^

עיסוי להרמת הסגלגל של הפנים בבית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 05.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הדבר הראשון שאנו רואים באדם שאנו פוגשים הוא הפנים שלו. לפי הפנים אנו שופטים את המראה, מצב הרוח, לפעמים - בריאותו של שכן, מכר ונראה לראשונה. כדי להיראות צעיר, רענן, מטופח, נדרש מאמץ מסוים. בנוסף למוצרי קוסמטיקה, תרופה יעילה היא עיסוי למתיחת פנים. נדון בכמה מהשיטות להלן.

עיסוי למתיחת פנים בבית

בארסנל של נהלי אנטי אייג'ינג, יש כאלה שזמינים לא רק בסלונים, אלא גם להגשמה עצמית. עיסוי למתיחת פנים בבית נוח וקל לביצוע כמעט מדי יום. אתה לא צריך להירשם לעיסוי ולמהר להגיע בזמן לזמן מסוים, להיות תלוי בהובלה ובנסיבות אחרות, לשלם כסף ואז למהר שוב - במקום להירגע ולהפיק את מירב התועלת וההנאה ממניפולציה.

ישנן מספר טכניקות עיסוי למתיחת פנים, עם תוצאות שונות לאחר קורס של הליכים.

 1. קלאסי: יש הידוק כללי, קו המתאר נראה ברור יותר, הצבע רענן יותר.
 2. צביטה: הפנים מנוקים מפריחה, ההקלה מפולסת, כמה פגמים בוטלו.
 3. יפנית: מתרחשת התחדשות.

לכל טכניקה יש מאפיינים משלה. אז, עיסוי קלאסי כולל ליטוף, הקשה, תנועות מעגליות עם קצות האצבעות לאורך הקווים הראשיים. התנועות קלות ומדויקות.

גרסת הצביטה שייכת לפרוצדורות רפואיות. העיסוי מתבצע עם צביטה, תנועות לחץ חזקות ורטט.

הטכניקה היפנית נבדלת על ידי אנרגיה, עוצמה ולחץ נפרד, חזק במיוחד. מניפולציות אלו אמורות להשפיע על מה שנקרא נקודות היופי ולעורר את זרימת הלימפה.

נקודות פעילות ממוקמות באופן הבא:

 • במרכז המצח;
 • עיניים - בכל הפינות;
 • על גשר האף בין הגבות;
 • במקדשים;
 • בזוויות השפתיים;
 • מתחת לשפה התחתונה.

עם מניפולציות עיסוי קבועות, לפי הכללים, הם מקבלים תוצאה מצוינת. קמטים חיקויים מוסתרים, נפיחות מתבטלת, הסגלגל והמשטח מפולסים, זרימת הדם בכלי הלימפה משתפרת, הפנים רוכשות מראה וגוון בריאים, הנבילה מאטה. הליכי עיסוי פועלים כמו התעמלות, על כל הגוף, ומשפרים לא רק את המראה, אלא גם את מצב הרוח של האדם.

עיצוב פנים, הידוק טבעי

עיצוב פנים היא מילה חדשה בטכנולוגיות אנטי אייג'ינג, אלטרנטיבה חסרת כאבים וחסכונית לניתוחים פלסטיים. עיצוב פנים הוא הידוק טבעי, שהומצא ומוצדק על ידי עיתונאית איטלקית לשעבר, ולאחר מכן קוסמטיקאית משוויץ, בניטה קנטיאני. זהו קומפלקס של תרגילים פשוטים, מעין יוגה לפנים, זמין להגשמה עצמית.

 • המחבר סבור כי הזדקנות קשורה להפרה של יציבה ושתילה של הראש. לכן, הוא מכוון את טכניקת העיסוי שלו למתיחת פנים כדי להפעיל את השרירים האחראים על הטונוס והמוצקות של חלק הפנים.

המטרה היא ליצור במודע מתח ולעצב את הבעת הפנים שלך כך שתיראה כמו שאתה מרגיש. זה עוזר לא רק להשיג התחדשות, אלא גם לשפר את תווי הפנים, אם הם לא אוהבים משהו. מומלץ לגילאי 30+.

 • מחליטים להתמודד עם המערכת של גברת קנטיאני, כדאי שתצטיידו בהתמדה ובסבלנות.

ראשית, אתה צריך לעבור הכשרה מיוחדת כדי לשפר את היציבה שלך, שבלעדיו עיצוב פנים לא צפוי להיות יעיל. בכל מקרה, המחבר לא חושב כך. לאחר מכן, במשך שלושה שבועות, תצטרך לבצע קומפלקס מלא יומי, המורכב מ-13 טריקים. זהו אימון של שרירי פנים – להפעיל, להפעיל, להעמיס נקודות פעילות.

כל פגישה אורכת 2 דקות, ככלל, ההליך דורש חצי שעה ביום. ריבוי - לפחות 5 פעמים בשבוע. משמעת היא נקודה חשובה מאוד של המערכת.

