Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Ateroma

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אסטרומה, אסטרומה היא ניאופלסמה שפירה המתפתחת כתוצאה מחסימת גלאנדולה sebacea - בלוטות החלב של העור. אנתרומה נקראת לעתים קרובות וון, ובאוצר המילים הרפואי יש שם נרדף - סטאטומה (משומן-סטיר). אסטרומה יכולה להיות מזוהה אצל ילדים ואפילו תינוקות, אך לרוב היא מאובחנת כציסטה של בלוטת החלב אצל חולים מבוגרים.

קוד ICD-10

Atheroma - רקמה תת עורית ציסטה שפירה, הגידול מסווג גידולים אפיתל ומבנה היסטולוגית מחולק ציסטות epidermoid, dermoid, steatsistomy, גידול trihilemmalnye. כל מיני atheroma כמעט ואין הבדל סימנים קליניים כלולים בסיווג הבינלאומי של הגרסה האחרונה של מחלות (ICD-10) כמחלה של נספחי העור.

ב- ICD, Atheroma מוגדר כדלקמן:

 • מחלקה L00-L99, מחלקה XII - מחלות עור ורקמות תת עוריות.
 • בלוק L60-L75 המחלה של נספחים של העור.

קוד של המחלה

שם המחלה

L72

ציסטות של העור והרקמה התת-עורית

L72.0

הציסטה האפידרמואידית

L72.1

ציסטה Trichodermal

L72.2

סטיציסטומה, כולל מספר רב של סטסטיסטומה

L72.8

ציסטות פוליקולריות אחרות של עור ורקמות תת-עוריות

L72.9

קיבה שלפוחית העור ורקמות תת עורית של BDU (לא צוין)

באופן כללי, הקבוצה הנוזולוגית של גידולים L72.1 כוללת מחלות כאלה של בלוטות החלב, שהן זהות בסימנים הקליניים ובשיטות הטיפול:

 • Ateroma.
 • ציסטה של בלוטת החלב.
 • אטרומטוזיס.
 • הסטאטומה.

סיבות

אטיולוגיה, הגורמים לאטרומה נגרמים על ידי הפרת פטנטיות של צינור של בלוטת החלב. בתורו, בלוטות החלב הן באמת יחידה מבנית ייחודית של גוף האדם. בלוטות החלב ממוקמות ממש בכל הגוף, הם משחררים חומר שומני שנועד לחות ולהגן על העור והשיער. Glandulae sebacea (בלוטות חלב) בניגוד "האחים" שלהם - בלוטות זיעה ממוקם קרוב יותר את השכבות העליונות של העור - הם ממוקמים באזור של papillary ואת שכבת רשתית בחלק הקצה מחובר האזורים שבו נוצרים ו atheroma:

 • הצינור פתוח על פני העור - הבשר השמיעתי החיצוני, העפעפיים, השפתיים, הפין, פי הטבעת, העורלה, הפטמות.
 • הצינור פתוח בזקיקי השיער (כמעט בכל הגוף).

סידור ההעדפה של Glandulae sebacea הוא פנים, יורדים אחר הצוואר, הגב, הקרקפת, החזה, אזור הערווה, הבטן, אז הכתפיים, האמות והרגליים התחתונות בצע.

בלוטות החלב הם מסוגלים לייצר עד 20 גרם הפרשת שומנים יומיים, אם צינורות סתומים תאי sebocytes, קרטין, הפרשות שומן שוחררו מדי הצפת ברזל והוא מהווה את "שטרות שירות" מה שנקרא - התפשטות גידול פיברוזיס.

הגורמים לאטרומה נקבעים על פי מיקומה ומאפייני התוכן של הקפסולה הסיסטית. נכון לעכשיו, מינים כאלה נחקרו היטב נקבעים במהירות על ידי athere:

 • ציסטות זקיקי הרשתית, אשר מכונים בדרך כלל גידולים משניים שנוצרו כתוצאה של חסימה של sebacea glandulae צינור (בלוטת החלב). אטרומה משנית ממוקמים לרוב על הפנים, הצוואר, הגב יכול להיות סיבוך טיפוסי של אקנה, אקנה.
 • אפידרמואידים - ניאופלסטים שפירים, אטיולוגיה מולדת, לעיתים קרובות תורשתית. ציסטות כאלה נוצרות ישירות מן האפידרמיס. תורשתי, אנתרומה מולדת מוגדרים לעיתים קרובות כמספר רב וממוקד בעיקר באזורים בהם יש זקיקי שיער - ראש, מפשעה (עור, שק האשכים).

