלה בתמונה הקלינית, התסמינים התלויים באסטרוגן של ההתבגרות השולטים בהיעדר תסמינים תלויי אנדרוגן (צורה איסואקסואלית). בלוטות החלב של דרגה בינונית של בגרות (Ma2 על פי טאנר), ככלל, מופיעים ב בנות בגיל 1-3 שנים בו זמנית משני הצדדים. התחלה מוקדמת והתפתחות מהירה של מאפיינים מיניים משניים אופייניים לחארתומה ההיפותלמית. במספר נערות, המחלה, שהחלה עם הופעת בלוטות החלב (טלרש מוקדמת), לא יכולה להופיע במשך זמן רב עם סימנים אחרים של גיל ההתבגרות. צורה חלקית של גיל ההתבגרות מוקדמת HT- לעתים קרובות נשאר עד אדרנרך (6-8 שנים), ולאחר מכן במהירות (ב 1 עד 2 שנים) יש puubache ו menarche. כאשר גידול פתק בדיקה הורמונלית של אסטרוגנים נגד המקור המורם Triptorelin מגורת רמות גונדוטרופינים (LH, FSH). כאשר מיני מוקדם תלוי HT, רחם גודל שחלות (נפח העולה על 3 מ"מ שינוי מבנה multifollikulyarnye - הופעת יותר 6 זקיקים עם קוטר גדול יותר 4 מ"מ) מתאים הבנות האלה התבגרות. אצל ווסתות בגיל ההתבגרות המוקדמת, נפח השחלות וגודלו של הרחם תואמות את המדדים המבוגרים מינית. בכל החולים עם גיל ההתבגרות מוקדמת HT- מוקדם, ההתפתחות המואצת של המערכת האוסאו מוביל ההתקדמות של גיל לוח השנה על ידי גיל העצם של 2 שנים ועוד סגירה מהירה לאחר מכן של אזורי הצמיחה. בתחילת גיל התבגרות הבנות האלה הן מתקדמות בהרבה להתפתחות הגופנית של הבנים אותו הגיל, אך בגיל התבגרות יש גוף דיספלסטיים בשל גפיים קצרים אגן גרמי רחב, חגורת כתפיים ארוכה וצרה עמוד שדרה. היוצא מן הכלל הוא נערות עם גיל ההתבגרות מוקדמת GT- בתסמונת ראסל סילבר. זוהי מחלה תורשתית המאופיינת פיגור בגדילה תוך רחמית, הפרה של היווצרות של עצמות הגולגולת (פנים משולשות) והשלד (אסימטריה בולטת של המטען ובגפיים עם צמיחה נמוכה) בילדות המוקדמת. המחלה מתרחשת עם ייצור מוגזם למדי של gonadotropins. לתינוקות נשית עם הפתולוגיה זו אין אורך ומשקל גוף (בדרך כלל פחות מ -2000 גרם), והם מפגרים אחרי עמיתיהם בצמיחה בכל שלבי החיים. עם זאת, את העצם ואת לוח השנה של גיל הילדים האלה הוא זהה. הצורה המלאה של ההתבגרות המוקדמת מתפתחת אצל בנות עם תסמונת ראסל סילבר ועד גיל 5-6 שנים.

אצל בנות עם צורה מלאה של ההתבגרות מוקדמת HT, התלמיד, רגשית ואינטלקטואלית, למרות הבגרות החיצונית, מתאים לגיל הלוח.

טפסים מלאים יכולים להתרחש אצל בנות עם גיל ההתבגרות מוקדמת HT-, כמו גם לאחר הקרנות וכימותרפיה, או לאחר טיפול כירורגי של גידולים במוח תוך גולגולתי.

trusted-source[44], [45], [46]

גיל ההתבגרות מוקדמת HT (בלתי תלוי) (isoexualual)

גוף מוקדם. הגדלת חזה סלקטיבית שכיחה ביותר אצל בנות מתחת לגיל 3 ומעלה מ -6 שנים. ככלל, אין פיגמנטציה של אראולה של הפטמות, שערות מיניות וסימני האסטרוגנציה של איברי המין החיצוניים והפנימיים. ב anamnesis של בנות עם טוראי מוקדם, ככלל, אין עדות של פתולוגיה גסה בתקופות לפני ואחרי הלידה. ההתפתחות הפיזית תואמת את הגיל. התקדמות ההבשלה של המערכת האוסאוטית אינה עולה על 1.5-2 שנים ואינה מתמשכת. במספר מקרים, נערות עם טלרש מוקדמת יש פרצי אפיזודי של הפרשת FSH ו אסטרדיול על הרמה המקובלת של LH. אצל בנות עם thelarche מוקדמת מבודדים 60-70% מהמקרים של זקיקים בשחלות לפגוש, לפעמים מגיע בקוטר של 0.5-1.5 ס"מ. מצב הורמונאלי של סטיות ילדים משיעורי תקן לגיל LH, FSH, לעתים קרובות נעדר. כאשר נבדק עם GnRH אצל בנות עם telarcheus מוקדמת, עלייה ברמת התגובה FSH נמצא בהשוואה בני דור בריאים. התשובה היא כי LH הוא אדובי. הטלחה המוקדמת אינה מלווה את האצת ההתפתחות הפיזית. בדרך כלל, בלוטות החלב מופחתות באופן עצמאי לגדלים נורמליים לאורך כל השנה, אך בחלק מהמקרים נשארים מוגדלים עד תקופת ההתבגרות. חוסר היציבות של הרגולציה gonadotropic יכול להוביל להתקדמות של התפתחות מינית ב -10% מהחולים.