 • אבל זה רק נראה קשה ומסובך בהתחלה. בהיותך נמשך, אתה יכול לעסוק בדיסקרטיות בעיצוב פנים בעבודה, בהובלה, בטלוויזיה, ועוד יותר בזמנך הפנוי.

לאחר תקופה זו, הם מבטיחים תוצאה מהממת של התחדשות, שתתמוך בה יספיק להתאמן יומיים בשבוע.

עיסוי יפני להרמת פנים

הווריאציה הפופולרית ביותר של עיסוי מתיחת הפנים היפני הוצגה על ידי סטייליסטית מפורסמת בספרה, מה שגרר הן הערצה והן ביקורת מהקוראים. המחבר שיכלל טכניקות ארוכות שנים המוכרות לנשים יפניות. הספר נקרא עיסוי פנים, וטכניקת עיסוי הפנים היא אסאהי או זוגן. התרגום, בהתאמה, הוא "עיסוי שמש הבוקר" ו"יצירת הפנים".

 • כלל המפתח של מתיחת הפנים היפנית הוא לעקוב בקפדנות אחר המיקום של מערכת הלימפה ולחקור את בלוטות הלימפה, מה שמאפשר לך להיפטר ביעילות ובמהירות מעודפי נוזלים ורכיבים רעילים.

עיסוי נחשב לטיפול. להעלמת קמטים, מספיק ללחוץ קלות על העור, בעיקר בשתי אצבעות. מומלץ להתאמן בבוקר, על משטח עור נקי ומיובש. עדיף להשתמש בשמן עיסוי, בהיעדר זה, אתה יכול להחליף אותו עם שמנת או חלב קוסמטי. בסיום יש לנגב את השאריות ולשטוף במים.

העיסוי פועל הן על שכבות שטחיות והן על שכבות עמוקות, עד לבסיס העצם של הגולגולת. מבצע ניקוז לימפתי, מגביר את טונוס השרירים, שבגללו מושגת אפקט הידוק. לדברי המחברת, גברת טנאקו, ההליך מנקה ופותח את ערוצי האנרגיה העיקריים. כל זה בשילוב מצעיר את העור למשך שבע שנים לפחות.

 • הטכניקה דורשת שימוש בכוח סביר. אתה לא צריך לרחם על עצמך אם אתה רוצה להגיע לתוצאה הרצויה. יש צורך בתנועות נמרצות במיוחד כאשר אין בלוטות לימפה.

יש לנטוש עיסוי רק אם יש התוויות נגד: מחלות עור, בעיות במערכת הלימפה, פתולוגיות אף אוזן גרון. השיטה גם לא מתאימה לנשים בעלות פנים רזות, כי לאחר העיסוי היא תהפוך לדקה עוד יותר. הגוף יכול להגיב אחרת בימים קריטיים או במצב עייף. מומחים ממליצים להתבונן בעצמך ולהחליט אם לדחות את ההליך או להיפך, להחיל אותו בימים כאלה.

מעניין לציין שהמצב המזרחי הקלאסי - ישיבה או עמידה, עם יציבה קפדנית - רפויה מעט בתרגול האירופי: העיסוי מתבצע בשכיבה, כאשר השרירים רפויים יותר. לנשים מוצעת בחירה באיזו שיטה המתאימה להן ביותר.

תרגילי מתיחת פנים יפניים

בנוסף לעיסוי, המשפיע על מערכת הלימפה, ישנה שיטה יפנית לתרגילי מתיחת פנים. האפקט מושג על ידי לחיצה על הנקודות הפעילות, שבגללן מחזירים את מאזן המים. השיטה נקראת שיאצו.

עיסוי לתרגילי מתיחת פנים מתבצע מדי יום, על פי כללים נוקשים, תוך התחשבות בהתוויות נגד. הנה כמה תנאים:

 1. עיסוי עצמי מתבצע פעמיים ביום על עור נקי: בבוקר - לאחר הליכי היגיינה, בערב - לאחר הסרת האיפור.
 2. כל מפגש צריך לכלול התעמלות עבור כל האזורים הבעייתיים.
 3. לפני תחילת ההתעמלות הראשית, "לחמם" את השרירים עם לישה קלה.
 4. שימו לב למשטר הנשימה, חזרו על התרגילים לפי הדרישה: מ-4 עד 10 פעמים.
 5. יש לשמן את העור בקרם או בשמן שאינו גורם לתגובה אלרגית. מוצר שימושי עם תכונות מחממות.
 6. הסר שיער מתחת לתחבושת.

התעמלות יפנית אינה מומלצת בנוכחות פתולוגיות של איברים שונים ובמהלך הווסת, אם היא גורמת לכאב. אתה לא יכול לעשות עיסוי עבור פציעות, מחלות זיהומיות, תצורות אונקולוגיות על העור, הפרעות במערכת העיכול, המופיליה.