הסיבות לאתרומה נגרמות גם על ידי גורמים כאלה:

 • הפרעה של חילוף החומרים, בקשר עם זה, שינוי עקביות של הפרשת בלוטות החלב.
 • התבוסה של זקיק השיער (לעתים קרובות דלקת) ואת זרם עיכוב של הפרשה, חסימה של הנורה.
 • דלקת של השכבה העליונה של העור ופגיעה בלוטות החלב.
 • מומים מולדים של בלוטות החלב.
 • אקנה, אקנה טראומה של העור עם ההסרה שלהם.
 • Hypergydroze.
 • תפקוד לקוי של הורמונלי.
 • שימוש נמרץ בקוסמטיקה, תכשירים, לרבות קוסמטיקה דקורטיבית.
 • הפרת כללי היגיינה אישית.
 • מחלות גנטיות נדירות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

תסמינים

כמו בלוטות חלב ביותר גידולי atheroma לא הראו סימנים קליניים מסומנים, רק אות, אות חזותית של הגידול שלה ומשמשות לגילוי מבנה צפוף גוף הטיפוסי "וון". המיקום המועדף של ציפור השמירה הוא החלקים השעירים של הגוף - עור הראש, החלק התחתון של הפנים, אזור האוזן, הצוואר והגב, אזור המפשעה.

ישנם תסמינים הבאים של אסטרומה:

 • חינוך על פני העור.
 • מבנה אלסטי צמוד.
 • נקה קווי המתאר של הציסטה.
 • ניידות של הקפסולה תת עורית.
 • באמצע, במרכז של אסטרומה יש אולי צינור הפרשת גלוי.
 • עם דלקת של אסטרומה, suppuring - hyperamia של העור בגבולות החינוך, תחושות כואבות במהלך המישוש, נפיחות קלה, טיהור של תוכן ססגוני אפשרי כלפי חוץ.

אם אתה מדמיין חסימה של בלוטת החלב בצורה של תרשים מבניים, תקבל את הרשימה הבאה:

 • למעשה אינטגרציה העור (השכבות העליונות).
 • רקמה תת עורית.
 • חלל האטרומה עם דטריטוס (תוכן מרכיבים שומניים, חלקים קרטיניים של האפידרמיס, שומן וגבישי כולסטרול).
 • ציסטות קפסולות.
 • פתיחת צינור של בלוטת החלב.

בתרגול הרפואי יש לרוב אסטרומה משנית - ציסטות שימור של בלוטות החלב. אלה neoplasms אופייני לאנשים עם סוג מסוים של עור (שמנוני, עור נקבובי), הסובלים hyperhidrosis, סבוראה. כמו כן, לעיתים קרובות מתפתח באתרומה אצל אלו שעורם מכסה אקנה, אקנה, במקרים כאלה, הציסטה דחוסה מאוד, מכאיבה למדי ומגיעה לגודל גדול (עד 3-4 ס"מ).

לכן, הסימפטומים של אסטרומה הם סימנים ויזואליים גרידא אשר נקבעים במהירות מספקת, אבחון ראשוני מדויק יותר מבוצע על ידי רופא עור או קוסמטיקאית בעזרת בדיקה ומישוש.

איך נראה אסטרומה?

סימנים חיצוניים של אסטרומה הם הביטויים הקליניים שלה, אשר עם neoplasms כאלה הם באופן עקרוני גרוע מאוד. אטרומה אינה מתבטאת בכאב, אי נוחות, אי הנוחות היחידה היא פגם קוסמטי גלוי עם ציסטה בגודל גדול שפותח. כמו כן, אסטרומה עלולה לגרום אי נוחות אם זה יוצר באזור שבו חתיכת בגדים בקביעות בא במגע, למשל antheroma על הראש יכול להיות מודלק כאשר לובשת כיסוי ראש.

אסטרומה היא ציסטה דמויי גידול דמוי וון משותף, בולטת מעל העור בצורה של דחיסה ללא כאבים. העור מעל ציסטה לא משתנים, יש להם את הצבע והמבנה הרגיל. אסטרומה דלקתית מתבטאת יותר במובן הקליני, זה לעיתים קרובות כואב, זה יכול להיות נדנוד. העור מעל ציסטה הוא hyperemic, מישוש של neoplasm מגלה תנודות שונות.

יש atheroma תמיד דרך ברורה למדי, באמצע שלה אתה יכול לראות במרכז צינורות ההפרשה, אשר נחשבת מאפיינים בולטים להבחין ציסטות מתסמינים דומים של ליפומה, סִיבוֹם, ו המנגיומות.

הממדים של טווח האטרומה מ קטן (מ 1 ס"מ) גדול (בגודל של אגוז). ציסטה המתפתחת במשך זמן רב והוא מגורה כל הזמן יכול להיות מנופח והפך מורסה תת עורית עם כאב ועלייה בטמפרטורת הגוף. לעתים קרובות, אסטרומה סתמית נפתחת באופן עצמאי, במקרים כאלה הסוד הדלקתני, עקביות עבה עם ריח אופייני של התהליך הסורר, זורמת החוצה.

