^

מינרלים-בקרי תהליכים מטבוליים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מינרלים כי אדם מוסיף לתזונה שלהם, יכול לרכך או אפילו לחסל את הסימפטומים של מחלות רבות. מינרלים יש את המאפיין של שליטה על תהליכים מטבוליים בגוף. בכלל לא, ולא לכל מינרלים יש את אותם מאפיינים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מגנזיום ומטבוליזם

ללא מגנזיום, גוף האדם יצטרך להיות חזק מאוד. מגנזיום לוקח חלק פעיל מאוד שליטה על תהליכים מטבוליים. זה פעיל עוזר להעביר דחפים בין תאי עצב, בשל אילו שרירים חוזה ולחזק את העצמות, מגנזיום מסייע לייצב לחץ דם גבוה.

מגנזיום יש השפעה פעילה ביותר על הפסקת כאב ראש, זה עוזר לעבוד טוב יותר עבור הלב וכלי הדם, הפחתת הסיכון להתקף לב, כמו גם מאבקים עם עוויתות של העורקים.

מגנזיום ועבודת האיברים הפנימיים

מגנזיום עוזר לעבוד באופן פעיל יותר במוח, תורם לייצור של דופמין ההורמון, אשר יש את הנכס כדי לשלוט התיאבון. לכן, אדם שלוקח מגנזיום יכול בקלות רבה יותר לשלוט על המשקל שלהם מאשר בלי זה מינרל נפלא.

מגנזיום משפיע באופן חיובי על העבודה של מערכת העצבים, עוזר לייצב את מצב הרוח, להילחם בסימפטומים של דיכאון, עצבנות, עייפות מוגברת. זה נכון במיוחד עבור נשים במהלך גיל המעבר ולפני PMS (בשבוע).

מגנזיום וחומרים אחרים

מגנזיום יש צורך על מנת כמה חומרים בגוף כדי להראות טוב יותר את התכונות שלהם ואת ההשפעות על הגוף. לדוגמה, ויטמיני B. הם פועלים כזרזים בתהליך הפרשת החלבון, המשמש כחומר בנייה לרקמת שריר. הודות לחלבון ששוחרר אנרגיה, אשר אנו מקבלים עם מזון.

כאשר אדם נושם עמוק, ובגופו לקבל אבץ ומגנזיום, זרימת החמצן לתוך הדם באופן פעיל יותר. צריכתו מספקת שריפת שומן פעילה יותר, אשר מסייעת לשלוט במשקל וירידה במשקל. לפיכך, מגנזיום מסייע להתמודד עם השמנה.

מגנזיום נגד רדיקלים חופשיים

רדיקלים חופשיים הם מולקולות מעוותות הגורמות לסיכון להזדקנות מוקדמת, כמו גם למחלות שונות. פחות מגנזיום בגוף, חלש האדם ואת פחות הוא יכול להילחם עם ההזדקנות. אם מגנזיום בתזונה מספיק, המערכת החיסונית מתחזקת, ואת הסיכון לפתח סרטן יכול להיות מופחת. מגנזיום גם עוזר להאט את הסיכון לפתח גידולים סרטניים או לעצור את זה.

מגנזיום ואת האינטראקציה שלה עם אסטרוגן

מגנזיום מסייע אסטרוגן באופן מלא יותר לידי ביטוי תכונותיו. לעומת זאת, עם חוסר מגנזיום, ההשפעה החיובית של אסטרוגנים על הגוף מצטמצם. אסטרוגן, בתורו, מקדם ספיגה יעילה יותר של מגנזיום ברקמת השריר וברקמת העצם, וזה הופך את העצמות והשרירים חזקות יותר, גמישות יותר. הפונקציות שלהם הופכות בולטות יותר.

אסטרוגנים בשילוב עם מגנזיום מסייעים למערכת הלב וכלי הדם לעבוד טוב יותר, ורקמת העצם אינה מתערערת עם הגיל במהירות. עם זאת, המינון היחסי של תרופות אלה חייב להיות מחושב בדיוק על פי המלצת הרופא.

כאשר גיל או עקב תזונה לא נכונה של אישה בגוף הופך אסטרוגן מעט, מגנזיום נספג לא מהר כל כך, ואדם עלול לסבול מלחץ דם גבוה ועלייה במשקל מבוקרת, כאבי ראש, עצמות שבירות, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, התנגדות לאינסולין.