הטכניקה היפנית מורכבת מטכניקות נפרדות המיועדות לכל האזורים: לחיים, סנטר, עיניים, שפתיים, מצח, קפלי אף. ישנם גם תרגילים המאפשרים להתמודד עם קמטים במספר אזורים במקביל.

עיסוי אקופרסורה למיצוק עור הפנים

טכניקה המשלבת התעמלות וחשיפה לנקודות פעילות נקראת אקופרסורה למיצוק עור הפנים. הודות לתזונת רקמות משופרת ומחזור הדם הלימפתי, השרירים מתחזקים, באות לידי ביטוי השפעות הרמה והתחדשות.

לפני שמתחילים עיסוי למתיחת פנים בצורה נקודתית, כדאי ללמוד את מיקומן של נקודות פעילות ביולוגית על כל הראש. ערכות מוצעות כהמחשות לחומרים נושאיים. על ראשו, כל אחד יכול להרגיש את החריצים הקטנים בעצמות הגולגולת במגע, אלו הנקודות הנכונות. כלל מספר אחד - בלחיצה איתנה עם האצבעות, העור בפנים ובראש לא אמור לזוז.

 • ישנן שיטות נקודתיות רבות, כולן יעילות במקרים שאינם מתחילים. עם סימני הזדקנות ברורים, התוצאה חלשה הרבה יותר.

כדי להשיג אפקט מקסימלי, הכל חייב להיעשות על פי הכללים.

 1. נקה היטב את הפנים מכל מיני לכלוך.
 2. לשטוף ולחטא ידיים.
 3. קחו את השמן מוכן או הכינו תערובת. שמן זית לא מזוקק הוא האפשרות הטובה ביותר.
 4. בכל פעם להכנת העור: ללחוץ קלות בשתי אצבעות, החל מהגבות, לעבור דרך הלחיים למטה.
 5. עיסוי עצמי מתחיל במשיכות קלות עם האצבעות, לאחר מכן שפשוף ולישה מעגליים, ולבסוף - טפיחות. תנועות צריכות להיות מספיק פעילות, אך לא לגרום לאי נוחות.
 6. לפני ההליך, אין לשתות הרבה נוזלים כדי שלא תיווצר נפיחות.
 7. תדירות המניפולציות היא 2-3 r. שבוע, לפני השינה, אם אפשר - ללא מעברים.
 8. בסיום יש לשמן את הפנים בתכשיר לפי סוג העור.
 9. אם יש אדמומיות קלה, זה נורמלי, כי כתוצאה ממניפולציה, זרימת הדם מופעלת.

קווי עיסוי פנים להרמה

במאמרים בנושאי קוסמטיקה, הביטוי "קווי עיסוי" נפוץ מאוד. האם כל הקוראים יודעים בבירור היכן הם ממוקמים ומדוע קווי עיסוי פנים חשובים למתיחת פנים?

מונח זה מתייחס לאזור המתיחה המינימלית של רקמות העור. עליך לנוע לאורך הקווים המותנים הללו במהלך כל המניפולציות: כביסה, מריחת קוסמטיקה, ניקוי, טיפול וכמובן, במהלך עיסוי מתיחת פנים. זהו אחד מכללי הקוסמטיקה העיקריים, ששמירה עליו מאפשרת לעכב את הנבילה ואת היווצרות הקמטים.

 • השורה התחתונה היא שכאשר נחשפים למקומות שבהם יש פחות מתיחה, סיבי הקולגן נשמרים שלמים, ולא מותירים סיכוי לקמטים.

בהתחשב בכך שאנו מבצעים פעולות כאלה על בסיס יומיומי, כמעט ולא ניתן להעריך יתר על המידה את ההשפעה המניעתית (אם תפעל לפי המלצות המומחים). וכמה נזק אתה יכול לעשות לעצמך אם תתעלם מעצות של אנשי מקצוע!

עכשיו העיקר: איפה הקווים הידועים לשמצה?

 • מצח: מהאמצע ועד הרקות;
 • ליד העיניים: מהפינות הפנימיות לאורך העפעף העליון, דרך החיצונית - אל הפנימית;
 • אף: מגשר האף לקצה, מהכנפיים לאוזניים;
 • שפתיים: עליונות - מהמרכז לאוזניים, סנטר - מהאמצע לאוזניים;
 • צוואר: מהחזה וממרכז קו הצוואר - עד הסנטר, לאורך הקצוות - כלפי מטה, עד לעצמות הבריח.

עדיף לראות חזותית את קווי העיסוי באיורים. וליישם מידע זה לא רק עבור עיסוי עצמי, אלא גם בטיפול יומיומי.

בכל העולם, נשים שרוצות להאריך את נעורין מחפשות אלטרנטיבה לטכנולוגיות קוסמטיקה, פלסטיק וחומרה יקרות. עיסויי מתיחת פנים בשיטת עשה זאת בעצמך הוכחו כיעילים עבור מיליוני אנשים. כדי לעכב את הקמלה, אתה לא צריך להמציא גלגל ולשלם כסף קל; פשוט בחר דרך והביא יופי במו ידיך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.