Prearche menarche - הופעת דימום מחזורי במחזור אצל בנות מתחת לגיל 10 ללא מאפיינים מיניים משניים אחרים. הגורמים למצב זה אינם מפורטים. המחקר של anamnesis (השימוש בתרופות הורמונליות, בליעה של מספר גדול של phytoestrogens) מסייע באבחון. הצמיחה ואת גיל העצם של הבנות מתאימות את לוח השנה. במהלך הבדיקה, עלייה חולפת ברמת האסטרוגן מתגלה לעיתים קרובות בתקופות של פריקה דם מחזורית של דרכי המין.

גיל ההתבגרות המוקדמת שכיחה יותר בקרב בנות בגיל 6-8 שנים. הגורם של בוגרת בוגרת בוגה ב ב בנות עשוי להיות המרה מופרזת של טסטוסטרון (אפילו בערכים רגילים) כדי dehydrotestosterone מטבולית פעיל בדם הפריפריאלי. Dehydrotestosterone שובר את הקצב הטבעי של התפתחות זקיק-זקיק החלב, לשמור אותו בשלב של צמיחה. התפתחות מינית ופיזית של בנות עם פעילות מוגברת של 5α-reductase אינה שונה מזו של גיל. אולי גידול מתון של הדגדגן, ולכן, במשך זמן רב צורה זו של puartha מוקדמת היה מיועד אידיופטית או חוקתית. צמיחה מוקדמת של שיער הערווה יכולה להיגרם על ידי היווצרות מוגברת של היקפי טסטוסטרון על רקע של שיפור מוקדם של הפרשת אנדרוגן. הסמן של puartha מוקדמת היא העלייה ברמת DHEAS לגיל ההתבגרות. Puerperas מוקדמת נקראים תנאים שאינם פרוגרסיביים שאינם משפיעים על קצב ההתבגרות הנורמלית. עידן העצם וצמיחה כמעט תמיד תואמים את גיל הלוח, ואם הם לפני זה, אז לא יותר מ 2 שנים. לבנות אין סימנים להשפעה אסטרוגנית: רקמה בלוטתית של בלוטות החלב, גודל האיברי המין הפנימי מתאים לגיל. הפרמטרים ההורמונליים (gonadotropins, אסטרדיול) תואמים את אלו של ילדים preupbertal, לעתים קרובות את רמת DHEAS בסרום הוא גדל לערכים מינית. כאשר בוחנים ילדים עם Puaracheache מוקדמת, מה שנקרא הלא קלאסית (מאוחר, לאחר הלידה, נמחק או בגרות) צורות של CCHD נמצאים. פוררברה מוקדמת משמשת לעתים קרובות כסמן הראשון של מספר הפרעות מטבוליות המוליכות להתפתחות תסמונת מטבולית אצל נשים בוגרות מבחינה מינית.

תסמונת Van Vika-Grombach מתפתחת אצל ילדים עם היפותירואידיזם ראשוני לא מפוצל. אי ספיקה ראשונית חמורה של שני ההורמונים של בלוטת התריס (תירוקסין triiodothyronine) היא האט בצמיחה, הופעתה של הגוף המידתי מפגרת פיתוח של שלד הפנים (גשר שקוע רחב של האף, hypoplasia של הלסת התחתונה, מצח גבוה ורחב, עלייה קטנה המרפס). ב anamnesis של חולים, המראה מאוחר ושינויים עיכבו לשנות הם ציינו. תסמינים מוקדמים הם מחלה שאינו ספציפי, הילד אינו אוכל, לעתים רחוקות בוכה, בתקופה בילוד זה נמשך יותר זמן צהבת ציין hypotonia, macroglossia, בקע טבורי, עצירות, ישנוניות. בהמשך מחלה קלינית בחולים שלא טופלו יש ברפלקסים עייפות וירידת חוזק שרירים, עור יבש, ברדיקרדיה, תת לחץ דם, קול צורמני נמוך, פיגור פסיכומוטורי והביעה סטיות מודיעין עד cretinism, השמנה, myxedema. גיל העצם הוא שנתיים או יותר לפני השנה הקלנדרית, ומראה מוקדם של מאפיינים מיניים משניים הוא ציין. כאשר בדיקה מגלה עלייה הורמונלית הפרשת פרולקטין, ושחל פוליציסטיות קרובות למצוא שינויים או הופעת ציסטות זקיקי פרט. זה הרבה פחות נפוץ לפתח שיער מיני, ואת גיל ההתבגרות מוקדמת הופך שלם.

