^

מהי ביוץ?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

"מהו הביוץ וכיצד להגדיר אותו?" שאלה זו רלוונטית לאותן נשים המתכננות להרות או להיפך, בעוד שהן מעדיפות להימנע מהריון. עובדת ההיריון, או יותר נכון, ההתעברות היא היתוך של זרע עם ביצה נקבה בוגרת. הביצה עוברת את תהליך ההכנה - הבשלה בשחלות, ואז יוצאת מהם. תקופת שחרור הביצית מוכנה להפריה נקראת ביוץ, כלומר ביוץ. המילה יש שורש לטיני, המציין ביצה (ביצית).

על מנת לברר מהו הביוץ, עליך לעקוב אחר התהליך כולו מתחילתו ועד סופו. השחלות מכילות היווצרות עגולה מסוימת - הזקיק. יש בו ביצית שעברה מחזור של התפתחות. הזקיק המכיל את התא מתבגר ומתפתח איתו במשך כשבועיים. כמו בועה הפיתוח כל הזמן מייצרת הורמונים נקביים - אסטרוגנים. האסטרוגנים בתורם משפיעים על בטנה של הרחם, כאילו מכינים אותו לתפיסה אפשרית. שבועיים לאחר מכן, כאשר הכלוב מוכן, שלפוחית פורצת, משחררת את הביצה בוגרת החוצה. לחצוצרה יש תוצרי חלבון דקים - הפילי, שמבינים את התא הבוגר ומקדמים אותו יחד עם הנוזל המחלחל מן הזקיקים הנפרצים לתוך חלל הצפק. השחלות מחלל הבטן במהירות ליפול לתוך הרחם, צינור החצוצרות, אשר נקרא גם oviduct. זה ב לומן של הרחם כי "מכריע" מפגש של תא בוגר וזרע יכול להתרחש. כל מחזורית מאופיינת על ידי התבגרות של מספר רב של שלפוחית זקיקית (עד כמה אלפי), אבל רק אחד "אלפי ביציות" רבים. מתברר שרק ביצה אחת יכולה להיות מופרית - ביצה אחת. יוצא מן הכלל הוא פיתוח של שני זקיקי הבשיל, ולכן יש סיכוי ללדת תאומים (raznoyaytsevyh). בעוד התא הבוגר מחפש פגישה עם זרע הזרע, שהוא הפעיל ביותר מבין רבים מאחיו, גם שלפוחית הזקיקים הופכת לגוף צהוב. הזקיק מכיל תאי לוטאין בעלי גוון צהבהב אופייני, והם מתחילים להתרבות במהירות ולשחרר פרוגסטרון. תהליך היווצרות הגוף הצהוב נמשך גם כשבועיים, שהוא השלב השני של המחזור החודשי. עכשיו למדת מהי הביוץ, והנה איך לזהות אותו, קרא למטה.

מהי התחושה הסובייקטיבית של הביוץ?

  • כאב אופייני, משיכה, עקצוץ, בדרך כלל בבטן התחתונה; 
  • הגברת הרגישות המינית; 
  • כמה שינויים בהפרשות בנרתיק הם בשפע יותר (מעשים אסטרוגן); 
  • אולי נפיחות קלה של הבטן ונפיחות של השפתיים; 
  • נפיחות קלה של כל הגוף; 
  • רגישות יוצאת דופן של העור, במיוחד בחזה; 
  • עלייה קלה בלוטות החלב, זה אפשרי הכאב שלהם.

כיצד לקבוע ביוץ?

הביוץ נקבע באמצעות רצועות בדיקה מיוחדות המציגות את רמת הלוטאין. הורמון Luteinizing (LH) במהלך הביוץ מוקצה באופן פעיל מאוד, ורמתו מוגברת באופן משמעותי. LH נמצא בשתן, ובעזרתו הבדיקה יכולה להראות עד כמה גבוה התוכן של ההורמון הוא זה.

מבחינה קלאסית, תקופת הביוץ מתרחשת בין היום ה -12 ל -15 עם מחזור סטנדרטי של 28 ימים. אם המחזור החודשי קצר יותר, למשל, 21 ימים, ייתכן כי הביוץ יתרחש ביום השביעי, החל מתחילת המחזור.

תפיסת ההתעברות קוטעת את הביוץ. אם התפיסה לא מתרחשת, תא בוגר מת ב oviduct והוא מופרש במהלך דימום וסת. ואז חוזר מחזור.

מה שהרבה נשים יודעות על הביוץ, מידע זה מסייע לתכנן הריון ביתר תשומת לב או במודע, או להיות מוגן ממנו בזמן, ובכך למנוע הפלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.