^

ירקות לדלקת הלבלב: המלצות של תזונאים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 15.05.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

באמצעות הגבלת צריכת מזונות מסוימים, הדיאטה מסייעת בטיפול בחולים עם מחלות של איברי העיכול, לרבות דלקת בלבלב. בנוסף לשומני, חריף ומטוגן, יש הגבלה על ירקות לדלקת בלבלב.

לדעת בדיוק אילו ירקות ניתן ואיזה לא ניתן לצרוך, ניתן לא רק לשפר מאוד את מצבו של האיבר החשוב ביותר של מערכת העיכול והאנדוקרינית, אלא גם למנוע הישנות של דלקת לבלב חריפה. [1]

אילו ירקות לא ניתן לאכול עם דלקת הלבלב?

הספציפיות התפקודית של הלבלב ואופי הנזק שלו עקב דלקת מובילים מצד אחד לשחרור כמות עודפת של האנזים טריפסין (ליתר דיוק, להפעלה מוקדמת שלו) ואוטופגיה של תאי האיבר עצמו. מצד שני, כאשר התהליך הדלקתי הופך לכרוני, התפקוד האקסוקריני של הלבלב מופרע, מה שמוביל למחסור באנזימי הלבלב (ליפאז, עמילאז, פרוטאז) הנחוצים לעיכול תקין.

לכן, עם מחלה זו, הן התזונה והן שיטות העיבוד הקולינרי של מוצרים מוסדרים. ובגסטרואנטרולוגיה , דיאטה לדלקת לבלב כרונית הוכרה זה מכבר כחלק מהטיפול , יתר על כן, החשוב ביותר. בדרך כלל, חולים מקבלים  דיאטה 5 לדלקת הלבלב  (מס' 5P לפי פבזנר). [2]

גישה תזונתית מיוחדת משמשת גם לאכילת ירקות שעלולים להימצא בתזונה - במקרה של דלקת חריפה, הפוגה שלה או צורה כרונית של דלקת הלבלב.

בתשובה שלילית לשאלה האם אפשר לאכול ירקות חיים עם דלקת לבלב, תזונאים נותנים טיעון חזק: רקמות צמחיות סיבית (סיבים) שלא עברו טיפול בחום, למרות שאינן מתעכלות בקיבה, יש השפעה מגרה על מערכת העיכול, כולל הלבלב, וכאשר זה דלקת אינה מקובלת. להיפך, יש צורך להפחית את העומס למינימום - במיוחד במקרה של דלקת לבלב חריפה או החמרה של הצורה הכרונית של המחלה. וניתן להשיג זאת אם ירקות עם דלקת הלבלב מבושלים, אפויים או מבושלים ללא שומנים ותבלינים. אבל לא לטגן!

לא רק זה, אפילו הסיבים המעובדים בתהליך הבישול אינם גורמים לשחרור נוסף של אנזימי עיכול, יש להומוג ירקות ככל האפשר, כלומר לכתוש למצב פירה - על מנת להקל על עיכול המזון. ככל שמצב הבלוטה מתייצב, בתקופת היחלשות התהליך הדלקתי (הפוגה), הם עוברים לשימוש בירקות מבושלים ומבושלים קצוצים פחות, ולאחר מכן כמה גולמיים.

אבל עדיין נותרו הגבלות על מגוון גידולי הירקות בתזונה, והן נוגעות, למשל, לכרוב לבן, ראה -  כרוב עם דלקת לבלב .

בשל יכולתם של כל ירקות המצליבים לגרום לגזים, גם לתזונאים לא מומלץ לאכול כרובית וכרוב ניצנים, קולרבי וברוקולי עם דלקת לבלב.

אגב, צנוניות, צנוניות, לפת, רוטבגה ולפת שייכים לאותה משפחת המצליבים, ובנוסף לנפיחות הם מגבירים את הפרשת מיץ הקיבה (ואחריו גם אנזימי הלבלב), כך שאסור לפת עם דלקת לבלב.. [3]

כמו כן, חומצה, חסה, תרד, בצל (גולמי) ולמרות כל התכונות השימושיות, שום לדלקת לבלב נוספו לרשימת התזונאים האסורים.

