Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ויטמין K (phylloquinone): חסר של ויטמין K

המומחה הרפואי של המאמר

רופא גינקולוג, מומחה לפוריות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

ויטמין K (phylloquinone) הוא ויטמין K מזון השומן של מזון משפר את ספיגתו. תוספות של ויטמין K מתווספות לנוסחאות נוסחאות לתינוקות.ויטמין K מתייחס לקבוצה של תרכובות (menaquinones) מסונתז על ידי חיידקי מעיים; הסכום מסונתז אינו מספק את הצורך ויטמין K.

ויטמין K מפקחת על היווצרות של גורמים קרישת II (prothrombin), VII, IX ו- X בכבד. גורמים אחרים הקשורים ויטמין K של קרישת דם הם חלבונים C, S ו- Z; חלבונים C ו- S - נוגדי קרישת דם. שינויים מטבוליים תורמים לשימור ויטמין K; ברגע ויטמין K השתתפו היווצרות של גורמים קרישה, מוצר התגובה, את אפוקסיד ויטמין K, הוא enzymatically המרה לצורה פעילה, ויטמין K hydroquinone.

עבור הביטוי של הפעולה של ויטמין K תלוי חלבונים, Ca נדרש. ויטמין K תלויי חלבונים, osteocalcin ומטריצה לחסום המכיל את γ-carboxyglutamine חלבון, לשחק תפקיד חשוב בעצמות ורקמות אחרות.

היפופיטמינוזיס של ויטמין K

מחסור בויטמין K הוא תוצאה של צריכת לקויה מאוד עם מזון, ספיגה של שומנים או שימוש נוגדי קרישה של קבוצת coumarin. מחסור שכיח במיוחד אצל ילדים הננקים. Hypovitaminosis K תורם להידרדרות של קרישת הדם. האבחנה יכולה להיות חשודה על בסיס הנתונים של מחקרים סטנדרטיים של קרישת הדם ולאשר עם ההשפעה של נטילת ויטמין K. הטיפול מורכב מרשם ויטמין K בעל פה. במקרה שבו הגורם לחוסר הוא ספיגה של שומנים או סיכון גבוה לדימום, ויטמין K מוזרק parenterally.

מחסור בוויטמין K מפחית את רמות הפרוטומבין וגורמי קרישה אחרים של ויטמין K, הגורמים להפרעות קרישה, ולעתים אף דימומים.

גורם למחסור בוויטמין K

ברחבי העולם, מחסור בוויטמין K עלול לגרום לעלייה בתחלואה ובתמותה בילדות. מחסור בוויטמין K גורם למחלה דימומית של היילוד, אשר מתבטאת בדרך כלל ביום 1-7 לאחר הלידה. אצל תינוקות כאלה, טראומה מלידה עלולה לגרום לדימום תוך גולגולתי ולדימום. יילודים נוטים לחוסר ויטמין K, כי:

  1. השיליה גרועה יחסית בשומנים ובויטמין K;
  2. הסינתזה של פרוטומבין בכבד שטרם נולד אינו מושלם;
  3. בחלב אם, תוכן ויטמין K נמוך הוא כ 2.5 מיקרוגרם / ליטר (חלב פרה מכיל 5000 מיקרוגרם / l) ו
  4. מעיים של תינוקות הם סטריליים במהלך הימים הראשונים של החיים.

מחלה hemorrhagic מאוחר (3-8 שבועות לאחר הלידה) קשורה בדרך כלל עם breastfeeding, malabsorption או מחלת כבד. אם האם נטלה תרופות נוגדות פרכוסים של קבוצת הפניטונים, תרופות נוגדות קרישה של קבוצת הקוממרין או אנטיביוטיקה של סדרת הצפלוספורין, הסיכון לפתח שני סוגים של מחלות hemorhhagic עולה.

אצל מבוגרים בריאים, חסר ויטמין K הוא נדיר, כי ויטמין K מופץ באופן נרחב ירקות ירוקים, חיידקי מעיים שלם לסנתז menaquinones. חסימה של דרכי המרה, ספיגה, סיסטיק פיברוזיס ומעי רך קטן לתרום מחסור בוויטמין K.

חומרים נוגדי קרישה של קבוצת הקומארין מפריעים לסינתזה של גורמי קרישת ויטמין K (II, VII, IX ו- X) בכבד. אנטיביוטיקה מסוימת (במיוחד חלק cephalosporins והאנטיביוטיקה רחב טווח אחר), סליצילטים, במינון ענקי של ויטמין E ואת אי-הספיקה כבדיה להגדיל את הסיכון לדימומים בחולים עם חסר של ויטמין K.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

תסמינים של חסר ויטמין K

דימום הוא הביטוי הנפוץ ביותר. מאופיין על ידי הקלות של היווצרות hematomas ודימום של ריריות ריריות (במיוחד דימום באף, דימום במערכת העיכול, דימומים והמטוריה). דם יכול לדלוף מ חתכים או לנקב אתרים.