התבגרות מינית מוקדמת ב תסמונת Mc-קיונג-אולברייט Braitseva בדרך כלל מתחיל עם דימום רחמי המופיעים מוקדם (ממוצע של 3 שנים) והרבה לפני thelarche ו pubarhe. עבור חולים אשר מאופיינים בנוכחות של כתמי פיגמנטציה אסימטרי על העור שנראה בצבע קפה אור המפה, דיספלזיה fibrocystic המרובה של עצמות ארוכות עצמות הקמרון גולגולתי. לעתים קרובות בתפקוד בלוטת תריס תסמונת זו (זפק קשרים), הרבה פחות אקרומגליה נפגש hypercortisolism. מאפיין של PPP על רקע התסמונת Mc קיונג-אולברייט-Braitseva מכיר כמובן הגלי של המחלה לעלייה חולפת אסטרוגן בסרום לערכי pubertal בשפל (dopubertatnogo) ביצועים של גונדוטרופינים (LH, FSH).

גידולים Estrogenprodutsiruyuschie (folliculoma, lyuteoma), השחלות ציסטה פוליקולרית יותרת הכליה. בילדות, הציסטות השכיחות ביותר של השחלות. הקוטר של ציסטות אלה נע בין 2.5 7 ס"מ, אך לעתים קרובות יותר הוא 3-4 ס"מ. על רקע של ציסטות הזקיקים תסמינים קליניים לפתח במהירות. הבנות מופיעות עטרות פיגמנט פטמות, האצת הצמיחה של השד והרחם, ואחריו הופעת הפרשות דם בדרכי המין ללא התפתחות של שיער הגוף המיני. לעתים קרובות נצפו התאוצה המובהקת של ההתפתחות הפיזית. ציסטות פוליקולריות יכולות לעבור התפתחות הפוכה עצמאית תוך 1.5-2 חודשים. עם רגרסיה ספונטנית או לאחר הסרת הציסטה, ירידה הדרגתית בלוטות החלב ברחם הוא ציין. עם זאת, ב נדנדות ציסטות ישנות או גדולות השפעות אסטרוגניות עלולות לגרום ההפעלה באזור ההיפותלמוס-היפופיזה עם התפתחותה של הטופס המלא מיני מוקדם. בניגוד מיני מוקדם, התרחש על הרקע של ההתפתחות האוטונומית של ציסטות זקיקים בשחלות, הסרת ציסטה המינית מוקדמת אמיתית אינו מאפשר לך להחזיר את פעילות מערכת הרבייה לרמה המתאימה לגיל קלנדרית. Granulosa תא-סטרומה גידול, ואת gipertekoz היפרפלזיה סטרומה, teratoblastomy עם אלמנטים הורמונלי chorionepithelioma רקמה הפעילה, lipidokletochnye גידולי השחלות נפגשו לעתים רחוקות אצל בנות, אבל הם הפכו את הסיבה השנייה בשכיחותה של סוללת הפרשת האסטרוגן מסוגלת לגרום להופעת סימני התבגרות מוקדמת. בחלק מהמקרים, אסטרוגן עשוי להפריש gonadoblastomy מסולק ב tyazhevidnyh בלוטות המין, cystadenoma ו cystadenocarcinoma של השחלות. לעתים קרובות רצף המראה של מאפיינים מיניים משניים מעוות (מנאר בטרם עת מקדים טלר עם pu בזמן). דימום ברחם הוא בעיקר acyclic, מינית pilosis נעדר (בשלבים הראשונים) או מבוטא חלש. בבדיקה במעבדה קלינית ולקבוע את הגידול בגודל של הרחם להתבגר, שחלות לעלייה חד צדדיות או בגדלי כליה עם רמה גבוהה של אסטרדיול בערכי רקע הדם בסרום ההיקפי dopubertatnogo גונדוטרופינים. סימן ההיכר של מינית מוקדמת שעלה כנגד גידולי estrogenprodutsiruyuschih הרקע הוא העדר או (עצם) בגיל לוח שנה הביולוגית מראש קל (לא יותר מ 2 שנים).

גיל ההתבגרות מוקדמת HT (בלתי תלוי) (הטרוסקסואלי)

