^

ואקום רולר הגוף עיסוי מכונות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם על הבחירה של מנגנון עיסוי ואקום רולר. כדאי להתעניין במודל של הציוד המשמש במכון או במרפאה מראש, כי מכשירים שונים עשויים להיות תצורה פונקציות שונות. אם אתה רוצה לרכוש את המכשיר לשימוש אישי, אתה צריך לשים לב למכשירים ניידים כי הם משקל קל משקל, אבל באותו זמן לענות על כל התנאים הדרושים עיסוי באיכות גבוהה.

אנחנו מתחילים את הבדיקה שלנו עם מכשירים כאלה, ולאחר מכן להמשיך את הציוד המשמש במספרות ובמרפאות.

מכשיר עיסוי ואקום רולר NOVA NV-600 

אחד הדגמים היעילים ביותר בשוק האוקראיני.

זהו מכשיר נייד נוח למדידת 28x35 ס"מ ומשקלם רק מעל 4 ק"ג עם מד לחץ ואקום כוח הרגולטור. ערכת המכשיר כוללת 21 חרירי צינורות סיליקון, שדרכם החרירים מחוברים למדחס של המנגנון.

נחירים מחולקים לשלוש קבוצות:

 • 12 צנצנות זכוכית קטנות המיועדות לעסות את הפנים, הצוואר והגוף,
 • 6 פחיות פלסטיק גדולות לעבודה עם שדיים, ישבן, גב, ירכיים, רגליים,
 • 3 טיפים אנטי צלוליטיס עם גלילי הגוף.

המכשיר יכול לפעול כמכשיר ואקום ולבצע עיסוי ואקום רולר. הוא עובד במספר תוכניות: 2 כל אחת עבור הפנים והגוף, תוכנית לשיפור הטון של השד ושיפור צורתו, תוכנית טיפול.

המכשיר הוא רב תכליתי. הוא מבצע את הפעולות הבאות:

 • מבצעת ואקום רולר עיסוי אנטי צלוליטיס של הגוף באזורים בעייתיים בודדים,
 • מבצעת הרמה של הפנים, הצוואר והגוף, כך המתווים שלה הופכים אטרקטיביים יותר,
 • משפר את הצורה של השד ואת הישבן עקב הפונקציה הנוספת של חשיפה רטט על ידי הבנקים הגדולים,
 • תורמת לירידה מהירה במשקל הגוף עם השמנה ומלאה, אבל העור נשאר שרירי וגמיש,
 • מספק ניקוז לימפתי, מסייע להפחית בצקת, מנקה את הגוף של חומרים מזיקים, משפר תהליכים מטבוליים,
 • מגביר את הטון ואת הגמישות של השרירים והעור, מה שהופך את האדם נראה צעיר יותר,
 • נלחם ביעילות על הפנים ונפיחות מתחת לעיניים, יוצר פנים סגלגלים יפים,
 • מגרה את הייצור וההפרשה של הורמוני יותרת המוח המסייעים בשמירה על גוון גוף בריא ובעלי תכונות מיקרוביאלית.

מנגנון עיסוי ואקום רולר B 306 

מכשיר נייד קל לשימוש שמשקלו רק 6 ק"ג, והמחיר נמוך פי 2 מזה של ה- NOVA NV-600. מכשיר כזה יכול לשמש הן במכוני יופי והן בבית.

בנוסף למנגנון המתואר לעיל, ה- B 306 מצויד במנומטר, כפתור כוונון כוח וכפתורים לקביעת זמן החשיפה. המכשיר כולל 2 מסננים להחלפה ומפריד שמן, המספק מערכת סינון כפולה, אשר חשוב מאוד אם המכשיר מופעל על גוף עירום באמצעות שמני עיסוי.

ערכת המכשיר כוללת 3 ידיות בגדלים שונים. הגדול מיועד עיסוי הגוף, הממוצע הוא עיסה את הגפיים, ואת הקטן ביותר הוא הפנים והצוואר. מכשיר נוסף לקילוף ו צינורית לניקוי הפנים עם ואקום ניתן לרכוש בנוסף עם המכשיר.

המכשיר מאפשר עיסוי ואקום רולר של הפנים והגוף, ואם תרצה, גם ניקוי וקילוף של העור.