מה ההבדל בין אסטרומה ליפומה?

אבחון דיפרנציאלי של אסטרומה הוא חשוב מאוד, שכן ציסטה זו דומה מאוד במראה ליפומה, והוא יכול גם להיות מבולבל עם fibroma או היגרומה בסימפטומים שלה. מה מבדיל בין אסטרומה ליפומה - המחלה השכיחה ביותר של רקמות תת עוריות?

 1. אסטרומה על ביטויים חיצוניים קליניים היא ממש דומה ליפומה, אבל זה נוצר בצינור של בלוטת החלב חסום. בנוסף, אסטרומה אינה גידול אמיתי, שכן המבנה שלה מתייחס לציסטות אופייניות. האטיולוגיה של הציסטות האנתרומטיות נחקרת היטב - זהו סגירת צינור הזרימה בסוד סמיך ושומן, אשר מצטבר בהדרגה בתוך הקפסולה של הציסטה. אטרומה יכולה להבעיר ולשחות, המאפיין העיקרי שלה הוא נקודת גלוי לעין של היציאה של בלוטת החלב בחוץ, על העור. ציסטה השמירה יש עקביות אופיינית מאוד, צפופה, גמישה, היווצרות היא ניידת חלקית מולחמים את העור. אזורים מועדפים של לוקליזציה הם athere - כל החלקים השעירים של הגוף, במיוחד את הראש, המפשעה, אזור השחי.
 2. ליפומה - דוגמה קלאסית של מה שנקרא "zhirovik", אשר נוצר מתחת לעור ברקמת שומן. האטיולוגיה של ליים עדיין לא צוין, הוא האמין כי הם נובעים כתוצאה של הפרעות מטבוליות, הרופאים לא מכחישים את ההשפעה של הגורם התורשתי. על ידי עקביות של ליפומה הוא הרבה יותר רך, פלסטיק יותר מאשר אסטרומה, ליפומה יכולה ליצור על כל חלק של הגוף, ללא קשר לנוכחות של שיער על זה. מיקום מועדף של ליפומה - ירך, כתפיים, פחות לעתים קרובות את הראש, אזור הבטן. Weners אינם נעים ב palpation ולא מולחמים את העור, הם גדלים לאט מאוד, במשך שנים רבות, כמעט מבלי להפריע לאדם. תכונה אופיינית של ליפומה היא היכולת שלה לנבוט לתוך השכבות העמוקות של הדרמיס, עד השרירים periosteum. הכבדים מוסרים באותו אופן כמו אסטרומה, באופן ניתוחי.

לסיכום, ניתן לציין כי ליפומה היא גידול צפוף שפיר ללא חלל, אסטרומה היא ציסטה שפירית שיש לו כמוסה ותוכן (דטריטוס). קשה לגלות באופן עצמאי, זה הרבה יותר הגיוני להפקיד את המשימה הזאת לרופא מומחה, מנתח, קוסמטיקאי, בעל ידע וניסיון בפתרון בעיות אבחון כאלה.

אסטרומה חוזרת

במהלך הניתוח, אטרומה הוא נכרת בסך הכל, זה לגמרי. Atheroma להרע אפשרי רק במקרה של הסרה שלמה כאשר ציסטות ברקמות נשארות צינור בלוטת החלב, שוב קפסולה יצרה אשר מלא סוד האפיתל שמנוני ובהמשך ו פלט צינור obtyuriruet. אסטרומה צריכה להיות מוחלטת לחלוטין, לפעמים יחד עם רקמות סמוכות הסמוכים במקרה של הספגה ואת ההיתוך של הקפסולה. הסיבה לכך עשויה לגרום להישנות של atheroma, עשוי להיות קשורה גם לא עם החלקיקים הכמוסים הנותרים, וכן פלט צינור ישירות כאשר המברשת החדשה נוצרת קרובה מאוד ליד צלקת לאחר ניתוח. בנוסף, הישנות הציסטה היא לעתים קרובות טעות אבחון, כאשר atheroma לקחת ציסטה או ליפומה dermoid, סוגים אלה של גידולים מטופלים גם על ידי ניתוח, אבל הטכניקה הכירורגית יכול להיות ספציפי, למעט מוציא atheroma.

Relapse של atheroma לסטטיסטיקה עומד 15%, מתוכם יותר מ 10% - זה את ההשלכות של פתיחת ציסטה המורסה כאשר קילוף חלל קפסולה קשות מאוד בגלל המילוי שלה עם תוכן מוגלתי. ציסטות כאלה אמורות לטהר, לטפל בדלקת ולאחר 2-3 שבועות להסרה. ביעילות להסיר אסטרומה בתקופה שנקרא "קר", כאשר הציסטה רק החלה ליצור, או לא מראה סימנים של דלקת, suppuring.

