^

MoM במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אישה שמצפה להולדת ילד צריכה לבקר לעתים קרובות אצל רופא ולבצע בדיקות מעבדה. כמובן, התוצאות של ניתוחים כאלה תמיד ברורות למומחה הרפואי, אך לא למטופלת עצמה. אבל מה אם הגיליון הנחשק עם האינדיקטורים כבר בידיים שלך, ועדיין יש עוד הרבה לפני תור הרופא? איך להבין שהכל בסדר עם הילד? מה אומר הקיצור hCG, נשים רבות יודעות. אבל מה המשמעות של MoM במהלך ההריון?

תקנים בינלאומיים MoM במהלך ההריון

האותיות MoM, שאינן מובנות למטופלים, פירושן Multiple of Median, שפירושו באנגלית הוא "ריבוי של החציון". החציון במצב זה הוא אינדיקטור ממוצע המתאים לגיל הריון מסוים. אם כבר מדברים על MoM, גינקולוגים מתכוונים למקדם שבאמצעותו ניתן לקבוע את מידת הסטייה של כל אינדיקטור בכיוון זה או אחר מהערך הממוצע שנלקח.

MoM מחושב באמצעות הנוסחה הבאה: המדד המתקבל בניתוחים מחולק בערך המקובל הממוצע המתאים לגיל הריון נתון.

עבור MoM אין יחידת מדידה ספציפית, והערכים שלה הם אינדיבידואליים. מסתבר שאם ערך זה קרוב לאחד, אז תוצאות הניתוחים של האישה דומות ככל האפשר לממוצע. לדוגמה, אם אנו מעריכים את האינדיקטור הסטנדרטי להריון - hCG - אז האינדיקטורים של MoM במהלך ההריון צריכים להיות בין 0.5 ל-2, בהתאם לתקופה.

החישוב מתבצע באמצעות תוכניות מיוחדות שיכולות לא רק לקבוע את הנתון הנדרש, אלא גם להשוות את המחוון תוך התחשבות במאפיינים של מטופל מסוים (נוכחות של הרגלים רעים, משקל עודף וכו '). מכיוון שתכניות כאלה שונות וישנן רבות מהן, ערכי MoM במהלך ההיריון המתקבלים במוסדות אבחון שונים עשויים להיות שונים במקצת. סטיות חזקות מפרמטרים נורמליים מצביעות לעתים קרובות על נוכחות של בעיות חמורות המשפיעות הן על התינוק שטרם נולד והן על המטופלת ההרה.

HCG ב-MoM לפי שבוע ההריון

במהלך ההריון, תפקיד מיוחד ממלא גונדוטרופין כוריוני, המוכר לכולם כחומר ההורמונלי hCG. הוא זה שממריץ את המנגנונים הדרושים לנושא תקין של העובר, וגם מונע את נסיגה של הגופיף הצהוב, מפעיל את הייצור של אסטרוגן ופרוגסטרון בשלב הטרום-שלייתי.

HCG כולל יחידות α ו-β, שהאחרון הוא החשוב ביותר באבחון. יחידות β מופיעות בזרם הדם מיד לאחר החדרת הביצית לעובי רירית הרחם, וזה מתרחש בערך ביום התשיעי לאחר הביוץ. בהריון תקין, מחוון hCG נוטה להכפיל את עצמו כל יומיים, ושיא העלייה שלו מתרחש בשבוע העשירי. החל מתקופה זו, ערכיו מתחילים לרדת תוך חודשיים, ולאחר מכן להתייצב. אצל חלק מהנשים נרשמת קפיצת גדילה חדשה גם בשלבים המאוחרים של ההיריון: HCG MoM גבוה במקרה זה יכול להעיד על התפתחות של אי ספיקה שליה.

באילו מקרים רופא יכול לרשום מחקר של HCG MoM למטופלת בהריון?

 • כחלק מאבחון כללי בשלב הראשוני של ההריון.
 • במהלך אבחון שוטף לאורך ההריון.
 • אם אתה חושד בהתפתחות חוץ רחמית של הריון, דהיית עובר.
 • עם האיום הקיים של הפלה ספונטנית.
 • בעת ביצוע מה שנקרא "ניתוח משולש" (אסטריול, ACE) על מנת לזהות מומים בילד שטרם נולד.