מה קורה כאשר מגנזיום ואסטרוגן נכנסים לגוף בו זמנית? עם כמות קטנה של מגנזיום כמות גדולה של אסטרוגן, מגנזיום תיפול לתוך השרירים ורקמת העצם, ולא יהיה כמעט דם זה. מצב זה כרוך התכווצויות שרירים, קרישי דם בכלי, כאבים בחלקים שונים של הגוף. קרישי דם בצורת כלי הדם, כי סידן ומגנזיום, כאשר אינטראקציה, להגדיל את הסיכון של המופע שלהם עקב קרישת דם מוגברת.

אם הסמים מכילים סידן ואסטרוגן, אתה גם צריך מגנזיום, כך תהליך קרישת דם הולך בדרך כלל.

אילו חומרים מפחיתים את רמת המגנזיום בגוף?

אם לאישה יש מגנזיום קטן בגוף, למרות דיאטה רגילה רגילה, אז יש לה מוצרים או חומרים לשטוף מגנזיום מחוץ לגוף. מה הם מוצרים אלה?

  1. סודה עם ממתיקים. הם לא נותנים סידן מגנזיום נספג בדרך כלל. הסיבה - מחייב של סידן ומגנזיום פוספטים, אשר כלולים סודה. סידן ומגנזיום נספגים בצורה גרועה, כאשר הם הופכים למסיסים כאשר הם נחשפים לחומצות פוספט והגוף דוחה אותם.
  2. משקאות ללא אלכוהול ומשקאות אלכוהוליים נמוכים עם צבעים וממתיקים. הם מכילים חומרים משמרים גלוטמט נתרן ו aspartate, ולכן הגוף מגדיל את צריכת מגנזיום. המינונים שלה עם שימוש של משקאות אלכוהוליים שאינם אלכוהוליים ו אלכוהול נמוכה יש להגדיל, שכן החומרים בסודה לפצות את הסידן מהגוף.
  3. קפה. משקה זה מעורר עלייה בריכוז של catecholamine, אשר גם מקטין את המינון של סידן חופשי בדם.
  4. תכשירים נגד לחץ. הם מכילים הורמונים כי להפחית את רמת הלחץ, אבל יכול להפחית את רמת המגנזיום בגוף.

כמה סידן צריך אדם ביום?

הנורמה לאישה, אם היא לא משתמשת בסמים שגונבים סידן, היא בין 400 ל 600 מ"ג. הנתונים הסטטיסטיים מראים כי האישה בממוצע משתמשת הרבה פחות סידן - 4-6 פעמים פחות מהרגיל.

נשים צריכות לדעת סוד אחד: באמצעות סידן, לתאם את כמות האסטרדיול בגוף. אם אישה משתמשת במינון מאוזן של אסטרדיול ומגנזיום, אז זה מחליש באופן משמעותי, ואחרי זה יש השתוקקות בלתי ניתנת לריסון שוקולד, ממתקים ודברים מתוקים אחרים שהופכים אותנו מלאים יותר.

אם אישה לוקחת מגנזיום וסידן 2 פעמים ביום כפי שנקבע על ידי רופא, זה מאפשר את שני האלמנטים האלה להיות נספגים היטב לפעול במשך 24 שעות מלא. לגבי היחס לקליטה, נורמת הסידן צריכה להיות גבוהה פי 2 מזו של תקן המגנזיום. היחס בין שתי התרופות הוא בין שניים לאחד.

במקום טבליות, אתה יכול להשתמש כמוסות עם סידן ומגנזיום - הם נספגים הרבה יותר טוב, כי כמוסות - כבר אבקת לחלקיקים הקטנים.

מגנזיום בצורת נוזל הוא גם טוב, כי זה נתפס הרבה יותר טוב על ידי הבטן, הקירות שלה מגנזיום נוזלי הם לא כמו מגורה כמו מן התרופה בטבליות, אשר, בנוסף, הוא גם נקלט בצורה גרועה.

מגנזיום טוב מאוד בטיפול בכאבי ראש, השמנה, עוויתות שרירים, כאבי שרירים, חרדה. אם אתה משלם מחווה זו מינרל, בריאות יהיה על העליונה.

מנגן והשפעתו על המשקל

מנגן הוא מינרל חשוב מאוד עבור הגוף, כולל לשמירה על משקל תקין. אם מנגן בגוף הוא לא מספיק, אדם עלול לסבול מדיכאון, כאבי שרירים ומפרקים, עצמות שבירות, תנודות סוכר בדם, כמו גם אלרגיות קבעו - תגובות מגנות של מערכת החיסון, אשר הופכת אגרסיבית.