יש לציין כי הישנות של אסטרומה יכולה להיות קשורה עם הגורם מאוד של היווצרות ציסטה - hyperhidrosis, נטייה תורשתית כדי תפיסת בלוטות החלב. במקרים כאלה, אסטרומות נוצרות לא במקום הפעולה, אבל קרוב, בצינורות הבלוטות הסמוכות, במיוחד כאלה תהליכים אופייניים הקרקפת, אזור המפשעה.

אסטרומה חוזרת

אסטרומה יכולה באמת לחזור, זה קורה במקרים כאלה:

 • הסרת חלקית של כיס (כריתה באיכות ירודה, כריתה).
 • פתיחת המורסה במקרה של הספקת אסטרומה, אך לא הסרת כל הציסטות המרכיבות.
 • יישום שיטות לא יעילות לטיפול שמרני.
 • תרופות עצמיות מצד המטופל, כשהאטרומה הסגורה נפתחת, שוככת ושוב חוזרת.

רופאים רבים מאמינים כי אסטרומה חוזרת היא טעות של המנתח או הצורך בטיפול מורכב, הכולל את התצפיות וההמלצות של רופא עור, אימונולוג ומומחים אחרים, בהתאם לאטיולוגיה של האטרומה. זאת בשל העובדה כי תפקידו של המנתח - כדי לפתוח מורסה או ציסטה נכרת, ואת הטיפול והמניעה, זה פתרון מחדש atheroma לא נוצר שוב, זוהי עבודה של רופא עור, אימונולוג, ואנשי מקצוע אחרים.

בנוסף תרגול כירורגי, הוא האמין כי atheroma החוזרת עלולה להתפתח אם הניסיון שלו כדי להסיר את התהליך של דלקת, ולכן, בשלב של atheroma הִתמַגְלוּת למחוק לא ממליץ - סיכון גבוה מאוד של כריתת עניי ישנות הציסטה. אבססה, מורסה נפתחת בדרך כלל, מרוקנת, מטופלים דלקת ורק אז את הקפסולה מוסר. אם הניתוח מבוצע בקפידה, האטרומה נכרת בסך הכל, הישנות היא כמעט בלתי אפשרית, שכן אין מקום לחדש את התהליך.

אסטרומה מרובה

אסטרומה מרובה נקראים 'אנתרומטוזיס'. Atheromatosis - הוא בעצם התהליך הטרשתי עם היווצרות הפלאק הדפסים דנדריטים הטיפוסיים בערוץ הצר באותו אופן כמו טרשת עורקים קלסיות חסימה בכלי דם של פלאק.

אסטרומטוזיס או אטרומה מרובה מזוהים לרוב באזורים פגיעים של הגוף - באזור השחי, באזור המפשעה - על איברי המין, בחצי הדק, על כיס האשכים, על הפין. בנוסף, האטרומה הקטנה מאפיינת את הקרקפת, שם הציסטות יוצרות בתחילה כהתפרצויות, גדלות בהדרגה ומגיעות לגדלים גדולים (בקוטר של עד 3-5 סנטימטרים).

גורם לאתרומטוזיס:

 • נזק לשיער (זקיק) על ידי גורמים מכניים.
 • הזעה מוגברת וחסימה של הצינור הזורם על ידי מוצרים דעיכה של נוזל הפרשה של בלוטות זיעה.
 • שגוי לא נכון.
 • אי עמידה בכללי היגיינה.
 • מתחמם יתר על המידה או overcooling.
 • הפרעות אנדוקריניות, הורמונליות.
 • תקופת הבגרות או גיל המעבר.
 • השפעת חומרים כימיים סינתטיים (אנטיפרספירנטים, קוסמטיקה).
 • תפקוד לקוי של הדיאטה, beriberi.
 • מחלות עור.
 • אלרגיה.
 • גורם תורשתי (תסמונת גרדנר).

יש להפריד בין אטרומות מרובות לבין מחלות עור ורקמות תת-עוריות אחרות - ליפומות, פפילומות, לווייתנים לבנים, קמדונים, פיברומטוזיס. בניגוד לאתרומה בודדת, ניתן לטפל בניתוח ללא ניתוח, לעיתים עם נהלי ניקוי קבועים, נטילת אמבטיות, טיפול אנטיספטי מקומי. ציסטות תת עוריות מרובות, המספקות תחושות לא נעימות או מייצגות פגמים קוסמטיים, מוסרות באמצעות לייזר או באמצעות אלקטרו-מגולציה.

האם זה מסוכן?

