^

פצע טבור ביילוד: אלגוריתם עיבוד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחד הקשיים הראשונים איתם מתמודדים הורים צעירים הוא פצע הטבור ביילוד. הרבה שאלות עולות מיד: איך לטפל, איך לשמן, איך להתרחץ וכו' כמובן שקל להזיק לתינוק אם אתה לא יודע את המורכבות של טיפול ועיבוד הטבור. למה צריך לשים לב, ומה גם אמא וגם אבא צריכים לדעת?

לצורך זיהוי וסילוק הבעיה בזמן, כל הורה צריך להיות מודע לנושאים כגון ריפוי פצע הטבור, מתי הפצע בטבור מחלים וכיצד לטפל או להאיץ את ריפוי הפצע.

תנאי הידוק הרקמות אינם זהים עבור כל התינוקות, אולם ניתן להבחין במונחים סטנדרטיים, אשר חריגות מהם מותרות בטווח שבין 1 ל-3 ימים.

מיד לאחר הלידה, וגם במהלך 3-5 ימי החיים הבאים, נמצא גושים עם שארית חבל הטבור באתר הטבור אצל התינוק. בערך מהיום השלישי עד החמישי, השאריות חוטות (מתייבשות) ונושרות מעצמן, ללא כל מניפולציה.

פצע הטבור לאחר נפילת הטבור מהודק לפי מנגנון הריפוי המקובל, תוך 7-21 ימים. כלומר, עד השבוע השלישי או הרביעי לחייו של התינוק, הטבור אמור להחלים לחלוטין. אם התקופה הזו מתארכת - למשל, עדיין קיים פצע בטבור בתינוק בן חודש - אז בהחלט כדאי להתייעץ עם רופא ילדים.

למעשה, הסיבות לריפוי הממושך של הטבור אינן כל כך מעטות:

 • קוטר גדול בתחילה של חבל הטבור (בהתאם לכך, פצע הטבור יהיה גדול יותר וייקח זמן רב יותר להחלים);
 • בקע טבורי (זה לא רק פצע, אלא בליטה של הטבור, הדורשת התייעצות עם רופא ילדים);
 • שירותים לא תקינים של פצע הטבור (טיפול לא מספיק במשטח הפצע, או להיפך, יסודי מדי, פגיעה בעור שכמעט ולא נוצר);
 • הגנה חיסונית חלשה של הגוף של הילד (לדוגמה, אם האם סבלה ממחלות זיהומיות ממושכות, בריברי, אנמיה במהלך ההריון);
 • פתולוגיות ריפוי (אלה יכולות להיות מחלות עור ומערכתיות, תהליכים זיהומיים).

בכל מקרה, אם הטבור לא מתהדק במשך 4 שבועות, אז יש צורך להתייעץ עם רופא ילדים. [1]

שלבי ריפוי של פצע הטבור

מיד לאחר לידת התינוק, הרופא המיילד מתקן את חבל הטבור בעזרת מלחציים ועושה תחבושת הדוקה ליד אזור הטבור. לאחר מכן הוא חותך, ושאריות חבל הטבור אצל הילד מתייבשות עם הזמן ונושרות מעצמן וחושפות את פצע הטבור שיש לטפל בו עד להחלמה מלאה.

אם כל כללי הטיפול מבוצעים כהלכה, אל תתעלם מהנהלים והתייעצי עם רופא בזמן, הריפוי יתרחש בעוד כשבועיים (ניתן להאריך תקופה זו עד 3-4 שבועות).

בתחילה, רופא הילדים והאחות המחוזיים יצפו בתינוק שזה עתה נולד: הם יוכלו לענות על כל שאלותיכם בנוגע לטיפול בטבור ומצבו.

