^

האם תבשיל עם גסטריטיס?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 14.05.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עבור חולי גסטריטיס, השיטות המתאימות ביותר לטיפול קולינרי תרמי במזון במהלך הבישול הן הרתחה (כולל אידוי) ותבשיל. לכן, תבשיל עבור דלקת קיבה יכול להיכלל בתפריט של כמעט כל דיאטה עבור דלקת של רירית הקיבה.

היתרונות של תבשילים

בשר וירקות מבושלים שימושיים, מכיוון שבמהלך הטיפול בחום שלהם בדרך זו - בחום נמוך, מתחת למכסה - הם שומרים על חלק ניכר מהוויטמינים (במיוחד המסיסים בשומן) ומהמאקרו והמיקרו-אלמנטים הדרושים לגוף, אבל כמות קטנה יותר של סיבים בירקות מפחיתה היווצרות גזים במעיים.

מכיוון שברוב המקרים, חולים עם דלקת בקיבה, ירקות טריים (כלומר חיים) הם התווית נגד (למעט תקופות של הפוגה מתמשכת), אתה יכול וצריך לאכול ירקות מבושלים לדלקת קיבה.

ראה -  ירקות לדלקת קיבה עם חומציות גבוהה

תפוחי אדמה מבושלים עם גסטריטיס מוכנים בתוספת כף שמן צמחי (הכי טוב - שמן זית) וגזר מגורר או קצוץ דק; יש להוסיף מים בתחילת הבישול (ככל שיותר תפוחי אדמה, יותר מים).

אפשר גם לבשל קישואים חלוטים לדלקת קיבה, ובחומציות נמוכה - בצל מבושל לדלקת קיבה.

 תבשיל ירקות נחשב לאופציה קלאסית  לדיאטה לגסטריטיס.

כדי לא להגביר את היווצרות גזים במעיים, כרוב מבושל לדלקת קיבה, כמו גם פלפל מבושל לדלקת  קיבה עם חומציות גבוהה  , תזונאים לא ממליצים לאכול.

התוויות נגד חלות על כרוב לבן, אבל אתה יכול לאכול כרובית וברוקולי, אבל עדיף להרתיח או לאדות אותם.

ועם  גסטריטיס עם חומציות נמוכה  , ניתן לכלול בתפריט גם כרוב לבן מבושל. מידע נוסף בכתבה -  כרוב כבוש טרי, מבושל וכרוב כבוש לגסטריטיס: מנות ומתכונים

על האם כדאי לאכול עגבניות מבושלות עם גסטריטיס, פרטים נוספים בפרסום -  עגבניות לדלקת קיבה

בשר מבושל לדלקת קיבה (בשר עגל, ארנבת) אינו מעמיס על הקיבה ונספג טוב יותר. עוף מבושל יכול להיות מעט יבש, ועוף מבושל עם דלקת קיבה הוא רך יותר, עסיסי וטעים יותר, והוא מתבשל כמעט פי שניים מהר יותר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.