בגרות מוקדמת על רקע CGNA. ייצור מוגבר של אנדרוגנים, במיוחד אנדרוסטנדיון גורם בנות virilization ברחם - היפרטרופיה של הדגדגן (אני הצעד של פרדר) לפני להרכיב micropenis (שלב V ידי פרדר) מהפתיחה השופכה אל ראש הדגדגן / הפין. בנות רוכשות תכונות הטרוסקסואליות. הנוכחות של סינוס ואברי המין, גישור פרוזדור עומק, מפשעה גבוהה, חוסר התפתחותו של שפות קטנות וגדולות יכולה לגרום לילד בלידה לפעמים נרשם בטעות כגבר בעל היפוספדיאס ו אשך. אפילו כרומוזום זִכּוּר חמור להגדיר אצל ילדים עם CAH - כרומוזום 46 XX - הרחם והתפתחות השחלות מתרחשת בהתאם למין גנטי. בגיל 3-5 שנים, סימנים של גיל ההתבגרות מוקדמת הטרוסקסואלים קשורים הסימנים של masculinization מולד. אמבריולוגיה מינית ואקנה על עור הפנים והחזרה מופיעים. בהשפעת סטרואידים אנדרוגנית עודפים, במיוחד DHEA, בבנות פרץ גדילה מתרחש, הערך המקביל פרץ גדילת התבגרותם, אך עד גיל 10, חולים מפסיקים לגדול בשל חריצי היתוך epiphyseal המוחלטים. חוסר ההתאמה של ההתפתחות הפיזית מתבטא במעמד קצר בשל איברים קצרים. בניגוד הבנות עם PPP GT-תלוי, גם קומתו הנמוכה בחולים עם CAH מינית מוקדמת על רקע לחשוף תכונות גבריות לבנות (כתפיים רחבות ומותניים צרים המשפך בצורת). פעולה אנבולית של DHEAS ו androstenedione מוביל densification של רקמת השומן שריר היפרטרופיה. הבנות נראות כמו "הרקולס הקטן". Virilization מתקדמת מלווה צמיחה של שיער על הפנים ועל הגפיים, על קו האמצע של הבטן והגב, הקול הופך מגדילה גס, cricoid. בלוטות החלב אינן מפותחות, איברי המין הפנימיים נשארים ביציבות בגודל פרווברטלי. התמונה הקלינית נשלטת על ידי סימנים של גיל ההתבגרות של אנדרוגן. הנוכחות במשפחה של האחים עם מינית מוקדמת או אחיות עם הביטויים הקליניים של virilization, כמו גם סימנים של זִכּוּר של איברי המין החיצוניים עם שאחרי הלידה מרמז CAH. במקרה של שיער גוף מיני המוקדם יחד עם סימנים אחרים של virilization בבנות עם מיני מוקדמים הטרוסקסואלים יש צורך לציין את סוג הפגם אנזימטי. בשנת CAH צורה קלאסית הקשורה למחסור 21-hydroxylase, גדל ברמת הבסיס של OP-17 ו אנדרוגנים הכליה, במיוחד אנדרוסטנדיון, ברמות נורמליות או גבוהות של טסטוסטרון ו DHEA ורמות נמוכות של קורטיזול. חוסר 21-hydroxylase הביע מוביל מגבלה משמעותית של היתוך כמו deoxycortisol ו deoxycorticosterone, אשר בתורו גורם להתפתחות של ביטויים קליניים של מחסור של אלדוסטרון. הסיבות מינרלוקורטיקואידים חוסר ההתפתחות המוקדמת solteryayuschey יוצרים CAH הנגרמת ממחסור 21-hydroxylase משמעותי (תסמונת בדברה Fibiger).

לגילוי המוקדם של צורות כאלה אצל בנות עם מדידת לחץ הדם נדרש מינית המוקדמת HT-עצמאית הטרוסקסואלים CAH, וכן לשיפור זה - החקירה של אשלגן, נתרן כלוריד בפלזמת הדם. אחד הסימנים הקליניים הראשונים של גרסאות nonclassical של CCHP הוא puerperium מואץ. בדיקה ארכיאוגרפית מאפשרת לזהות הגדלה של בלוטת יותרת הכליה, חסרת משמעות בצורת הלא קלאסית, או הכרחית בגרסה הקלאסית, מעבר לתקני הגיל. כאשר קשיים בפרשנות של רמת הבסיס של הורמונים סטרואידים (עלייה מתונה ברמת OP-17 ו- DHEA בסרום) בחולים עם מדגם CAH אחד ולא-קלאסיות חשד מתבצעת עם ACTH סינטטי (tetrakozaktidom). בדיקות גנטיות מעמיק עם-הקלדת HLA מאפשרות לך לציין את המין הגנטי של הילד, על מנת לאשר את האבחנה של CAH, כדי לזהות את הבנות השייכים נישא אַחַר- או הומוזיגוטים של פגם ו לנבא את הסיכון להשנות המחלה אצל צאצאיהם.

התבגרות מינית מוקדמת על רקע גידול של סרטן אנדרוגן (ארנובלסטומה, טרטומה) או בלוטת יותרת הכליה. תכונה מיוחדת של צורה זו של מינית מוקדמת להכיר התקדמות הדרגתית של התסמינים hyperandrogenaemia (adrenarche מוקדמת, שמנוניות של העור והקרקפת, אקנה פשוט מרובים על הפנים, הגב, barifoniya הביע ריח של זיעה). אנדרוגן הגידול השחלות או יותרת הכליה צריך לכלול מטופלים בעיקר עם מינית מוקדמת, שיש הגדלה מהירה של הדגדגן בהיעדר תסמינים virilization בלידה. רצף ההופעה של המאפיינים המיניים המשניים הוא שיבשו, menarche, ככלל, נעדר. עם אולטראסאונד ו- MRI של איברים retroperitoneum ו אגן, אחד השחלות או בלוטות יותרת הכליה נמצא להגדיל. קצב יממה שמורה של הפרשת הסטרואידים (קורטיזול, 17-OP, טסטוסטרון, DHEA) שנקבע בסרום (ב 8 שעות ו 23 ח), מאפשר לחסל את הייצור האוטונומי של סטרואידי כליה. מחקר הורמונליים עולה כי רמת סטרואידים אנדרוגנים (טסטוסטרון, אנדרוסטנדיון, 17-hydroxyprogesterone, DHEAS) היא פי עשרה יותר מאשר נורמות גיל.