אם אזור הטבור הופך לאדום, מתנפח, ריח לא נעים או מתגלה הפרשה מוגלתית, מימית ודממת, אז אתה בהחלט צריך להתייעץ עם רופא: אולי מנגנון הריפוי הופרע ויידרש טיפול נוסף. [2]

מחלות של פצע הטבור

תהליכים דלקתיים בפצע הטבור נקראים אומפליטיס. תהליכים כאלה יכולים להתנהל על פי מנגנונים פתולוגיים שונים, ולכן הם מחולקים למספר סוגים: מדובר באומפליטיס קטררלי, נמק ופלגמוני. [3]

בממוצע, אפיתל רגיל של הטבור אצל תינוק מתרחש בתוך שבועיים. אם אנחנו מדברים על הקדמה של זיהום, אז זה יכול להתרחש במהלך הטיפול המיידי לאחר הלידה של שאריות חבל הטבור, או (לרוב) במהלך טיפול ביתי שלאחר מכן. [4]

 • Catarrhal omphalitis של פצע הטבור מלווה בהופעת הפרשות "רטובות" - זהו נוזל סרוס או סרוס-מוגלתי, מתייבש מעת לעת עם היווצרות של קרום. המחלה נגרמת מהאטה באפיתליזציה כתוצאה מזיהום בשטח הפצע. מצב "רטוב" ממושך גורם להיווצרות גרגירים - זוהי מה שנקרא "פטריית פצע הטבור": נדבר על זה ביתר פירוט להלן. עם טיפול וטיפול נאותים נוספים, הטבור מרפא למשך מספר שבועות. אמצעים טיפוליים מורכבים לרוב מטיפולים תכופים במי חמצן, עם חיבור אפשרי של תרופות אנטיבקטריאליות חיצוניות אחרות. כמו כן מומלצת קרינה אולטרה סגולה של פני הפצע.
 • דלקת פלגמונית או מוגלתית של פצע הטבור ממשיכה עם המעבר של התגובה הדלקתית לעור ולשכבה התת עורית באזור הטבור. יש שחרור של הפרשה מוגלתית, נפיחות ואדמומיות של פצע הטבור, דפוס ורידי מוגבר על דופן הבטן הקדמית, הופעת פסים אדומים אופייניים, הקשורים להתרחבות רשת כלי הדם. במקרים מתקדמים נפגעים כלי הדם הפראומביליים: הם הופכים בולטים וניתן לאתר אותם בצורה של גדילים בחלק העליון והתחתון של אזור הטבור. פצע הטבור מתנשא, רווחתו הכללית של התינוק מופרעת: אדישות, עייפות, אובדן תיאבון, רגורגיטציה תכופה. כתוצאה מכך, משקל הגוף של הילד סובל גם הוא. במצב כזה, רופא הילדים רושם טיפול. הפצע מטופל ברצף מספר פעמים ביום עם מי חמצן, אלכוהול בריכוז של 70%, תמיסה של פרמנגנט אשלגן או ירוק מבריק. עם suppuration חמור, מרחו מפיות ספוגות בתמיסה היפרטונית של נתרן כלורי, מגנזיום סולפט. מומלץ להשתמש בחומרים אנטיבקטריאליים, בקטריופאג סטפילוקוקלי. מהליכים פיזיותרפיים מתורגלים בקרינה אולטרה סגולה. עם בריאות כללית לא מספקת של התינוק, טיפול כללי עם אנטיביוטיקה של פניצילין חצי סינתטית, צפלוספורין או תרופות אמינוגליקוזידים. הטיפול מתבצע על רקע מניעת dysbacteriosis. מהליכים פיזיותרפיים מתורגלים בקרינה אולטרה סגולה. עם בריאות כללית לא מספקת של התינוק, טיפול כללי עם אנטיביוטיקה פניצילין חצי סינתטית, צפלוספורין או תרופות אמינוגליקוזידים. הטיפול מתבצע על רקע מניעת dysbacteriosis. מהליכים פיזיותרפיים מתורגלים בקרינה אולטרה סגולה. עם בריאות כללית לא מספקת של התינוק, טיפול כללי עם אנטיביוטיקה פניצילין חצי סינתטית, צפלוספורין או תרופות אמינוגליקוזידים. הטיפול מתבצע על רקע מניעת dysbacteriosis.
 • דלקת נמקית, למרבה המזל, מאובחנת לעיתים רחוקות - בעיקר עם חסינות חלשה ביותר אצל תינוק. הפתולוגיה מאופיינת בהתפתחות תהליכי נמק ברקמות: העור מקבל גוון סגול-כחלחל, עם דחייה ואירועים נוספים של האיברים הפנימיים. הפתולוגיה דורשת התערבות דחופה של המנתח.

