^
A
A
A

הפרשות מעיני כלב

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 02.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיוק כמו בני אדם, כלבים נוטים לסוגים שונים של דלקות עיניים. לכן, כל בעל חיית מחמד צריך לדעת מה יכול לגרום להפרשות מעיני הכלב וכיצד מטפלים בהן.

גורם ל הפרשות עיניים של הכלב

לרוב, וטרינרים מקשרים את הגורמים להפרשת עיניים בכלבים עם בעיות עיניים, בפרט:

 • היווצרות מוגברת של נוזל הדמעות עקב הפתולוגיה של בלוטות הדמעות או החלב (הטרסל) של קצוות העפעפיים;
 • דמעות מוגזמות (אפיפורה) עם בליטה (צניחה) של בלוטות הדמעות של הממברנה המנקרת - מה שנקרא המאה השלישית;
 • ירידה מולדת או נרכשת בפתנטיות הפיזיולוגית של נקודות הדמעות (הדמעות) של הלחמית של העפעפיים או חסימה מוחלטת שלהן, כמו גם חסימה של צינורות האף-אף (דמעות-אף), המובילה לניקוז לקוי של סרט הדמעות הקדם-עיני עם הצטברותו וזרימתו אל הלוע. במקרים כאלה, הבעלים מציינים שלכלבה יש הפרשות מהעיניים בבוקר ואומרים שעיניה דומעות;
 • טראומטיזציה של הקרנית על ידי ריסים שגדלים בצורה חריגה (עם טריכיאזיס או דיסטריכיאזיס);
 • היפוך של העפעפיים (אקטרופיון).
 • כמו כן, הסימפטומים של הפרשות מהעיניים בכלב באים לידי ביטוי:
 • במקרים של טראומה לכל מבנים אנטומיים של העיניים וחדירה של גופים זרים הגורמים להפרשה רירית מעיני הכלב. במקרה זה, הכלב מראה חרדה, מיילל, ממצמץ לעתים קרובות ומשפשף את עיניו;
 • כאשר אבק, עשן או חומרים גזים נכנסים לעיניים, מגרים את הריריות ולעיתים קרובות מובילים לתגובה אלרגית. במצבים כאלה מופיעות הפרשות מהאף ומהעיניים של הכלב.

יש לזכור כי הפרשות מוגלתיות בו זמנית מהעיניים ומהאף (עם קרום בשולי הנחיריים) - על רקע חום, עייפות, חוסר תיאבון, קוצר נשימה ושיעול, הקאות ושלשולים - מסווגים. כתסמינים של צורת הנשימה של מחלת המחלה, כלומר זיהום של נגיף מורבילי של כלבים ממשפחת ה-Paramyxoviridae (בטוח לבני אדם, אך קטלני לטטרפודים).

וזה לא זה. וטרינרים מספקים רשימה מרשימה של מחלות עיניים של אטיולוגיה זיהומית שאובחנו אצל כלבים: טפיליות פולשניות (נישאות על ידי קרציות), מיקרוביאליות, ויראליות (כולל עם התבוסה או הפעלה מחדש של נגיף הרפווירוס הכלבי CHV-1), פטרייתית (Blastomyces, Aspergillus, Cryptococcus neoformans). ). לדוגמה, כאשר העיניים נפגעות על ידי blastomycetes, הכורואיד שלהן סובל מהתפתחות של chorioretinitis, ואספרגילוזיס מערכתי יכול להוביל לדלקת מוגלתית של קרומי העין - אנופטלמיטיס, שבה מתרחש הרס של מבני העצם של המסלול.

בנוסף לדלקת של הקרום הרירי של העפעפיים - דלקת הלחמית עם אדמומיות בעיניים ודמעות, מופיעה הפרשה לבנה או מוגלתית מעיני הכלב עם בלוטות דמעות דלקתיות ושק הדמעות - dacryocystitis.

הפרשות כאלה, המלוות בהיפרמיה רירית, אי סבילות קלה, התכווצות עפעפיים, נפיחות של הקרנית והרקמות הפראוקולריות, נחשבות לסימנים הראשונים:

 • דלקת של העפעפיים ובלוטותיהם (בלפריטיס) - קדמית, אחורית, זוויתית;
 • דלקת בקרנית העין (קרטיטיס), לעתים קרובות יחד עם התהליך הדלקתי של הלחמית בצורה של דלקת קרטו הלחמית;
 • לחץ תוך עיני מוגבר (גלאוקומה);
 • Uveitis קדמי (iridocyclitis) - דלקת של הכורואיד של הקשתית והגוף הריסי.