למי לפנות?

יַחַס בגרות מוקדמת

מטרת הטיפול של גיל ההתבגרות מוקדמת HT-

 • רגרסיה של מאפיינים מיניים משניים, דיכוי תפקוד הווסת אצל בנות.
 • דיכוי קצב מואץ של התבגרות העצם ושיפור בתחזית הצמיחה.

טיפול תרופתי עם צורות מיניות המוקדם HT-עצמאי בשל מתמשך על פני 3 חודשי ציסטות זקיקים או גידולים של שחלות לייצר הורמונים או בלוטת יותרת כליה, וכן גידולים תוך-גולגולתי (למעט hamartoma ההיפותלמוס) לא פותח. השיטה העיקרית של הטיפול היא טיפול כירורגי.

אינדיקציות לאשפוז

 • לצורך טיפול כירורגי של תצורות מוח נפחית בבית חולים מתמחה לפרופיל הנוירוכירגי.
 • לטיפול הכירורגי של תצורות בתפזורת של בלוטות יותרת הכליה, תצורות הורמונליות פעיל של השחלות והכבד.
 • כדי לבצע מדגם עם tetracosactide (ACTH).

טיפול ללא תרופה

נתונים המאשרים את הכדאיות של טיפול לא-תרופתי עבור תצורות נפח איתור CNS (למעט-nomic hamartoma ההיפותלמוס), גידולי כליה פעילים הורמונלית, ציסטות בשחלות ואת זקיקים, שחלות, מתמידים במשך יותר מ 3 חודשים, לא.

תרופות

ההשקפה הסבירה pathogenetic העיקרית של מינית המוקדמת GT-תלוי טיפול התרופתי מוכרת השימוש אנלוגים ארוך טווח GnRH תורמים רמות גונדוטרופין יותרת המוח gonadotrofov ההקהיה המהירה להקטין ובסופו של דבר להפחית את רמת סטרואידי מין. אנלוגים Therapy GnRH שנערכו בילדים עם מיני מוקדמים HT-תלוי עם התקדמות מהירה של מחלה קלינית (ההאצה של עצם בגיל 2 שנים והחשת קצב הצמיחה של יותר מ 2 SD), עם הופעת סימנים אחרים של התבגרות מינית בילדים עם צורות חלקיות של HT-עצמאי מוקדם גיל ההתבגרות, עם המחזור החוזר ונשנה אצל בנות מתחת לגיל 7 שנים.

השימוש באגוניסטים GnRH כדי לשפר את הסיכוי הסופי של צמיחה מומלץ בגיל העצם לא יותר מ 11.5-12 שנים. ההשפעה של טיפול אגוניסט לאחר השתפכות של אזורי צמיחה (12-12.5 שנים) הוא לא רק הביע חלש, אבל גם עשוי להיות שלילי.

בילדים עם משקל גוף של יותר מ -30 ק"ג, מינון מלא של 3.75 מ"ג משמש, עם משקל גוף מתחת ל -30 ק"ג, חצי מנה של טריפטורלין או בוסרלין. התרופה ניתנת / m פעם אחת כל 28 ימים עד גיל 8-9 שנים. אולי השימוש transnazal של אנלוגיה קצרת מועד של GnRH - buserelin. המינון היומי הוא 900 מיקרוגרם לילדים במשקל מעל 30 ק"ג או 450 מיקרוגרם עם משקל מתחת ל -30 ק"ג (זריקה אחת 3 פעמים ביום); אם הסימפטומים של גיל ההתבגרות המוקדמת אינם מפסיקים, ניתן להגדיל את המינון היומי ל -1350 מיקרוגרם או 900 מיקרוגרם (2 זריקות 3 פעמים ביום) בהתאם למשקל גוף הילד. דינאמיקה חיובית אמינה של סימפטומים קליניים של המחלה הוא ציין במהלך 6 החודשים הראשונים של הטיפול. השליטה על יעילות הטיפול מתבצעת 3-4 חודשים לאחר תחילתו על ידי בדיקה חוזרת עם אגוניסטים GnRH. הטיפול הוא הפיך. עלייה ברמת gonadotropins הורמוני המין לערכים הבסיס מתרחשת 3 עד 12 חודשים לאחר הזריקה האחרונה, שחזור של תפקוד הווסת אצל בנות - 0.5-2 שנים לאחר הפסקת הטיפול. עם שימוש ממושך במקרים נדירים, ניתן לפגוע באפיפיזות של עצם הירך.