פצע טבורי פטרייה

פטרייה נקראת אחרת גרנולומה והיא תהליך של צמיחה של גרגירים. הפצע בו זמנית מקבל צורה של אשכול חרוזים, או גרגרי ענבים. באופן כללי, תופעה כזו אינה מסוכנת, אך היא עלולה לגרום לאי נוחות רבה לתינוק: הטבור יכול להירטב, לדמם ולהחלים לאורך זמן.

בכל מקרה, התערבות של רופא עם פטרייה צריכה להיות חובה. הטיפול בבעיה זו שונה, בהתאם לשלב של תהליכי הגרנולציה. במקרים קלים, הרופא רושם השגחה עם טיפול קבוע נוסף בטבור עם מי חמצן ותמיסת חיטוי, צריבה עם 5% חנקתי כסף או חנקן נוזלי. כאשר זיהום מצורף, השימוש באנטיביוטיקה בצורה של משחות, תמיסות, תרסיסים מצוין.

תרופה עצמית עם פטריות בתינוק אינה מקובלת.

אם פצע הטבור מדמם

לרוב, דם מופיע עקב הסרה לא נכונה של קרום יבשים: לפני ההסרה יש לרכך אותם במי חמצן. אם מתעלמים משלב זה, השכבה העליונה עלולה להינזק ולחשוף כלים קטנים, מה שמוביל לדימום קל. רופאי ילדים אומרים שדימום קל שכזה אינו מהווה בעיה ויכול להתרחש במהלך השבוע הראשון לחייו של התינוק. תחשוב מה עשית לא בסדר. אולי הקרום הוסרו מוקדם מדי, מה שמנע מהם להירטב, או שהם השתמשו בחומרי חיטוי חזקים מדי לעיבוד, שלא מומלץ על ידי רופא הילדים. אולי ההליכים בוצעו לעתים קרובות מדי, או פציעות עור התרחשו עקב מגע מתמיד של הטבור עם בגדים או חיתול.

אתה יכול להיות מודאג במקרים כאלה:

 • הטבור ממשיך לדמם, למרות שחלפו 10 ימים מאז נפל חבל הטבור;
 • הדימום נמשך גם לאחר הליך הטיפול התרופתי;
 • נוצרת פטרייה, או גרנולציה;
 • דימום משלים על ידי סימנים שליליים אחרים.

במקרים אלה, עליך לפנות בדחיפות לרופא.

פצע הטבור נרטב: פעולות ההורים

אם פתאום פצע הטבור התחיל להירטב כל הזמן, אז במצב כזה העיקר לא להתעסק ולנקוט באמצעים בזמן כדי למנוע את המשך התפתחות התהליך הכואב. הורים צריכים לעשות את הפעולות הבאות:

 • לשטוף ידיים, לשים את התינוק על הגב;
 • להפיל טיפה מי חמצן, להמתין כמה שניות, לספוח עם כרית צמר גפן, תוך הסרת קרום פילינג;
 • לטפטף, לפזר או לרסס חומר חיטוי.

כחומר חיטוי, Chlorophyllipt (תמיסת אלכוהול נוזלית או תרסיס, אך לא תמיסה שמנונית), ניתן להשתמש בתמיסה טרייה של furacilin, Baneocin. אם אין לך את הכלים האלה בהישג יד, אז אתה יכול להשתמש בתמיסה של ירוק מבריק או בתמיסה חלשה של אשלגן פרמנגנט. הטיפול חוזר על עצמו פעמיים ביום.