מנגן מקדם ספיגה טובה יותר של ויטמינים E, B, C, כי זה עוזר אנזימים חומרים מיוחדים כדי לעבד אותם טוב יותר. הודות מנגן משפר את חילוף החומרים, את המערכת החיסונית, כמו גם בלוטת התריס.

הודות למנגנים, ההורמונים T4 ו- T3 (הורמונים של בלוטת התריס) מיוצרים בכמויות מספקות, העבודה של בלוטת יותרת המוח - החלק של המוח האחראי על תהליכים רבים בגוף - משפר. מנגן שולט על קולטני הכאב, וגם משפיע על מצבי הרוח.

מנגן מעורב באופן פעיל חילוף החומרים התאי ועוזר להילחם רדיקלים חופשיים, כי זה חלק סופראוקסיד דיסמוטאז אנזים נוגד חמצון (FSD), אשר מעורבת בחיסול רדיקלים חופשיים, לעוות את התאים הבריאים. הודות מנגן אפשר לשפר את חילוף החומרים ובכך לשלוט על המשקל.

למה אנחנו חסרים מנגן?

למה אנחנו חסרים מנגן?

לעתים קרובות בתפריט שלנו הוא קטן מאוד זה מרכיב עקבות שימושי. הסיבות הן קרקעות עניות, שבו צמחים גדלים, שבו יש מנגן. עיבוד של מוצרים המכילים מנגן, שממנו מינרל זה נהרס. התוכן של phytates בצמחים שאינם נותנים מנגן נתפסת בדרך כלל על ידי הגוף.

משקאות מוגזים גם למנוע מהגוף לספוג מנגן, כמו גם מינרלים שימושיים אחרים. הם מכילים חומצות פוספט וזרחן, אשר אינם מאפשרים חומרים שימושיים להיספג לתוך הקירות של המעי.

אם לגוף יש הרבה ברזל וסידן, זו גם הסיבה לקליטה גרועה של מנגן על ידי המעי.

מקורות מנגן

אלה הם בעיקר צמחים: צימוקים, דגנים, אגוזים, גזר, תרד, תפוזים, ברוקולי, נבט חיטה, עלי תה. אם הצמחים מטופלים תרמית או מטוהרים עם כימיקלים, מנגן נהרסת בהם. בכיתות גבוהות יותר של קמח מנגן נעלם כמעט לחלוטין בשל כמה שלבי עיבוד.

מאז הגוף שלנו צורכת לפחות 4 מ"ג של מנגן כל יום, רמה זו צריכה להיות משוחזרת. זה יכול להיעשות באמצעות תפריט מועשר מנגן, או מוצרים בית מרקחת עם מנגן בהרכב. אם מנגן הוא חלק תוסף ויטמין, אתה לא צריך לקחת תרופות בנפרד עם זה, כדי לא יעלה על המינון. אבץ חיוני

מינרל זה הוא הכרחי ביותר עבור הגוף שלנו, כפי שהוא לוקח חלק פעיל בבנייה וצמיחה של רקמות, כמו גם את שיקום. את התפקיד של אבץ בגוף ניתן להשוות עם תפקידם של חלבונים, שבלעדיו את הפיתוח המלא של רקמות בלתי אפשרי.

עבור מערכת העצבים ואת המוח, אבץ הוא פשוט הכרחי. אבץ עוזר לסנתז חלבון, וגם מסדיר את רמת הגלוקוז בדם. הודות לאבץ, העור מקבל מראה בריא בשל היווצרות נכונה של סיבי קולגן, שבלעדיו הפלסטיות של השרירים היא בלתי אפשרית.

אבץ לא רק עוזר למערכת העצבים לעבוד טוב, מחזק את זה, אלא גם משפיע על מערכת הרבייה, עוזר לפעולה תקינה של השחלות. הוא שולט על תהליך של ייצור יותר מ -20 אנזימים הדרושים לגוף, הודות למערכת הרבייה עובד בצורה מושלמת.

אבץ לוקח חלק פעיל בריפוי של פצעים, שריטות, התאוששות עם פציעות. אבץ מסייע להפחית את הכאב של האדם.