גידולים ברקמה התת-עורית נחשבים בעיקר לשפירים, ולכן השאלה אם אסטרומה מסוכנת, יכולה להיענות בצורה חד-משמעית - לא, אסטרומה אינה מהווה סכנה. כל מידע על מקרים נדיר לכאורה של malignization ידי antheroma צריך להיות מסווגות בתור misconceptions או אבחון misdiagnosed. הסיבוך האפשרי היחיד של חסימה של בלוטת החלב הוא תהליך סתמי, כאשר הציסטה נוצרת במשך זמן רב ואינו עובר טיפול. כמו כן, יש לציין כי האטרומה אינה מסוגלת להתמוסס מעצמה, לרוב היא מוסרת, והשיטות החלופיות כביכול יכולות רק להאט את צמיחת הציסטה, אך לא לנטרל אותה לחלוטין. ניסיונות עצמאיים לסחוט, לחתוך שומן הוא תרגול לא בטוח שיכול לגרום סיבוכים רציניים באמת, עד אלח דם, אבל שיטה כזו לא סביר שישמש אדם אינטליגנטי, שאכפת לו בריאותו.

יש גם את הסיכון של אבחנה שגויה, במיוחד אם הגידול הוא מקומי באזור הגולגולת, בחלק הזה של atheroma עשוי להיות שאת כלי דם טועים או מאטר בקע - חינוך שונה במהותו כפי האטיולוגיה היסטולוגיה. מסיבה זו, כי כל, אפילו בטוח, ללא כאבים וקטנים להסתכל על הגידול צריך להפקיד מומחה אשר תוכל לבצע אבחנה מבדלת וכדי לקבוע טיפול מתאים ויעיל. רק אז יש את החרדה על הסכנה של אסטרומה בוטל לחלוטין, כמו גם את הסיכון של דלקת או דלקת של הגידול הזה.

ההשלכות

מה זה אסטרומה מסוכנת, ומה יכול להיות ההשלכות של הציסטה תת עורית נוצר?

ישנן השלכות הבאות של אסטרומה:

 • סיכון של דלקת ו suppuring.
 • הסיכון של טרנספורמציה לתוך מורסה ענקית או פלגמון.
 • הסיכון להישנות במקרה של דיסקציה ספונטנית או ניתוח באיכות ירודה כדי להסיר את הציסטה.
 • צלקות לאחר הניתוח, אשר יכול להיות במקרה של הסרת אטרומה ססגוני של גודל גדול.
 • דלקת באתר של הצלקת לאחר הניתוח.
 • אבחון דיפרנציאלי לקוי וסיכון לסיבוכים במהלך המחלה.

יש לציין כי ההשלכות של אסטרומה אינן מדאיגות כפי שזה נראה במבט ראשון. טיעון זה יכול לשמש עובדות כאלה:

 • Atheroma נחשב מחלה נדירה - רק 7-10% של אנשים על כדור הארץ סובלים מסוג זה של neoplasm.
 • למרות העובדה כי אסטרומה אינה מתבטאת קלינית, זה תמיד גלוי לעין בלתי מזוינת, ולכן הוא מאובחן לעתים קרובות בזמן.
 • Atheroma מטופל בהצלחה על בסיס אשפוז. הניתוח שייך לקטגוריה של ניתוח קטן ואינו דורש טיפול פנים-מטופל.
 • אסטרומה אינה גידול, היא ציסטה שפירה שאינה ממאירה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

סיבוכים

אסטרומה, ככלל, מתפתחת ללא כאבים ואינה מתבטאת בסימפטומים קליניים ספציפיים. סיבוכים של אסטרומה הם דלקת ו suppuring, כמו גם את ההשפעות בצורה של אבצסים.

סיבוכים לאחר הסרת אסטרומה לא יכול להיקרא התוצאות הקלאסיות לאחר הניתוח, שכן כריתה של ציסטה שמירה מתבצעת תחת הרדמה מקומית, די מהר, בדרך כלל על בסיס אשפוז. פעולות כאלה מסווגות כניתוחים קלים ואינן מציגות קשיים למנתח מנוסה.

עם זאת, עבור אובייקטיביות ומניעת סיכונים אפשריים, יש צורך לתאר את ההשלכות האפשריות, סיבוכים ותנאים לאחר הסרת של אסטרומה:

 • הצטברות של נוזל רקמות בחלל לאחר הסרת הציסטה ואת הסיכון של זיהום משני של הפצע. כדי למנוע תופעה זו, ניקוז ותחבושת לחץ מוצגים.
 • עלייה קלה בטמפרטורת הגוף אם מתבצעת פעולה להסרת אסטרומה גדולה או דלקתית דלקתית.
 • נפיחות באזור כריתה של אסטרומה.
 • זמן מה לאחר כריתה של ציסטות באתר של המבצע, התפרים קוסמטיים צלקות קטין להישאר. ככלל, רקמות צלקת נמסה לאחר שישה חודשים. לא ניתן להסיר גידולים גסים בגודל גדול ללא חתכים גדולים, כך שצלקות גסות גלויות יכולות להישאר אחריהם. אבל זה סיבוך פחות רציני מאשר הישנות אפשרית של ציסטה במקרה של פעולה רדודה, רדודה