Progestogens (medroxyprogesterone, cyproterone) משמשים כדי למנוע דימום ברחם על רקע מתקדמת HT- עצמאית בגיל ההתבגרות מוקדמת. ההשפעה הטיפולית נובעת מאפקט אנטי אסטרוגני על אנדומטריום עם השפעה חלשה על הסימפטומים של גיל ההתבגרות. בטיפול בגיל ההתבגרות האמיתי, האפקטיביות נמוכה. מאדרוקסיפרוגאסטארון במינון יומי של 100-200 מ"ג / מ 2 מנוהל / m 2 פעם בשבוע. עם שימוש ממושך, ניתן לפתח סימפטומים של היפרפורטיזם, אשר נובעת פעילות glucocorticoid של פרוגסטין. המינון היומי של cyproterone הוא 70-150 מ"ג / מ 2. שימוש ארוך טווח של התרופה מקדמת התבגרות עצם רק לעכב, מבלי להשפיע על תחזית הצמיחה הסופית, אבל יכולה להוביל להיחלשות ההתנגדות ללחץ כתוצאת העיכוב של הפרשת גלוקוקורטיקואידים ידי קליפת יותרת הכליה.

גוף מבוגר מוקדמת

נתונים המאשרים את היעילות של טיפול בסמים עם teleraphy מוקדמת נעדרים. התצפית השנתית וההתנזרות הזמנית מחיסונים אצל בנות עם טלר בטרם עת מוצגים, בהתחשב באפשרות של הגדלת חזה לאחר ביצועם.

עם טלופרכיה מבודדת על רקע תפקוד בלוטת התריס פחתה, תסמונת Van-Vika-Grombach מראה טיפול תחליפי פתוגנטי עם הורמוני בלוטת התריס. על פי התקינה הבינלאומית, חישוב המינון היומי מתבצע תוך התחשבות בשטח פני השטח של הגוף (PPT), המחושב לפי הנוסחה: PPT = M 0.425 × P 0.725 × 71.84 × 10 -4,

שבו M הוא מסת הגוף, ק"ג; R - גובה אם המינון היומי החישוב הזה של נתרן levothyroxine אצל ילדים מתחת לגיל 1 שנה של 15-20 גר '/ מ'. 2, מעל 1 שנה - 10-15 גר '/ מ 2. לבוטירוקסין משמש באופן מתמשך - בבוקר על בטן ריקה 30 דקות לפני הארוחות תחת שליטה של רמת TSH ותירוקסין חופשי (T4) בסרום לפחות פעם אחת 3-6 חודשים. קריטריוני הלימות טיפול הם נורמלי אינדיקטורים TSH ו- T4 דינמיקה רגילה של צמיחה ועיכוב של גיל עצם, היעלמות של פריקת דם בדרכי המין, רגרסיה של מאפיינים מיניים משניים, אין התאוששות עצירות, דופק ונורמליזציה של התפתחות נפשית.

פוורבה מוקדמת

נתונים המאשרים את היעילות של טיפול תרופתי עם פורתה מוקדמת נעדרים. בצעו פעולות מניעה שמטרתן ליצור סטריאוטיפ של תזונה בריאה ומניעת עלייה במשקל:

 • הפחתה בתזונה של מזונות עשירים בפחמימות מזוקקות ושומנים רוויים. כמות השומנים הכוללת במזון היומית לא תעלה על 30%;
 • מאבק עם היפודינמיה ושמירה על יחס נורמלי של צמיחה המונית בעזרת תרגילים פיזיים רגילים;
 • הרחקה של עומס נפשי ופיזי בשעות הערב, שמירה על משך השינה של לילה לא פחות מ 8 שעות.

תסמונת מק'ון-אולברייט-ברייטסב

טיפול פתוגנטי אינו מפותח. עם דימום תכופים מסיבית, ניתן להשתמש cyproterone. אצטט proterona יומי במינון צ'י הוא 70-150 מ"ג / מ 2. תצטט Cyproterone מפעיל השפעה נוגדת שגשוג על רירית הרחם, מה שמוביל הפסקת הווסת, אך אינו מונע היווצרות ציסטות בשחלות. עם ציסטות זקיקים בשחלות חוזרים באמצעות טמוקסיפן במינון יומי של 10-30 מ"ג, מסוגל מחייב קולטנים גרעיניים וכדי לשלוט בתוכן של אסטרוגן אצל חולים עם התסמונת Mc-קיונג-אולברייט Braitseva. שימוש בתכשיר של יותר מ 12 חודשים מקדם את ההתפתחות לויקופניה, טרומבוציטופניה, היפרקלצמיה, משנה את הטון של כלי קטן, וכתוצאה מכך, את הפיתוח של רטינופתיה. אפקט תרופתי חלופי הוא השימוש במעכב ארומטאז של הדור הראשון של testolactone. מנגנון הפעולה של התרופה מצטמצם עיכוב של ארומטאז, וכתוצאה מכך, להקטין את ההמרה של אנדרוסטנדיון כדי אסטרון וטסטוסטרון כדי אסטרדיול. התרופה רעילה ביותר, ולכן השימוש שלה בילדים מוגבל.