שעועית רגילה לדלקת בלבלב, כמו גם שעועית ירוקה, אינן נכללות בתזונה בשל ההשפעה של יצירת גזים של קטניות.

למרות שהתירס והפטריות אינם קשורים לגידולי ירקות, כדאי לקחת בחשבון את הדברים הבאים: תירס משומר ולא מבושל משמש לדלקת לבלב, שכן אפילו עבור מערכת עיכול בריאה הוא נחשב לדגן בלתי ניתן לעיכול. כמו כן, אין להשתמש בשמן תירס עם אבחנה זו.

באשר למקרומיציטים בסיסיים, כמו שמפיניון, פטריות או שנטרל, פטריות עם דלקת לבלב נכללות בצדק ברשימת האיסורים המוחלטים. העובדה היא שממברנות התא של עיסת הפטריות מורכבות מסיבים כיטינים שאינם מתעכלים בקיבה.

מתי אפשר להתפשר על תזונה?

ישנם מספר גידולי ירקות פופולריים שניתן לכלול בתזונה לצורך החלמה ממצב חריף (עמיד בשלושה עד ארבעה שבועות) והיחלשות ארוכת טווח / העדר תסמינים במקרה של דלקת לבלב כרונית.

רק בתנאים אלה, התזונאים מאפשרים - לא לעתים קרובות ובכמויות קטנות - פלפל מתוק לדלקת לבלב: אפוי או מבושל (ללא קליפה).

בצורה של קוויאר מבושל (מפירות מולבנים ומקולפים) או מעורבב עם תבשיל גזר מבושל, חצילים מותר לדלקת לבלב.

כתוספת (פירה) או מרכיב במרק ירקות, ניתן להשתמש באפונה ירוקה לדלקת בלבלב, אך לא מדי יום ובכמויות קטנות.

בשל תרכובות הטרפן של השמן האתרי והסיבים הגסים, לא ניתן לצרוך סלרי בדלקת לבלב חריפה. עם זאת, כאשר דלקת הלבלב היא כרונית, אז בהיעדר תסמינים מדי פעם - כדי שלא תהיה עצירות - ניתן לאכול מרק בתוספת שורש סלרי, וגם לכלול אותו בתפריט בצורה מבושלת (בזמן הבישול, הסיבים מתרככים ואינם גורמים לגירוי ומגבירים את תנועתיות המעיים). [4]

האם אפשר לקבל עגבניות עם דלקת לבלב, קרא בפירוט במאמר -  עגבניות לדלקת לבלב כרונית , ובמקביל ראה -  מלפפונים לדלקת לבלב

אילו ירקות אתה יכול לאכול עם דלקת הלבלב?

לדברי תזונאים, ירקות בדלקת הלבלב יכולים לספק לגוף חומרים מזינים (פחמימות, ויטמינים, מאקרו ומיקרו-אלמנטים), אבל הם לא צריכים להכביד על הלבלב המודלק.

מחקרים קליניים גילו ברוב החולים עם אבחנה זו נוכחות של חמצת מטבולית כרונית הקשורה לתת-תזונה או שימוש לרעה באלכוהול - ירידה ב-pH בדם (פעילות יוני מימן) לצד החומצה, המשפיעה לרעה על יכולת הגוף לשמור על איזון חומצה-בסיס..

חומצות אורגניות, פירות או אלפא הידרוקסי והמלחים שלהן הכלולים בירקות מומרים בגוף לקרבונטים אלקליים ויכולים לסייע בפתרון הבעיה הביוכימית של חמצת - על ידי בסיס של מיץ הלבלב (לרמת pH של 7.1-8.2), אשר מנרמל את פעילות האנזימים הפרוטאוליטיים שלו.