באופן כללי, סיבוכים של אסטרומה הם נדירים, העיקר הוא לאבחן את הציסטה תת עורית בזמן, כאשר הוא עדיין לא מודלק ואינו מכיל exudate שופע. גילוי בזמן של אסטרומה, טיפול כירורגי נאות מבטיח כמעט 100% תרופה והעדר תופעות לוואי, סיבוכים.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

דלקת של אסטרומה

אטרומה שונה משאר ניאופלזמות שפירות של העור בכך שהוא ציסטה קלאסית, עם חלל, קפסולה, תוכן ותכונה אופיינית - שקע קטן, גלוי, לרוב סוד שומני שומנים. זה המאפיין הזה שיכול לעורר דלקת אסטרומה, כי מיקרואורגניזמים פתוגניים יכולים להיכנס לשכבות העור דרך השקע של צינור של בלוטת החלב. בנוסף, זיהום יכול להיות מופעלות על ידי טראומה, גורם מכני, כאשר הצינור הזקיק שמירה ממוקם באזור שנקרא צווארון או "מכנסיים" (צוואר, כתפיים, מפשעה).

אטרומה היא גם ספציפית עבור הספקת תכופים שלה, אשר יכול להיחשב תוצאה של תהליך דלקתי. ציסטה מרהיב מתבטאת בכל הסימפטומים האופייניים של hypercia העור - היפרתמיה באזור האטרומה, נפיחות, עליית הטמפרטורה המקומית. לעתים קרובות, עצם הציסטה החזקה נעלמת מעצמה, בעוד שבמסדרון הפתוח מתבטאת חריגה של עקביות דמוית סלו, עם ריח לא נעים. זיהום יכול להתפתח ברקמות הסמוכות ולהתפשט די נרחב, במקרים כאלה הוא פלגמון כמו סיבוך של אסטרומה.

דלקת של אסטרומה דורשת טיפול שמרני, תוספת - פתיחת חירום וניקוז, לאחר הסימפטומים של דלקת לשקוע ציסטה הוא נכרת לחלוטין עם הקפסולה ואת התוכן. במקרים בהם תהליך הדלקת הוא חריף, עם עלייה בטמפרטורת הגוף ותסמינים של שכרות, התוכנית הטיפולית כוללת מינוי של אנטיביוטיקה רחבת טווח, הן בצורת החיצונית והן בזריקה או בטאבלט.

אסטרומה ממאירה

השאלה אם האטרומה נוטה לממאירות ברפואה נחשבת בלתי סבירה, והיא מותרת רק מפי שפתי החולים, אך לא על ידי רופאים אחרים. אסטרומה ממאירה היא שטויות או חוסר מקצועיות של רופא שטעות בטעות אחרת, סימפטומטית דומה, אבל מחלה חמורה יותר עבור כיס רשתית של בלוטת החלב.

Atheroma היא ציסטה שפירה של הרקמה התת עורית, אשר נוצר באופן בלעדי בצינורות של בלוטות החלב. ציסטות כאלה הן תוצאה של הצטברות הדרגתית של הפרשת השומנים, שומן, וכן את הקליטה של צינור בלוטת. Atheroma אינו גידול, כמו כל ציסטה אחרת, מטופל בהצלחה בעזרת כריתה כוללת.

הציסטה האנתרומטית יכולה להיות מולדת (אמיתית) ומשנית, רנטטיבית, אולם, שני המינים האלה אינם מסוגלים להפוך לסרטן או לעורר סרטן. הסיבוכים האפשריים היחידים של אסטרומה יכולים להיחשב דלקת, הספיגה, לעתים נדירות ציסטה כתוצאה של זיהום משני הופכת מורסה עצום.

למרות העובדה כי atheroma הממאיר - זה הוא מושג שגוי, ציסטות אלה צריכות להיות מאובחנים מוקדם סיר לפי תכנית, אז אולי עניין של דחיפות, במקרה של דלקת פעילה או טרשת הִתמַגְלוּת.

אבחון

אבחון של אסטרומה היא בדיקה ראשונית, כאשר הציסטה נקבעת חזותית, אז זה מוחשי לקבוע צפיפות וניידות. כמו כן חשוב לזהות את נוכחותה של צינור outflow, המהווה תכונת דיפרנציאלי מוביל באבחון של היווצרות של רקמות עור תת עור. אם יש אינדיקציה דחופה להסרת הציסטה, במהלך הליך התוכן של הקפסולה, הרקמה שלה נלקח לבדיקה היסטולוגית.