אין להשתמש ביוד לעיבוד. בנוסף, קיימות הגבלות נוספות:

 • אתה לא יכול לנגב את הטבור עם מטפחת, מפית, או אפילו יותר עם אצבע - פעולות אלה יכולות לעורר התפתחות של תהליך זיהומיות;
 • אתה לא יכול להפעיל לחץ על הפצע, לכסות אותו בחיתול, להדביק תחבושת למעלה.

אם יש הפרשה כלשהי מפצע הטבור, יש להחליף את התינוק לעתים קרובות כדי למנוע מגע של פני הפצע עם בגדים מזוהמים. עם רחצה, עדיף לחכות: אתה לא צריך להרטיב את האזור הפגוע עד שהוא מרפא. בכל רגע חשוד, עדיף להתייעץ עם רופא.

אלגוריתם לטיפול בפצעי טבור

מה צריך להיות בהישג יד לטיפול נכון בפצע הטבור:

 • ניצני צמר גפן, רפידות כותנה;
 • פיפטה ובמידת הצורך תכשיר חיטוי  [5](כלורופיליפט, תמיסה ירוקה מבריקה, כלורהקסידין ביגלוקונאט  [6]וכו'  [7])  [8] ;
 • מי חמצן בריכוז של 3%.

העיבוד מתבצע לא לפני, אלא לאחר רחצה של התינוק. ההליך עצמו מורכב מהשלבים הבאים:

 • לשטוף את הידיים ביסודיות עם סבון;
 • זרוק 1-2 טיפות מי חמצן מפיפטה לאזור הטבור, המתן מספר שניות;
 • עם מקלון צמר גפן או דיסק, הסר את הקרום המופרדים והפרשה;
 • במידת הצורך, יש למרוח תכשיר חיטוי.

כסטנדרט, ההליך חוזר על עצמו מדי יום לאחר רחצה של התינוק. אבל במקרה של הפרשות או אדמומיות, תדירות הטיפול עולה ל-2 או 3 פעמים ביום. בנוסף, יש ליידע את רופא הילדים או האחות המחוזית על בעיות בהידוק פצע הטבור.

טיפול בפצע הטבור בעזרת אטב כביסה

ההליכים לעיבוד הטבור עם ובלי אטב כביסה הם כמעט זהים:

 • למרוח כמה טיפות של מי חמצן על האזור שמתחת לאטב הכביסה, להמתין כחצי דקה;
 • להסיר קרום מרוכך עם כרית כותנה;
 • האזור מטופל עם צמר גפן עגול טבול בתמיסה של ירוק מבריק.

הורים רבים חוששים שהם יפגעו בתינוק או ישברו בטעות את אטב הכביסה. פחדים כאלה הם לשווא: ההליך עבור התינוק אינו כואב, ואטב הכביסה, יחד עם שאריות החנוטה, ייפול מעצמו ללא כל השלכות.

אי הנוחות היחידה יכולה להיגרם מחיתול: אם אין לו חור מיוחד לטבור, אז זה יכול לגעת באטב הכביסה ולהפריע לריפוי רגיל. במצב כזה, מומלץ לכופף את הקצה הקדמי שלו כך שהטבור יחד עם אטב הכביסה יישאר פתוח.

לאחר הרגע שבו אטב הכביסה נופל, ההליכים מבוצעים על פי התוכנית הקודמת, מטפלים בפצע עצמו. לחדירה טובה יותר של חומר החיטוי, יש להזיז מעט את קצוות משטח הפצע בעזרת האגודל והאצבע. אם זה לא נעשה, הקרום הפנימי יכול לקפוא, והפצע יכול להזדהם.

כלורופיליפט

חומר אנטיבקטריאלי טבעי מעולה, המאושר לשימוש פשוטו כמשמעו מלידה, הוא Chlorophyllipt, המיוצר בצורה של תמיסת שמן ואלכוהול. לטיפול בפצע הטבור תצטרכו כלורופיליפט על אלכוהול - נוח מאוד להשתמש בבקבוק תרסיס (נמכר גם בבית מרקחת).