עיסוי ואקום רולר על המכשיר V 02 של החברה הצ'כית Alvi-Prague ניתן גם לבצע בבית. זה מכשיר נייד במשקל של כ 8 ק"ג כוח של 60 W יכול לבצע עיסוי ואקום רולר של הפנים, החזה והגוף, כמו גם אפקט רטט באזורים בעייתיים.

למכשיר יש חרירים מיוחדים לעבודה בבלוטת החלב (3 זוגות של חרירי זיווג), 3 זוגות חרירי זכוכית לגוף ו -3 זוגות לחזה, לפנים ולצוואר, 3 חרירי גלילה בגדלים שונים. יש לו מד לחץ, התאמה של עוצמת החשיפה והוא יכול לעבוד על 6 תוכניות המיועדות לחלקים שונים של הגוף.

מה ניתן לעשות עם הפרידה הזאת:

 • לטפל בלוטות החלב (המכשיר מאפשר לך לעשות להרים השד ותיקון, משחזר את גמישותו),
 • לבצע טיפול פנים מקיף (המאבק נפיחות עיגולים כהים סביב העיניים, הסרת הסנטר השני, טיפול באקנה),
 • לספק טיפול מלא בגוף (להגביר את גמישות וגמישות העור),
 • טיפול באזורים בעייתיים עודף משקל (המאבק נגד צלוליטיס, הידוק העור בבטן ובעכוז, ירידה במשקל),
 • הליכי ריפוי כללי שמטרתם לשפר את חילוף החומרים, הסרת רעלים, שחזור זרימה לימפתי, שיפור זרימת הדם, מגרה את המערכת החיסונית.

מכשיר ואקום רולר עיסוי הרזיה D-528 

קשה לקרוא למכשיר נייד, מכיוון שמשקלו הוא כ -36 ק"ג, גובהו הוא 1.2 מ ', ורוחבו ואורכו כ -45 ס"מ, אבל זה כבר מכשיר מורכב עם הספק מתכוונן גבוה (מקסימום 800 W), אשר בנוסף לעיסוי ואקום ואקום רולר מבצעת עדיין chromo - ו thermotherapeutic השפעה. זוהי גרסת סלון של מנגנון עיסוי ואקום רולר.

האפקט chromotherapeutic כולל 6 תוכניות טיפול אור של טבע ליפוליטי ניקוז, ואת אפקט thermotherapeutic מרמז על אותו מספר של תוכניות טיפול בחום. הוא האמין כי טיפול אור חום (חימום של רקמה עם קרני אינפרא אדום) לשפר את ההשפעה של עיסוי ואקום רולר.

ערכת המכשיר כוללת 3 חרירי - ידיות בגדלים שונים, המצוידים בפונקציות נוספות: הקרנה וחימום. שתי התכונות הללו ניתן להפעיל ולכבות כרצונך. המכשיר מצויד גם עם מד לחץ ומאפשר לך להתאים את הלחץ בצורה חלקה, בהדרגה להגדיל את עוצמת העיסוי, אשר מונע נזק נימים קטנים במהלך עיסוי ואקום רולר (הרזיה מצב).

ההתקן מספק את היכולת לעבוד בשני מצבים: רציף ופועם. הפרמטרים של אפקט הדופק נקבעים באופן ידני בעצמך, כך שהפרוצדורה נוחה ללקוח.

תכונה חיובית של המכשיר הוא נוכחות של מדחס שקט מאוד, אשר לא לגרות את האוזן.

המכשיר הרזיה D-528 משמש במקרים הבאים: עם צלוליטיס, כדי להילחם במרבצי שומן מקומיים, תוך הפרה של זרימת הדם לימפה ניקוז, נפיחות, עם שרירים מופחתים ירידה בגמישות העור, רגליים עייפות, וגם כדי לשפר את חילוף החומרים ברקמות הגוף.

מכשיר עיסוי ואקום רולר IB-M8 גם אינו מתייחס למספר התקנים ניידים. גובהו הוא 1.44 מ 'ומשקלו 32 ק"ג. בדומה למכשיר הקודם, למכשיר ה- IB-M8 יש השפעה מורכבת על אזורים בעייתיים, משום שהוא משלב עיסוי ואקום וגלגלת (LPG), חשיפת גלי רדיו (הרמת גוף של הגוף) וחימום של רקמות באמצעות קרינה אינפרא אדומה.