הנורמה של hCG MoM במהלך ההריון לפי שבוע

כפי שכבר אמרנו, ערכי הייחוס של MoM במהלך ההריון במוסדות אבחון שונים עשויים להיות שונים, אך הם לעולם אינם עוזבים את הטווח של 0.5-2.

ניתן לקבוע את מחוון hCG ב-IU/ml או ב-mIu/ml. האינדיקטורים הרגילים שלו ב-IU/ml הם:

תקופת ההיריון מתאריך הווסת האחרונה

HCG משוער

שבוע שני

50-300

מהשבוע השלישי עד הרביעי

1500-5000

שבוע רביעי עד חמישי

10000-30000

שבוע חמישי עד שישי

20000-100000

שבוע שישי עד שביעי

50000-200000

שבוע שביעי עד שמיני

40000-200000

שבוע שמיני עד תשיעי

35000-140000

שבוע תשיעי עד עשירי

32500-130000

השבוע העשירי עד האחד עשר

30000-120000

שבוע אחד עשר עד שנים עשר

27500-110000

השבוע השלושה עשר עד הארבעה עשר

25000-100000

שבוע חמישה עשר עד שישה עשר

20000-80000

השבוע השבעה עשר עד העשרים ואחד

15000-60000

לאחר תיקון התוצאות של hCG, MoM מחושב - היחס בין האינדיקטור המתקבל לחציון. ערכים תקינים מבחינה פיזיולוגית במהלך ההריון, אנו זוכרים, נחשבים לטווח של 0.5-2.

AFP ב- MoM במהלך ההריון

AFP נקרא כאלפא-פטופרוטאין. זהו חומר חלבוני המיוצר בכבד ובמערכת העיכול של העובר. מחקר AFP לחולים בהריון מבוצע על מנת לקבוע פגמים התפתחותיים בתינוק שטרם נולד.

ערכי AFP תלויים בגורמים רבים - למשל, בשיטות האבחון המשמשות. כדי למנוע אי הבנות, הסטייה של מידת התוכן של AFP מהערכים הנורמליים נחשבת בדרך כלל באמצעות אותו MoM - מידת הריבוי של החציון.

האינדיקטור הרגיל של MoM במהלך מתן ACE הוא הטווח של 0.5-2.

מספרים אלה נמצאים גבוהים במצבים כאלה:

 • עם הריון מרובה עוברים;
 • עם נמק של רקמות כבד בעובר;
 • עם הפרעה ביצירת הצינור העצבי של העובר, אפלזיה מולדת של דופן הבטן הקדמית;
 • עם בקע טבורי או מחלת כליות עוברית.

נצפית ירידה בערכי MoM של AFP:

 • עם טריזומיה 18, 21 (קשורה לתסמונת דאון);
 • עם עיכוב התפתחותי;
 • עם מוות תוך רחמי, הפרעה ספונטנית;
 • עם שלפוחית.

בנוסף, רמה נמוכה יכולה להיות רק תוצאה של טעות בחישוב גיל ההריון (כלומר שההתעברות האמיתית התרחשה מאוחר יותר ממה שהניחו קודם לכן).

הנורמה של AFP MoM במהלך ההריון לפי שבוע

התוכן של AFP בזרם הדם של אישה בהריון מתחיל לעלות בהדרגה, החל מהשבוע ה-14. העלייה נמשכת עד כשבוע 32-34, ולאחר מכן הרמה מתחילה לרדת.

הנורמה מחושבת לפי הערכים הבאים:

 • תקופה 13-15 שבועות - 15-60 U / ml (0.5-2 MoM);
 • תקופה 15-19 שבועות - 15-95 U / ml (0.5-2 MoM);
 • תקופה 20-24 שבועות - 27-125 U / ml (0.5-2 MoM).

יש לקחת בחשבון שהאינדיקטור של AFP או MoM עצמו במהלך ההריון אינו מספיק אינפורמטיבי. יש להשוות את תוצאות הניתוחים למסקנת האולטרסאונד, חקר רמת הורמוני השליה, ערכי hCG ואסטריול חופשי. רק הערכה מקיפה של התוצאות יכולה לקבוע את הסיכון למומים בעובר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.