במקרה זה, ההפרשה יכולה להיות עצבנית חסרת צבע, אך לעיתים קרובות ניתן להבחין בהפרשות צהובות וירוקות מעיני הכלב, כמו גם הפרשות צחורות (רקובות) - צהובות-חומות וחוומות מהעיניים, וזה סימן של האופי החיידקי של המחלה.

כאשר התהליך הדלקתי משפיע על ממברנות כלי הדם, וכן עם גלאוקומה והיפרדות רשתית - כולל עקב טראומה קהה בעיניים - מציינים הפרשות אדומות או דמיות מעיני הכלב, המעידות על היפאמה - שטפי דם בחלקן הקדמי.

גורמי סיכון

מטפלי כלבים ווטרינרים מציינים את תפקידם של המאפיינים האנטומיים של מערכת הניקוז האף-קרימלית, שבה דמעות מוגזמות - הפרשות מימיות שקופות מעיני הכלב - נובעות מגזע שלה.

אבל גורמי הסיכון להשפעה על הקרנית, ניוון שלה, התפתחות מחלות עיניים ונטייה להן נמצאים בתחילה בסוגים מורפולוגיים מסוימים של חלק הפנים של גולגולת הכלב.

זה חל על כלבים ברכיוצפלים, שיש להם לוע קצר (מעט שטוח) ובהתאם, חללי אף קצרים יותר ותעלות אף מדמעות, כמו גם מסלולי עיניים רדודים יותר ואזורים אינפראורביטאליים מצומצמים. גזעים כאלה כוללים פקינז, פאגים, שי צו, צ'יוואווה, סנטרים יפניים, בוקסר, בולדוג אנגלי וצרפתי, שרפיי, אמריקן סטפורדשייר טרייר. באותו אופן, כלבים עם שיער ארוך על הפנים והראש - פודלים, טריירים שחורים וסקוטיים, כלבי ברכיים - סובלים מזיהומים וגירויים בעיניים לעתים קרובות יותר מאשר גזעים אחרים.

היפרטרופיה בלוטותית של שולי העפעפיים, כמו גם דלקת וצניחת בלוטת הדמעות של הממברנה המנקרת (עם תסמונת עין הדובדבן) יכולה להופיע בכלבים צעירים מכל גזע, אך פתולוגיות אלו שכיחות במיוחד בקוקר ספנייל אמריקאי, בולדוג אנגלי, פקינז ולאסה אפסו.

סיבוכים ותוצאות

כל מחלת עיניים חמורה בכלב או חריגה אנטומית יכולה להיות בעלת השלכות וסיבוכים מסוימים. לדוגמה, עם חסימה של נקודות הדמעות של הלחמית של העפעפיים או חסימה של צינורות הדמעות-אף, הפרשה מתמדת מהעיניים המובילה לדרמטיטיס כרונית.

בבעלי חיים עם dacryocystitis כרונית נוצרות פיסטולות, ומהלך הקרטיטיס מסובך על ידי כיב בקרנית ועכירות, מה שעלול לגרום לאובדן ראייה. הדבר נכון גם לגבי גלאוקומה.

אבחון הפרשות עיניים של הכלב

זה טוב אם בבית החולים האבחון של פריקה מעיניו של כלב מתבצע על ידי וטרינר רופא עיניים. אך גם כאשר הדבר נעשה על ידי מטפל המתמחה בטיפול בחיות מחמד קטנות, האבחון דורש:

 • לבצע בדיקה חזותית של העפעפיים וחלק הקדמי של העיניים עם מקור אור מוקדי (אופטלמוסקופיה);
 • לזהות נזק בקרנית על ידי מריחת צבע פלואורססאין עליה;
 • לקבוע את כמות הפרשת נוזל הדמעות באמצעות בדיקת שירמר מיוחדת (מבחן דמעות שרמר);
 • למדוד לחץ תוך עיני (כלומר, לבצע אופתלמוטונומטריה);
 • לקחת דגימות של הפרשות מהעיניים (והאף) לבדיקת מעבדה (תרבית חיידקים) ולקבוע את אופי הזיהום;
 • לקחת בדיקת דם לאיתור נוגדנים (אימונוגלובולינים);
 • לבצע בדיקת אולטרסאונד של המבנים הפנימיים של העיניים;
 • לעשות רדיוגרפיה ניגודית של צינורות האף-אפריל של חלק הפנים של הגולגולת (dacryocystorhinography).