מכשיר 8 הדור האחרון למאבק בצלוליטיס יש 12 תוכניות שבהן ההשפעות שתוארו לעיל משולבים אבל נבדלים במונחים של זמן חשיפה ועוצמה. הבחירה של התוכנית תלויה בשלב הצלוליטיס והתוצאה הרצויה, כלומר. זה יכול להיות הרמת העור, הלחימה מוקדים צלוליטיס מקומי, עיצוב הגוף הכללי, ירידה במשקל, וכו '

כוחו של IB-M8 הוא נחות במידה ניכרת להרזיה D-528 (250 W במקום 800), אבל זה מספיק עבור עיסוי יעיל. בוא נגיד, הנייד הפופולרי NOVA NV-600, אשר ניתן לרכוש לשימוש ביתי, יש קיבולת של רק 50 W, אשר אינו לגרוע מנכסיה, אך משפיע רק על משך ההליכים.

המכשיר יכול לשמש להשמנת יתר בשלבים שונים של צלוליטיס, עור neoplasms כגון צלקות סימני מתיחה, תוך הפחתת העור turgor ונפיחות.

trusted-source[1]

מכונות עיסוי ואקום רולר SHAPE V8-C1

מכשיר יעיל יותר המיועד לשימוש בתנאי משרד קוסמטולוגי. הממדים הגדולים של המכשיר (גובה של קצת יותר מ 1 מטר ומשקל של 58 ק"ג), כמו גם את העלות הגבוהה למדי (אחד המכשירים היקרים ביותר) צפויים לעמוד בדרישות של הקונה פשוט. אבל עבור מרפאות וסלונים המספקים שירותים יקרים, מקצועיים מאוד, מכשיר כזה יהיה מתנה משמים, משום שהוא משתמש בטכנולוגיות פטנט חדשניות של חברות אמריקאיות וישראליות פופולאריות (טכניקות ALUMA ו- VELASHAPE).

היעילות הגבוהה של המכשיר נובעת משיטות השימוש בו:

 • ואקום רולר עיסוי,
 • דו קוטבית רדיו גל אנרגיה
 • רקמות חימום באמצעות לייזר דיודה בעוצמה נמוכה,
 • קולי cavitation.

היווצרות הקיפול מתרחשת עקב פעולת ואקום, ואת cavitation קולי מספק התקף פועם של הקפל ללא השפעה שלילית על האיברים הפנימיים. חימום השטח של העור מתבצע על ידי חשיפה לקרינה אינפרא אדומה, קרינת גלי רדיו מחממת רקמות עמוקות יותר. השפעה כזו multifactorial שוב ושוב משפר את ההשפעות של עיסוי פשוט והתוצאות כבר גלויים לאחר ההליכים הראשונים. טכניקה זו נחשבת היעילה ביותר של כל.

המכשיר מצויד עם 4 מניפוליו, שכל אחד מהם משלב אפקטים מסוימים. המניפולטור הראשון מספק אפקט מורכב של חלל ואקום ואולטראסאונד, והשני - שילוב של אפקט RF-Effect, רולר ואקום וקרינת אינפרה-אדום, והשלישי זהה לזה השני, אך אינו כולל השפעה מכנית על ידי רולים, הרביעי - קומפלקס של הרמת RF ועיסוי ואקום.

השימוש 1 maniple מוצג על שטחים גדולים של הגוף ומאפשר את lipolytic ואת אפקט ניקוז, משפר את זרימת הדם ואת זרימת לימפה. מניפולא 2 מקדם את התמוטטות תאי השומן, מרחיב את כלי הדם באזור הבעיה ומשפר את זרימת הדם, מסייע להדק את העור על הבטן, הירכיים, הישבן. ידית 3, שבה יש משטח עבודה קטן יותר לעומת השני והשני, משמש בעיקר לעיבוד שטחים קטנים, כמו גם את אזורי הגפיים התחתונות והתחתונים.

מניפולה 4 יש 3 חרירי קטן בגדלים שונים, אשר בנוסף האפקטים המתוארים לתרום לייצור קולגן דחיסה שלה. לשפר את המראה והמבנה של העור, לספק אפקט הרמת. חרירי משמשים את הצוואר ואת הפנים, הצוואר באזור המכרז ליד העיניים.