עקרונות הטיפול בתרסיס Chlorophyllipt זהים לאלה של שימוש בתרופות אחרות:

 • אמא שוטפת את ידיה, מנגבת אותן;
 • מניח את הילד על שולחן ההחתלה, מרחיב מעט את טבעת הטבור עם האגודל והאצבע (זה מאפשר לך לבדוק את הפצע עבור מוגלה ובעיות אחרות);
 • מתיז Chlorophyllipt ישירות לתוך הפצע;
 • מסיר קרום וטיפות של התרופה עם מטלית גזה נקייה, ואז שוב מפזר לא מעט מהתמיסה.

טיפול עם Chlorophyllipt יכול להתבצע 1-2 פעמים ביום (בהכרח - בערב לאחר הרחצה). כדי לנקות את הטבור, עדיף לא להשתמש בצמר גפן, אלא בתחבושת או גזה כדי שסיבים קטנים לא ייפלו לתוך הפצע וידבקו אליו. בהצלחה לא פחות, מותר להשתמש ברפידות צמר גפן.

Chlorophyllipt נלחם בצורה מושלמת בזיהום ומקדם ריפוי רקמות. אבל לתרופה הזו יש חיסרון חשוב אחד: היא עלולה לגרום לאלרגיות אם הגוף נוטה לתגובות כאלה. לכן, לפני החלת התרופה, תחילה עליך לבדוק אותה על אזור קטן של העור: אם אין תגובה, אז אתה יכול לטפל בבטחה בפצע הטבור.

Baneocin

רופאים ממליצים לעתים קרובות על Baneocin לשמן את פצע הטבור: תרופה זו מבוססת על פעולת אנטיביוטיקה, היא מרפאה בצורה מושלמת פצעים בוכים ופצעים, ומונעת התפתחות של זיהומים בעור.

אבל ל-Baneocin, בנוסף לתכונות חיוביות, יש גם מספר מרשים של תופעות לוואי:

 • תגובות אלרגיות אצל ילדים, המתבטאות בצורה של אדמומיות, פריחות, גירוד;
 • השפעה רעילה על שמיעה ומערכת השתן (נמצאת בשימוש ממושך בתרופה);
 • עור יבש.

תופעות לוואי אלו עלולות להתפתח אם משתמשים בתרופה במשך יותר משבעה ימים ברציפות. עם טווח קצר יותר של שימוש, סימנים שליליים אינם נצפים.

כיצד למרוח Baneocin על פצע הטבור:

 • הפצע מטופל במי חמצן - בכמות קטנה מאוד, ולאחר מכן סופג את הטבור במפית.
 • מפזרים את הטבור עם Baneocin.
 • אם הטבור נרטב, או שיש הפרשה, חזור על היישום של המוצר 3-4 פעמים ביום. עם ריפוי רגיל של פצע הטבור, זה מספיק כדי ליישם את התרופה פעם ביום.

ככלל, רופאים אינם ממליצים להשתמש בתרופה חזקה כל כך ללא צורך מיוחד: Baneocin מסומן אם מורגש ריח לא נעים מפצע הטבור, או הופיעו הפרשות בכי או מוגלתיות.

סטרפטוסיד

אם הטבור מרפא במשך זמן רב, או נרטב, ניתן לחבר את התרופה Streptocid שנבדקה בזמן לטיפול בפצע. זהו תכשיר סולפנילאמיד ידוע, בעל השפעה בקטריוסטטית נגד סטרפטוקוקוס, מנינגוקוק, פנאומוקוק, גונוקוק ו-Escherichia coli.

כיצד להשתמש בתרופה זו? הוא משמש באופן בלעדי חיצוני:

 • יש לכתוש את הטבליה לאבקה;
 • שפכו כמות קטנה של אבקה לתוך פתח הטבור.