הנורמות של אבץ בגוף

נשים זקוקות לאבץ במיוחד, שכן עם הגיל מערכת הרבייה שלהם מייצרת פחות ופחות הורמוני מין, וזה משפיע ישירות על העבודה של מערכות גוף אחרות. אם אישה חסרה אבץ, זה אומר כי התפריט שלה חסר מוצרים עשירים במינרל זה. מקורות אבץ הם מגוונים: הם יכולים להיות מוצרים ומינרלים מבית מרקחת.

אם אבץ נלקח מדגנים, זה מאוד חשוב על איזה אדמה אלה דגנים לגדול. אם על מרוקן, אז אבץ יהיה באיכות ירודה. אז זה יהיה צורך לחדש את עתודות של אבץ בגוף בעזרת מתחמי בית מרקחת.

אבץ הופך פחות מוצרים, כלומר, זה גם הולך פחות לתוך הגוף, כי המוצרים עם התוכן שלה מעובדים על ידי שיטת ניקוי תרמית. מוצרים גולמיים עשירים במינרל זה הרבה יותר מאשר מעובד.

כמה אבץ אנחנו מקבלים?

התוכן של אבץ במפעל ריכוז שלה תלוי כמה צמח במפעל. תרכובת זו, שגם אינה מאפשרת ספיגה של סידן, ברזל או מגנזיום. וכאשר אדם אוכל מוצרי דגנים עם phytate, מינרלים שימושיים אינם מתעכלים על ידי הגוף.

אבץ ניתן להשיג לא רק מדגנים, אלא גם מן הזרעים, מאכלי ים, וגם מזון לבעלי חיים. כמקור של אבץ הם זרעי דלעת חיוניים. אם יש לך כוס 1 פעם ביום, שיעור אבץ יומי יאכלו. לגבי בשר, זנים דלי שומן, הרופאים ממליצים על אבץ בגוף לאכול בבוקר ובערב חתיכת בשר בגודל של כף יד וחצי. זוהי הנורמה היומית של אבץ.

אבץ לצמחונים

צמחונים הם יותר קשה מאשר אוכלי בשר, כי הם לעתים קרובות יש חוסר אבץ. החיסרון הזה הוא החמיר אם לעיתים קרובות לכלול את התפריט בתפריט מוצרים סויה כי vegetarians רבים לעשות. העובדה היא כי מוצרי סויה יש הרבה phytate, מה שהופך את ההתבוללות של אבץ קשה מאוד. כדי להפחית את כמות התרכובת הכימית הזאת בסויה, אתה צריך להשתמש בה כמוצר תסיסה.

לא בישול, מרווה, טיגון של מוצרי סויה, כמות phytate בהם לא להפחית, ולכן, microelements מועיל של סויה יהיה כמעט לא מתבוללים.

כתוצאה מכך, אדם שאינו אוכל בשר צריך לקחת ספקים מיוחדים כדי להשלים מניות אבץ בגוף.

אם אתה עולה על המנה של אבץ

זה יכול לגרום לתגובות שליליות של הגוף, למנוע את ספיגת המעיים של נחושת מן המוצרים. אבל נחושת אבץ - מינרלים, אשר צריך לקחת בנפרד זה מזה. אם אתה לוקח אבץ בבוקר, אז נחושת בערב. אחרת הם יפריעו זה לזה על הגוף. באופן אידיאלי, לקחת 1.5 עד 3 מ"ג של נחושת ליום, ואבץ - 15 מ"ג.

כמה הגוף ייתפס אבץ תלוי יסודות קורט אחרים בגוף. לדוגמה, היעדר ויטמין B6 ו טריפטופן יכול להוביל את העובדה כי אבץ הוא כמעט לא נספג על ידי הקירות של המעי. כמו כן, כאשר כרום הוא חסר, אבץ יהיה נתפס על ידי הגוף הרבה יותר לאט מאשר בקצב הרגיל. Chromium גם מסייע לשמור על רמות הגלוקוז.

אם אישה ייקח פעמיים ביום עבור 100 מיקרוגרם של כרום, לא יהיו בעיות עם ספיגת אבץ ורמות גלוקוז נורמלי. ולהיפך - מנות עודפות של כרום מעורר סובלנות גלוקוז, ואפילו רווי את הגוף עם toxins.

עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר, כרום אבץ ספקים טובים מאוד כדי לשלוט במשקל ולמנוע את הצטברות שומנים.

כמובן, לא צריך לשכוח מינרלים אחרים, ועל תזונה בריאה עם חלבונים, שומנים ופחמימות בהרכב.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.