^

בריאות

הגדרת סמים

הגדרת הזיות

אלוסינוגנים הם סוג של תרופות הגורמות לסימפטומים הדומים לפסיכוזה (הזיות, אובדן תחושת המציאות, מצבי בלוטת התריס ושינויים דרמטיים אחרים בתהליכי החשיבה והתפיסה).

הגדרת מריחואנה

מריחואנה היא סם העשוי מקנביס (קנאביס סאטיבה). זוהי תערובת של החלקים הנ"ל של הצמח. כאשר החילוץ שרף הצמח, מוצר פעיל יותר, חשיש, מתקבל. קנאביס (מונח כללי לתיוג של מוצרי קנביס פסיכו-אקטיביים) מכיל שלושה קנבינואידים עיקריים: קנבידיול, טטרהידרודקנבינול וקאנאבינול.

הגדרת קוקאין

קוקאין הוא אלקלואיד נגזר בוש של קוקה אריתרוקסילון, יליד בוליביה ופרו. שתי שיטות של שימוש קוקאין ידועים כיום. הראשון הוא שאיפת התרופה.

הגדרת אמפטמינים

אמפטמינים וחומרים דומים במבנה יש השפעה מגרה בולטת על מערכת העצבים המרכזית. התמכרות אמפטמין טיפוסית למדי עבור ספורטאים מקצועיים, נהגי נושאת עומסים על פני מרחקים גדולים (באמצעות הסמים כדי להקל על עייפות) ואחרים. מבחינה קלינית, אמפטמין לפעמים השתמש בשקעים (במינונים הנעים בין 2.5 ל -20 מ"ג / יום) ומדינות asthenic.

הגדרה של אופיואידים

אופיואידים מתייחסים לחומרים הגורמים לתלות פיזית ופסיכולוגית. אופיום מופק ממיץ פרג אופיום (Papaver somniferum), הוא מכיל יותר מ -20 אלקלואידים שונים, המפורסם ביותר שבהם הוא מורפין.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.