גיל ההתבגרות מוקדמת HT (בלתי תלוי) (הטרוסקסואלי)

בסוג הטרוסקסואלי של גיל ההתבגרות המוקדמת על רקע CGPN ללא סימנים של אובדן מלח, הטיפול שהחל לפני גיל 7 הוא היעיל ביותר. כאשר מטפלים בילדים עם CGAP, יש להימנע משימוש בתרופות ארוכות טווח (dexamethasone), ויש לחשב את המינון של התרופה המשמשת להידוקורטיזון. המינון היומי של גלוקוקורטיקואידים צריך להיות פי 2 מינון של קורטיזון, אשר מספק דיכוי מוחלט של ייצור ACTH. עבור בנות מתחת לגיל שנתיים, המינונים היומיים הראשונים של פרדניזולון הם 7.5 mg / m 2, בגיל 2-6 שנים - 10-20 mg / m 2, מעל 6 שנים - 20 mg / m 2. פרדניזולון במינון יומי תומכת לנערות בגילאי 6 הוא 5 מ"ג / מ 2, מעל 6 שנים - 5-7.5 מ"ג / מ 2. נכון לעכשיו, hydrocortisone היא התרופה המועדפת על הטיפול של טופס ויראלי של CGAP ב בנות מעל 1 שנה. הוא מנוהל על מינון יומי של 15 מ"ג / מ 2 ב 2 שעות בנות בגילאי 6 ו 10 מ"ג / מ 2 בבנות מאשר 6 שנים. עבור דיכוי מקסימלי של הפרשת ACTH, גלוקוקורטיקואידים צריך לקחת לאחר הארוחות, עם הרבה נוזלים, 2/3 של המינון היומי בבוקר ו 1/3 של המינון לפני השינה לכל החיים. המינון של glucocorticoids מצטמצם בהדרגה רק לאחר הנורמליזציה של האינדיקטורים במעבדה. בקרת מינון התחזוקה המינימלית של גלוקוקורטיקודים מבוצעת על פי הרמה של 17-OP וקורטיזול בדם שנלקח בשמונה בבוקר, ומינרלוקורטיקואידים על ידי פעילות רנין הדם. עם אזורי צמיחה סגורים, יש להחליף את הידרוקורטיזון ב- prednisolone (4 mg / m 2 ) או ב- dexamethasone (0.3 mg / m 2 ). חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת לקרובי הנערה, שעל רקע לחץ, מחלה חריפה, התערבות כירורגית, שינויי אקלים, עייפות, הרעלה ומצבים מלחיצים אחרים, יש לקחת מינון כפול של התרופה. יש צורך להציע קרובי משפחה לקנות צמיד עבור הילדה, המציין את האבחנה ואת המינון היעיל ביותר של הידרוקורטיזון, אשר צריך להיות מנוהל במקרים מאיימים על החיים.

סוג הטרוסקסואלית מינית מוקדמת בין היפרפלזיה מולדת של האדרנל עם סימנים של אובדן מלח בינקות solteryayuschey יוצרים CAH ממליצים להשתמש fludrocortisone, החלפת רק לכישלון מינרלוקורטיקואידים בסטרואידים סינתטי. הטיפול מתבצע תוך התחשבות בפעילות של פלסמה רנין. המינון היומי הראשוני של התרופה הוא 0.3 מ"ג. כל המינון היומי צריך להילקח במחצית הראשונה של היום. לאחר מכן, תוך מספר חודשים, המינון היומי מצטמצם ל 0.05-0.1 מ"ג. תחזוקת מנה יומית עבור ילדים מתחת לגיל 1 שנה היא 0.1-0.2 מ"ג מעל 1 שנה - 0.05-0.1 מ"ג. כאשר המחלה היא מתונה וחמורה בשילוב ממליץ טבליות הידרוקורטיזון בבוקר הקצאה של 15-20 מ"ג עם 0.1 מ"ג של fludrocortisone, ואחרי ארוחת ערב - הידרוקורטיזון רק מנה של 5-10 מ"ג. המנה היומית של בנות עם CAH solteryayuschey יוצרת עליך לכלול 2-4 גרם של מלח.

סוג הטרוסקסואלית של מינית מוקדמת על רקע של היפרפלזיה מולדת של האדרנל עם הפעלה משנית של מערכת ההיפותלמוס-היפופיזה-שחלות צריך להיות משולב עם אנלוגים של GnRH בסטרואידים - Triptorelin, או buserelin במינון של 3.75 מ"ג לשריר 1 זמן 28 ימים, עד גיל 8-9 שנים.