בידול atheroma חשוב כמו sebocystoma הקליניים דומים מאוד hygroma, סִיבוֹם, hygroma, שאת כלי הדם, ליפומה, זה נכון במיוחד עבור גידולים של הקרקפת, באזור המפשעה ובבתי השחי, כלומר, המקומות שבהם ישות כלשהי נחשב פוטנציאל זה מסוכן בקשר עם האפשרות של ממאירות. בנוסף ישנם שאתות מאפייני ויזואליים דומות, למשל: syphiloma אשר נוצרו באזור המצח, על שוק. באזור איברי המין למעט atheroma bartholinitis יכול להיווצר על ידי סימפטומים ב בְּלוּטַת לְשַׁד sebocystoma עשוי להיות דומה בשלב הראשוני. למד להבחין בגידול שומן תת עורי, בלוטות חלב עוזרות בדיקה היסטולוגית, אשר נותנת תוצאות קונקרטיות, עוזר להבהיר את מהות המחלה ואת הצורך בטיפול נוסף.

ככלל, האבחנה של אסטרומה אינה קשה עבור רופא מנתח או רופא מנוסה, והסיכון המינימלי האפשרי להבחנה שגויה, בכל מקרה, מתבטל בשיטת הטיפול האמינה היחידה - הסרה כירורגית של הניאופלזמה.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

למי לפנות?

טיפול

אטרומה אינה מסוגלת לפתור את עצמה, ולכן הדרך האמינה היחידה לחסל אותה היא להסיר אותה באופן אופרטיבי. הטיפול באתרומה מתבצע על ידי כריתה תחת הרדמה מקומית בדרכים כאלה:

 • ניתוחים של העור באזור האטרומה, פתיחת החתך ו culling את הציסטה בלחץ.
 • ניתוחים באזור הבולט של הציסטה, הבלטת התכנים, תפיסת הקפסולה של האטרומה על ידי מלחציים, הסרתה ופירוק החלל.
 • האטרומה גדולה מוסרים על ידי חתך כפול העור (חתכים הגובלים), ולאחר מכן שחול שחיקה ו suturing.

מה עוד יכול להיות הטיפול? Atheroma בגודל קטן מוסר היטב על ידי טכנולוגיית לייזר או שיטת גלי רדיו. הסרת תקן עם אזמל יעיל במקרים של הספיגה של הציסטה, כאשר הפעולה מבוצעת במקרה חירום. בכל מקרה, טיפול באתרומה מתייחס ניתוח קטין, זה כאבים מספיק, אם תפרים קוסמטיים מוחלים, הם הוסרו או נפתרה 10-12 ימים לאחר ההליך.

מה לעשות עם athere?

אם כבר יש לך אבחנה - אסטרומה, מה לעשות עם זה הוא החליט על ידי הרופא. ללא תנאי והשיטה האמינה היחידה לטיפול היא הסרת אסטרומה על ידי כל מצב נגיש והולם של שיטת החולה.

אם האטרומה מוגדרת כרדוד, נוצרת, בדרך זו או אחרת, מומלץ לפעול. ניתוח כירורגי של ציסטות שימור תת עורית של בלוטות החלב אפשרי בכל שלב של התפתחות neoplasm. טיפול בשיטות חלופיות יכול רק להאט את העלייה במשקל, אבל לא לגמרי לצמיתות. בנוסף, קיים סיכון של דלקת ו suppuring, זה נובע ההבדל האבחנתי בין אסטרומה של ליפומה וגידולים שפירים אחרים במבנה העור. Athere יש תמיד מה שנקרא יציאה - חור בצינור outflowing של בלוטת החלב, אשר יכול להיות סתום. כאשר חיידקים להיכנס לזה, דלקת ואספקה אפשריים, זו הסיבה מאוד כי הוא מכריע במינוי של ניתוח כירורגי מוקדם של הציסטה. בנוסף, האטרומה אינה מסוגלת לפתור את עצמה בשל המבנה הספציפי שלה ואת נוכחותו של סוד אופייני, המורכב מתאי אפידרמיס קרטיניים, שומן, גבישי כולסטרול. לכן, אם נעשה אבחנה - אסטרומה, השאלה - מה לעשות יש תשובה אחת - למחוק בהקדם האפשרי. הפעילות מתבצעת באמצעות שיטות מסורתיות - כריתה של הציסטה בעזרת איזמל בהרדמה מקומית לייזר, שיטת גלי רדיו, טכנולוגיות אלה דורשים הסרה בטוחה לחלוטין של קפסולות ואת התוכן של atheroma. ההתקדמות עם השימוש בטכנולוגיות אלה ממוזער, ערבות התוצאה היא 99.9%.