סטרפטוצייד מוזג לתוך הפצע פעמיים ביום (יכול לשמש כחומר יחיד, או לסירוגין עם תרופות חיצוניות אחרות).

ככלל, עם טיפול כזה, הטבור מרפא תוך 2-3 ימים.

אלכוהול לטיפול בפצע הטבור

פצע הטבור מטופל בצורה הטובה ביותר באמצעות חומרים חיצוניים יעילים אך לא אגרסיביים. אם אתה מתכוון להשתמש באלכוהול רפואי עבור ההליך, אז אתה לא צריך לקחת את האפשרות 96%. תמיסה של 70% אלכוהול מספיקה בהחלט. תרופה מרוכזת יותר עלולה לייבש את עור התינוק שלא לצורך, מה שעלול לגרום מאוחר יותר לדימום ולהחלמה ממושכת של תהליך הפצע.

אסור לשכוח שבנוסף לפעולת החיטוי והחיטוי, לאלכוהול רפואי יש גם אפקט מגרה וטאני מקומי. מומחים אינם ממליצים להשתמש באלכוהול 96% לטיפול בעור בילדים מתחת לגיל 14.

השימוש בתמיסות אלכוהול מותר (שוב, בריכוז של לא יותר מ-70%). זה יכול להיות תמיסות של קלנדולה, קמומיל, פרופוליס - באופן טבעי, הטיפול מתבצע בתנאי שלתינוק אין תגובה אלרגית.

טיפול בפצעי טבור

כאשר פצע הטבור מחלים, יש לנקוט באמצעים למניעת הדבקתו. [9]מהם האמצעים האלה:

 • אם אתה רוחץ תינוק, אז יש להשתמש במים רתוחים לאמבטיה, או להוסיף לו מעט אשלגן פרמנגנט (עד שהמים הופכים לורוד חיוור);
 • זה שימושי לרחוץ תינוק באמבטיה עם תוספת של מרתחים של מרווה, קמומיל, חוט;
 • בגדי ילדים הבאים במגע ישיר עם פצע הטבור יש להחליף לעתים קרובות, מספר פעמים ביום;
 • אין לכסות את פצע הטבור בחיתול (יש לתחוב אותו, או להשתמש בזנים מיוחדים עם חור באזור הטבור), אין לאטום אותו עם פלסטר או לחבוש;
 • יש לגהץ בזהירות את הבגדים של הילד במגע עם הטבור במגהץ חם לאחר הכביסה;
 • ההליך לעיבוד הטבור מתבצע בהתאם לכל התנאים ההיגייניים - בחדר נקי ומאוורר, על מגבת נקייה, סדין או חיתול.

רחצה עם פצע בטבור

לגבי רחצה של תינוק עם פצע בטבור שלא נרפא, ישנן מספר חוות דעת של רופאים. חלק מהמומחים ממליצים להימנע מהליכי מים עד להחלמת הפצע, ולתרגל רק שפשוף קבוע של עור התינוק עם חיתול רטוב. רופאים אחרים מייעצים לרחוץ את הילד באמצעות תמיסה ורדרדה של אשלגן פרמנגנט, או מים רתוחים, ולא רצוי להרטיב את אזור הטבור.

רוב ההורים מוצאים "אמצע זהב" על ידי רחצה לסירוגין בתמיסת פרמנגנט וניגוב בחיתול רטוב. אולי הם צודקים: עדיף לחכות 5-7 ימים מאשר לנסות להעלים סיבוכי ריפוי מאוחר יותר.

לאחר כל הליך מים - בין אם זה רחצה או שפשוף - יש צורך לעבד את הטבור.

ברגע שפצע הטבור ביילוד מחלים, בהיעדר סיבוכים, ניתן לרחוץ את התינוק בקלות במי ברז רגילים. אם רוצים, מותר להוסיף לאמבטיה מרתח צמחים אנטי דלקתיים, או מעט אבקת מנגן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.