טיפול כירורגי

טיפולים כירורגיים בשימוש בילדים עם מיני מוקדמים, מתפתחים על הרקע של גידולי כליה פעילים הורמונלית, השחלות ומבני CNS בתפזורת, אבל לא את הסרת גידולים מובילות לרגרסיה של מינית מוקדמת. חרטומיה היפותלמית מוסרת רק על ידי אינדיקציות נוירוכירורגיות קפדניות. אסטרוגן מייצר ציסטות שחלות פוליקולריות כי נמשכות יותר מ 3 חודשים כפופים להסרה כירורגית חובה. טיפול כירורגי משמש אם יש צורך לתקן את המבנה של אברי המין החיצוניים אצל בנות עם הטרוסקסואלית מוקדמות בגיל ההתבגרות ברקע של CGAP. הפין דמוי הפין או הדגדגן יש להסיר מיד לאחר האבחון, ללא קשר לגיל הילד. הניתוח של הסינוס האורגניטלי הוא יעיל יותר לנהל לאחר הופעת סימנים של אסטרוגניזציה של איברי המין - 10-11 שנים. שימוש ממושך בסטרואידים השפעה אסטרוגניים טבעיים לתרום התרופפות של רקמות הפרינאום, אשר מקל על הפעולה של יצירת הנרתיק מאוד.

אינדיקציות להתייעצות עם מומחים אחרים

 • ייעוץ של נוירוגורגן במקרה של זיהוי של תצורות CNS נפח לקבוע את הכדאיות של טיפול כירורגי.
 • ייעוץ של האנדוקרינולוג כדי להבהיר את המצב התפקודי של בלוטת התריס בחולים עם סימנים קליניים של בלוטת התריס, בלוטת התריס, הגדלה מפוזרת של בלוטת התריס; בנוסף, כל החולים עם תסמונת McCune-Albright-Breitsev לא לכלול את הפתולוגיה של המערכת האנדוקרינית.
 • ייעוץ של נוירולוג כדי להבהיר את המצב הנוירולוגי של חולים עם צורות מרכזיות של גיל ההתבגרות מוקדמת בהעדר פתולוגיה אורגנית של מערכת העצבים המרכזית.
 • התייעצות עם אונקולוג בחשד לממאירות בחינוך נפחי של השחלות או האדרנל.

ניהול נוסף של המטופל

ללא קשר לסוג של תרופות חיוניות עבור ההשפעה הטיפולית המוצלחת של מינית המוקדמת HT-עצמאי משני הנכונה או מוחלטת להכיר את העיקרון רציפות ומשך הטיפול, כמו גם את טיפול ביטול לאחר 3-4 חודשים גורמים להיעלמות של דיכוי gonadotropic ולחדש תהליכים של גיל התבגרות. הטיפול צריך להתבצע עד גיל לא פחות מ 8-9 שנים. לאחר ביטול הטיפול, יש לרשום בנות אצל גינקולוג הילדים לפני תום ההתפתחות המינית. כל הילדים שאובחנו עם מיני מוקדמים צריכים התבוננות דינמית (לפחות פעם 1 ב 3-6 חודשים) לפני התחילה ובמשך כל תקופת התבגרות פיזיולוגית. קביעת גיל העצם מתבצעת אצל בנות עם כל סוג של בגרות מוקדמת פעם בשנה. בנות שקיבלו GnRH, כדי לצפות באחת כל 3-4 חודשים כדי להשלים ההתבגרות stop (נורמליזציה של קצב הצמיחה, להקטין או להפסיק את הפיתוח של בלוטות החלב, עיכוב סינתזה של LH, FSH). המדגם עם GnRH צריך להתבצע על הדינמיקה של תצפית בפעם הראשונה אחרי 3-4 חודשים של טיפול, אז 1 בשנה.

מְנִיעָה

אין נתונים המאשרים את הזמינות של אמצעים שפותחו כדי למנוע גיל ההתבגרות מוקדמת אצל בנות.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

תַחֲזִית

בגיל ההתבגרות המוקדמת, גידול ממאיר גובר של המוח, השחלות ובלוטת יותרת הכליה יכול להוביל למוות.

שיפור משמעותי בפרוגנוזה של צמיחה בחולים עם כל סוג של בגרות מוקדמת בתחילת ההתקדמות של הטיפול צוין. דיאגנוסטיקה מאוחרת וטיפול שהתחיל בטרם עת מחליפים באופן משמעותי את הפרוגנוזה של צמיחה בחולים עם גיל ההתבגרות המוקדמת ב- HT, ומעוררים את הפיכת המחלה לצורה מלאה עם גיל ההתבגרות המוקדמת של GT.

בחולים עם גרורות, הפרוגנוזה לחיים היא שלילית, וזאת בשל אחוז גבוה של גידולים סרטניים של תאי נבט ממאירים. הקרנה של גידולים של לוקליזציה תוך גולגולתי יכול להוביל לפיתוח של אי ספיקת יותרת המוח, ואחריו הפרעות האנדוקרינית הדורשים שיטות מתאימות של שיקום אנדוקריני.

טלאפה מוקדמת רק ב -10% מהמקרים הופכת לבגרות מוקדמת אמיתית.

אין נתונים מהימנים על פוריות ובריאות פוריות בנשים עם היסטוריה של גיל ההתבגרות המוקדמת.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.