אצל תינוקות, מחלה המורגי של היילוד ומחלות המורגי מאוחר יכולה להוביל עור, מערכת עיכול, intrathoracic, ובמקרים הגרועים דימום תוך-מוחי. עם צהבת מכנית, דימום - אם זה קורה - מתחיל בדרך כלל לאחר 4-5 ימים. דימום יכול להתחיל כמו חלחול איטי מן הפצע כירורגי, החניכיים, האף, רירית הממברנה של מערכת העיכול, או כמו מערכת העיכול מסיבית.

Hypervitaminosis (שיכרון) של ויטמין K

ויטמין K 1 (phylloquinone) הוא לא רעיל כאשר לבלוע, גם בכמויות גדולות. עם זאת, menadione, סינתטי מסיס במים ויטמין K מבשר, יכול לגרום שיכרון ולא צריך לשמש לטיפול חסר ויטמין K.

אבחון מחסור בוויטמין K

מחסור או אנטגוניזם ויטמין K (הנגרם על ידי לקיחת תרופות נגד קרישת דם coumarin) עלול להיות חשוד במקרה שבו המטופלים בסיכון יש דימום חריג. מחקרים על שלבי קרישת דם יכולים לאשר מראש את האבחנה. פרותרומבין (PT), כיום - MHO (יחס מנורמל הבינלאומי) מורחב, אבל הפעם thromboplastin חלקית (PTT), זמן תרומבין, ספירת הטסיות, דימום בזמן, רמות פיברינוגן של מוצרים פגומים ו הפיברין D-דימר ב הנורמה. אם על ידי עירוי לוריד של 1 מ"ג phytonadione (שם אנלוגי ויטמין K) MF פחותה בהרבה במשך 2-6 שעות, אין זה סביר לגרום למחלות כבדות, ולכן, ניתן לוודא את האבחנה על ידי מחסור של ויטמין C. חלק מרכזי עשויים לזהות חוסר של ויטמין K במדויק, על ידי מדידת רמת ויטמין בדם פלסמה. רמות הפלזמה של ויטמין K משתנות מאדם .2 כדי 1.0 מיליליטר / ng אצל אנשים בריאים צורכים כמות מספקת של ויטמין K (50-150 מ"ג / יום). לדעת את כמות ויטמין K הנצרך יכול לעזור לפרש את רמות הפלזמה; הצריכה האחרונה משפיעה על רמות הפלזמה, אך לא ברקמות.

הנחקרת כעת הם אינדיקטור רגיש יותר של מצב ויטמין K - PIVKA {חלבון המושרה ויטמין K היעדרות או אנטגוניזם - חלבון המושרה בהעדר או אנטגוניזם של ויטמין K) או לא בוגר (לא carboxylated) osteocalcin.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

טיפול בויטמין K חסר

במידת האפשר, phytonadione צריך להיות מנוהל בעל פה או תת עורית. המינון הרגיל למבוגרים הוא 5-20 מ"ג. (לעיתים רחוקות, גם אם phytonadione מדולל בצורה נכונה ומוזרק באיטיות, תחליף לטיפול תוך ורידי יכול להוביל להלם אנפילקטי או לתגובות אנפילקטיות). MHO בדרך כלל פוחת תוך 6-12 שעות. ניתן לחזור על המינון לאחר 6-8 שעות אם לא הייתה ירידה מספקת ב- MHO. Phytonadione במינון של 2.5-10 מ"ג בעל פה הוא prescribed לתקן (לא חירום) MHO מוארך בחולים הנוטלים נוגדי קרישה. תיקון בדרך כלל מגיע 6-8 שעות. כאשר רק תיקון חלקי של MHO הוא הרצוי (לדוגמה, כאשר MHO צריך להישאר מוגבה מעט עקב שסתום לב מלאכותי), מינונים נמוכים יותר (1-2.5 מ"ג) של phytonadione יכול להיות מנוהל.

תינוקות אשר דימום עקב מחסור נקבעים phytonadione 1 מ"ג פעם או תת עורית או באופן שרירי כדי לתקן אותם. המינון חוזר על עצמו אם ה- MHO נשאר גבוה. מינון יכול להיות גבוה יותר אם האם לקחה נוגדי קרישה דרך הפה.

מניעת מחסור בוויטמין K

ממשל תוך שרירית phytonadione מומלץ במינון של 0.5-1 מ"ג לכל היילודים במהלך השעה הראשונה לאחר לידה, כדי לצמצם את מידת דימום תוך-מוחי ב פציעת לידה. שיטה זו משמשת גם למטרות מניעה לפני התערבות כירורגית. חלק מהרופאים ממליצים לנשים בהריון לקחת תרופות נוגדות פרכוסים לקחת 10 מ"ג phytonadione או בעל פה פעם ביום במשך חודש 1 או 20 מ"ג דרך הפה פעם ביום למשך שבועיים לפני המסירה. בגלל התוכן הנמוך של ויטמין K בחלב אם של האם, זה יכול להיות מוגברת, ממליץ לקחת עם מזון עד 5 מ"ג / יום של phylloquinone.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.