בעזרת המכשיר, ניתן לבצע שני הליכים קוסמטיים, המאפשר ליצור דמות יפה ולשפר את מצב העור, כמו גם מניפולציות רפואיות שמטרתן הפחתת כאבים בשרירים ובפרקים במחלות מסוימות.

המכשיר מצויד תפריט מגע ברור עם הנחיות גרפיות, מדחס כמעט שותק, צריכת חשמל גבוהה ויעילות גבוהה, אשר מאפשר לך להחזיר את עלות הרכישה שלה בזמן קצר. הפרמטרים בתפריט יש הגדרות המפעל, אבל הקוסמטיקאית יש את היכולת לשנות אותם על פי הצרכים של הלקוח.

עיסוי ואקום רולר על מערכת starvac זמין גם רק במכוני יופי ומרפאות. התקן Starvac SP המקורי עשה בצרפת הוא מאוד פופולרי בשל היעילות הגבוהה של עיסוי שנערך עם זה (רולר ואקום, משומר, רפלקסולוגיה), זה לא לחינם שהוא זכה גרנד פרי במועמדות "המכשיר הטוב ביותר לטיפול צלוליטיס."

זהו מכשיר די גדול ויקר במשקל של פחות מ -50 ק"ג, המשמש במכוני טיפול ואקום, הליכי ניקוז הלימפה ועיסוי ואנטי רולר אנטי צלוליטיס. הידית הייחודית של המכשיר מכילה 2 גלילים, אשר, בעזרת וריח ואקום, טופס ללוש באופן פעיל את קיפול העור, להרוס תאים שומן. גלישה משופרת מסופקת על ידי 2 גלילים חיצוניים, ואת המשוטים של מניפולטור לשפר את ההשפעה של ניקוז לימפתי ולקדם את הסרת תאי רקמת השומן שנהרסו מהגוף.

גם בהעדר לחץ פעיל על העור, המכשיר מספק יעילות מספקת של עיסוי אנטי צלוליטיס, תוצאות אשר נראים בבירור לאחר 2-3 הליכים.

בנוסף maniple עבור עיסוי ואקום רולר, המכשיר כולל:

 • 4 כוסות יניקה כפולה מיועדים לחשיפה יעילה באזורים בעייתיים. פעולת הכוסות בנויה בצורה כזו שהיא מונעת את העור מפני מתיחה תחת השפעת ואקום ואינו פוגע ברקמה. הליך העיסוי אינו גורם לכאב ואינו מותיר אחריו חבורות. כוסות ניתן להשתמש בו זמנית, ובכך להקטין את משך הזמן על עיסוי אחד.
 • 4 קערות שקופות גדולות לעיסוי ואקום בקוטר של 40 מ"מ עד 10 ס"מ, שנועדו לשפר את טונוס השרירים, ניקוז לימפתי ורפלקסולוגיה.
 • 3 קערות קטנות לעיסוי ואקום של הפנים. הם משמשים גם לתיקון של תצורות cicatricial ולעבוד במקומות שקשה להגיע אליהם.

המכשיר קל לשימוש, יש מיקום אופטימלי של אביזרים על המדפים שקוף של המדף, יכול לעבוד במצב קבוע פעמו. הוא משמש לעיסוי כל אזור, כולל הקרקפת.

עיסוי רולר ואקום ב Flexy

הליך סלון יעיל על המכשירים המיוצרים בלארוס B-Flexy CelluStop. דגמים שונים של ההתקן עשויים להיות בעלי תצורה שונה. המודלים הראשונים יש שליטה בלחצנים כפתור מצוידים רק 1 להתמודד לביצוע עיסוי ואקום רולר. מודלים של תצורה ממוצעת יש כבר מסך מגע, עבודה 18-20 תוכניות, ואת הידית להגדיר שלהם מתקדם יותר. המודלים של התצורה המקסימלית עם מסך מגע ותאורה אחורית, בנוסף על הידית הסטנדרטית, כוללים מיני פייה המיועדת לעיסוי הצוואר, הרגליים, מקומות שקשה להגיע אליהם ודיקור סיני. התרופה מצוידת במנתח תרמוגרפי של מידת הצלוליטיס.