אבחון דיפרנציאלי

כמובן, אם חיית המחמד שלך סובלת מדלקת הלחמית או בלפריטיס פשוטה, אז מומחה מנוסה והאבחנה המבדלת שלו יקבעו זאת במהירות ללא אולטרסאונד וקרני רנטגן.

יַחַס הפרשות עיניים של הכלב

וטרינרים רושמים לא את הטיפול בהפרשות מעיני הכלב, אלא את הטיפול במחלה הבסיסית שבה קיים סימפטום זה. במקרים רבים יש צורך בטיפות עיניים או משחות.

טיפות עיניים וטרינריות בסיסיות:

 • Ciprovet (שם מסחרי אחר Ciflodex) - עם אנטיביוטיקה fluoroquinolone רחבת טווח, ciprofloxacin. שיטת היישום הסטנדרטית היא להחדיר את התרופה מאחורי הלחמית - טיפה אחת או שתיים שלוש פעמים ביום, מהלך הטיפול נמשך 7-14 ימים;
 • ZooHealth - ציפרלקס בשילוב עם הגלוקוקורטיקוסטרואיד הסינטטי דקסמתזון;
 • Gentaline (Dekta-2, Iris) - מכיל את האנטיביוטיקה aminoglycoside gentamicin;
 • Levomikan - מבוסס על האנטיביוטיקה chloramphenicol;
 • נמר - levomycetin + furatsilin אנטיספטי;
 • מחסום - קורטיקוסטרואיד דקסמתזון + אמוניום אנטיספטי decamethoxin;

כמו כן, עם דלקת הלחמית, בלפריטיס ודלקת קרטיטיס, 1% משחת עיניים אוקסיטטרציקלין נקבעת.

אם לכלב יש גלאוקומה, משתמשים בטיפות פילוקרפין (מוזלפות עד שלוש פעמים ביום), ברינזולמיד (ברינזופט), טימולול וכדומה.תכשירים לטיפול באובאיטיס כוללים טיפות עיניים קורטיקואיד המכילות דקסמתזון או פרדניזולון. ניתן לרשום גם סטרואידים דרך הפה.

במקרים של חסימה של צינור האף-אפריל ודמעות מתמשכת, הטיפול מורכב מפתיחה כירורגית של הצינור, שמירה על פטנט על ידי צנתור למשך מספר שבועות של ריפוי.

לא ניתן להימנע מהתערבות כירורגית עם בליטה של בלוטת הדמעות של הממברנה המנקבת ותסמונת עין הדובדבן, כמו גם עם גלאוקומה מתקדמת, דלקת קרטו-לחמית וכיבים בקרנית.

מְנִיעָה

מהי מניעת הפרשות מהעין אצל כלבים? ברור, במניעת פציעות עיניים ודלקות עיניים.

מומחים מייעצים:

 • בדוק באופן קבוע את עיני הכלב והסר את האקסודט הבולט עם תמיסת מלח חמה כדי שלא ייווצרו קרומים;
 • לקצר את השיער מסביב לעיניים כך שלא יגרה את הקרנית;
 • סגור את החלון אם כלב נוסע איתך במכונית;
 • אל תאפשר לבעל החיים לשחות במים מלוכלכים ולהרטיב את פניו בשלוליות;
 • בחר מזון מועשר, התומך בחסינות הטבעית של חיית המחמד;
 • יש לבצע חיסון נגד מחלת הכלבים מדי שנה.

תַחֲזִית

גורמים רבים קובעים את הפרוגנוזה של בעיה עיניים בכלבים המלווה בהפרשות מהעיניים.

גילוי בזמן של פתולוגיה או מחלה, טיפול וטיפול נאותים מובילים להחלמה מלאה. אבל יש מחלות שלמרבה הצער מובילות  לעיוורון אצל כלבים .

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.