אז, גזר עבור דלקת הלבלב (אפילו מבושל) הוא מקור יקר ערך של פחמימות, מינרלים (סידן, זרחן, מגנזיום, נחושת, אבץ, ברזל), קרוטנואידים, חומצה פולית, תיאמין, ריבופלבין, ניאצין, חומצה אסקורבית (ויטמין C) וסוכרים. בנוסף, ירקות השורש מכילים אנתוציאנינים וחומצה פנולית קפאית, הפעילים נגד רדיקלים חופשיים ומפחיתים דלקות, וכן חומצות אורגניות - סוקסיניות והידרוקסיסוקסיניות (מאליות) - בצורת מלחי חומצה המעודדים אלקליזציה.

כמו גזר נא, סלק חי אינו משמש לדלקת לבלב, אלא רק מבושל או אפוי. פרטים בכתבה -  סלק לדלקת לבלב .

ניתן לאכול קישואים מאודים או חלוטים לדלקת לבלב, שגם לאחר הקפאה, שומרים על השפעותיהם נוגדות החמצון ואינם מאבדים חומצה פולית ואסקורבית, אשלגן, מגנזיום, סידן וזרחן. נכון, העור שלהם מכיל הרבה סיבים, אבל טיפול בחום מגביר את העיכול שלו ללא השלכות על מערכת העיכול בחולים עם בעיות של הלבלב וכיס המרה. [5]

הקפד לאכול תפוחי אדמה עם דלקת לבלב. בשל תכולת העמילן, זהו מוצר מזין, ובשל נוכחותם בהרכבו של חומצות אורגניות (אוקסלית, לימון, מאלית, פומארית ואסקורבית) ו-pH ≤6.1, תפוחי אדמה הם מזון היוצר אלקליין בינוני.

לא תפוחי אדמה מטוגנים ולא נאים משמשים לדלקת לבלב: רק כמרכיב במנות ראשונות (מבושל), פירה, תבשילים, וגם אפויים.

אל תשתה מיץ תפוחי אדמה נא עם דלקת לבלב: זוהי תרופה ביתית לצרבת עם חומציות מוגברת של מיץ קיבה.

מוצר תזונתי אידיאלי הוא דלעת לדלקת לבלב. קשה לפרט את כל החומרים השימושיים שלו, אבל היתרונות הבריאותיים הבלתי מותנים כוללים נוכחות של נוגדי חמצון רבי עוצמה - בטא-קרוטן, אלפא-טוקופרול וחומצה אסקורבית; ריבופלבין, תיאמין, חומצה פולית ופירידוקסין; אשלגן, נחושת, מגנזיום, ברזל וזרחן.

וכל זה בנוסף להשפעה הבסיסית (בשל חומצות אורגניות - לימון, מאלית ופומרית), תכולת קלוריות נמוכה, טעם נעים ועיסה עדינה. דלעת גולמית אינה משמשת לדלקת לבלב, היא מוכנה בדרכים שונות ומשמשת הן למנות ראשונות והן לקינוחים.

לסיכום, לא נוכל להתעלם מכמה הבדלים בהמלצות של טיפול דיאטה ביתי של דלקת הלבלב ושל זו המערבית. לפיכך, מומחים מהאקדמיה למזון ותזונה (ארה"ב) מאמינים כי ירקות עשירים בנוגדי חמצון (בעיקר עלים ירוקים, כולל תרד) ופירות, דגנים מלאים, מוצרי חלב דלי שומן ובשר רזה שימושיים עבור חולים עם דלקת של לַבלָב.

ומומחי קרן הלבלב הלאומית (NPF) ממליצים להשתמש בתמציות של כורכום, גדילן מצוי, ג'ינג'ר ושורשי שן הארי כדי להקל על המצב בדלקת לבלב חריפה, וכן לשתות מים בתוספת מיץ לימון - להפרשת אלקלי (ביקרבונט). ) על ידי הלבלב ונורמליזציה של מצב צינורות ההפרשה שלו. לאותה מטרה, מומלץ להשתמש במשקה ירוק אנטי דלקתי מתערובת מיצים של מלפפון, כרוב, סלרי, ג'ינג'ר ולימון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.