כל הציוד B-Flexy הוא שקט ויעיל. במונחים של כוח ואקום, התקנים אלה עולים על עמיתיהם מיצרנים שונים תוך שמירה על צריכת האנרגיה, למרות אינדיקטור זה הוא מתכוונן בכל המכשירים.

באופן עקרוני, זהו התקן איכותי סטנדרטי המשלב בעבודתו רולר עיסוי LPG ואפקט ואקום. בין התוכניות שנקבעו על ידי היצרן הם:

 • 35 דקות lipomassage עבור אנדרואיד ו genoid morphotype (במקרה הראשון יש להם השפעה על הבטן, הידיים והגב, השני - על הירכיים, המכנסיים ואת הישבן), lipomassage עם מלאות אחידה, עיסוי גפ"מ לעור מרופט ונחלש,
 • 25 דקות אור רגליים הליך ניקוז, lipomassage לגברים, אשר מסייע להדק את הבטן, לחזק את פלג גוף עליון, וכו '

למרבה הצער, מכשיר כזה אינו מתאים עיסוי פנים, מודלים חדשים משמשים רק כדי להגדיל את הטון של בד הצוואר. בנוסף, המכשירים B-Flexy נבדלים על ידי עלות גבוהה למדי, כי לא כל סלון יכול להרשות לעצמו. אמנם יש ראיות כי הפופולריות של מכשירים אלה אינו פחות מזה של מכשירים Starvak.

עיסוי רולר ואקום עם 

זה נחשב גם תחליף מצוין עבור עיסוי רולר יעיל פחות ויעיל. הגודל הגדול והמחיר הגבוה של המכשיר מאפשרים לו להשתמש רק בתנאי מכוני יופי ומרפאות.

זהו מכשיר בעל עוצמה בינונית עם אפשרות לתכנות ומניפוליה אחת המיועדת לעיסוי גוף, המיוצר על ידי חברה רוסית בהדרכת מומחים גרמנים על הציוד שלהם. למעשה, זהו התקן באיכות גרמנית העונה על הדרישות של הצרכן המקומי: הפחתת משקל, הפחתת נפח הגוף, ואת המאבק בצלוליטיס.

עיסוי ואקום רולר, אשר מספק אפקט vibro מכני ואקום על הגוף, יכול להתבצע גם על מכשירים המיוצרים בצרפת על ידי Le Skin V6, Dermopulse, Skintonik, מודל הרוסי קסם ועוד מכשירים אחרים, סינית, יפנית. כולם מצוידים ידיות בגדלים שונים, המאפשרים לעסות את הפנים והגוף.

במכשירים שונים, עיסוי ואקום רולר ניתן לשלב עם הרמת RF, חימום אינפרא אדום של העור, cavitation. פונקציות נוספות מסייעות להפוך את ההליך יעיל יותר, ברור כי התוצאה במקרה זה יופיע מהר יותר מאשר במקרה של שילוב של עיסוי רק רולר וחשיפה ואקום. העובדה היא כי חימום שטחית עמוקה של רקמות לתרום להפעלה של זרימת הדם, אשר בתורו משפר התזונה שלהם והנשימה, שחזור חילוף החומרים הרגיל.

התקנים המשלבים cavitation ו-רולר עיסוי רולר, יכול להרוס באופן אינטנסיבי יותר תאים בשומן, זה הוא הקל על ידי גל קולי קולי, אשר יכול לשבור אפילו אובייקטים מוצקים, כגון אבנים בכליות. נכון, כוחו של גל זה במתקני עיסוי הוא כזה שהוא תורם להרס של רק חלקיקי שומן. ברור כי cavitation יכול להגביר את החימום של רקמות, ולכן ממכשירים המשלבים את כל ההשפעות האלה (cavitation, רדיו גל ואפקטים אינפרא אדום, ואקום עיסוי רולר), אתה יכול לקבל יתרונות גדולים עם פחות הליכים.

ברור כי עלות ההליכים עבור עיסוי רולר ואקום על מכשירים שונים יהיה שונה, אבל זה הכי כדאי לרכוש גרסה ניידת של המכשיר, אשר, למרות שזה לא יהיה פונקציות נוספות המשפרות את האפקט של עיסוי קלאסי, אבל זה יהיה בטוח יותר מנקודת מבט היגייני.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.