מגרשים מאטרומה

מיד לעשות הזמנה להסכים - הקונספירציה של אתרומה אינה מטופלת. זה אפשרי כי אנשים השראה ברצון מאמינים בשיטות כאלה להניח כי הם גם משתמשים בשיטות הנסתר שונים לטיפול במחלות שונות. במקרה של שיטות כאלה zhirovikami באופן עקרוני לא מהווים סכנה חמורה, מגרשים מן האטרומה אינם מסוגלים לפגוע בדיוק באותה דרך כמו לרפא את הציסטה החלבית.

עם זאת, מצב מוזנח של neoplasm, דלקת שלה ואת ההנחה האפשרית דורשים טיפול נורמלי, נאותה, ולא טקסטים אקזוטיים. במובן הפסיכולוגי, atheroma הוא אי נוחות קוסמטי בעיקרו מ איום על בריאות, עם זאת, הטיפול שלו מנקודת המבט של השכל הישר - הוא, ומעל לכל, גישה מהירה רופא עור או קוסמטיקאית, לא סבתא, מדבר על המחלה.

כדי לא להיות מופרך, בהוכחה אנו נותנים את אחת הדוגמאות של הטקסט ואת רשימת הפעולות האמורות בטיפול באתרומה בעזרת קונספירציות:

 • אתה צריך לקחת חוט כחול, רצוי כותנה או צמר.
 • חוט מוחזק מול וון, בהדרגה knoting תשעה קשרים על זה.
 • בתהליך של קשירת קשרים לקרוא את הטקסט: "Shish כחול - kysh. מן הגוף להמריא, קשר על הקשר. באש אתה שורף, על הגוף - לא לחלות ".
 • חוט צריך להיות נשרף מיד.
 • קשרו קשרים וקראו את הקונספירציה שנדרשה במשך שלושה ימים על הירח המתמעט.

מיד עולה השאלה כמה יעיל הוא הצבע הכחול של החוט, איך זה עובד בלי לגעת בעור. כמובן, יש עוד קונספירציות וטקסים מורכבים, ארוכים יותר, אך לא סביר שהם ישפיעו על השומנים ועל רקמות תת-עוריות אחרות.

מסכים כי חפצי כסף חוט, מצורף הקשירה או פורסי ביצת עוף, חלקות של atheroma, שריפת סניפים, התזת ציסטות לאפר, שיטות חלופיות שנקראות אחרות - היא לא רק בשיטות ארכאיות, מיושנות, אבל גם בורות סף בגיל נאור זו, מחודש ומודרנית טכנולוגיות רפואיות יעילות.

מידע נוסף על הטיפול

תרופות

מניעה

כדי למנוע היווצרות של אסטרומה, כמו גם גידולים אחרים של העור ורקמות תת עורית, קודם כל יש צורך לקיים את הכללים הבסיסיים של היגיינה אישית. הנפוץ ביותר בפועל הרפואי הן ציסטות משנית של בלוטות החלב, אשר נוצרים עקב חסימה של צינורות outflow, ולכן טיפול בעור רגיל, טיהור שלה יכול להיות דרך אמינה כדי למנוע התפתחות של מגוון רחב של מחלות באזור זה.

בנוסף, מניעת האטרומה כוללת המלצות כאלה:

 • שמירה על דיאטה רציונלית. אביטמינוזיס, חוסר יסודות קורט, כמו גם עודף של ממתקים, מזונות שומניים עשירים בכולסטרול, יכול להוביל שיבוש של הפונקציות של בלוטות החלב, בהתאמה, לחסימה שלהם. הגבלת השימוש באלכוהול, מוצרי קקאו, קפה, מזון מלוח ומתובל יכול למזער את הסיכון לאתרומה ולגידולים אחרים ברקמה התת עורית.
 • אם אדם הוא בעל סוג העור בפרט - באותיות מודגשות, אתה צריך לבקר אצל רופא עור, קוסמטיקאית, לקבל טיפים על טיפול המוסמכות לעור וכן ניקוי שיטתי של האזורים הפגיעים ביותר - בפנים, בצוואר, בגב, במפשעה, hairlines.
 • כל צורה על העור, בעיקר על הפנים, במפשעה ובאזור השחי, עלולה להיות מסוכנת במובן של דלקת. לכן, זה לא מותר להסיר אותו בעצמך, כדי לסחוט את wenrock כדי למנוע הדחה.

אסטרומה נחשבת כיס בלוטת החלב, ניופלסמה כי הוא מעולם לא ממאיר ומוצלח מספיק, מטופל במהירות על ידי הסרה. דרמטולוגיה מודרנית, קוסמטולוגיה יש ארסנל שלם של שיטות, שיטות של טכנולוגיות כאבים ויעילים שיכולים לצמיתות להיפטר אדם של פגם כזה קוסמטי כמו אסטרומה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.