^

מרפאות השתלת שיער: בטורקיה, רוסיה, אוקראינה, גרמניה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עד כה, דיברנו על היתרונות כי שיער grafts לתת מוקדם קירח אנשים ואלה ראש השיער הוא מאוד רחוק מן האידיאלי בצפיפות שלה, אשר גורם לבעיות מסוימות של המטוס הפסיכולוגי והפיזי. כמו כן, נגענו בשיטות שונות לביצוע הליך כה חשוב מנקודת מבט אסתטית, יתרונותיו וחסרונותיו, והותיר לאחר ההליך. אבל כל המידע הזה ייראה קצת, אם אלה המבקשים להתחרות על היופי שלהם על ידי שיטות רדיקליות לא יודע איפה לעשות השתלת שיער.

ראשית, השתלת שיער עדיין לא דרש כל כך שזה יכול להתבצע בכל מרפאה בכל עיר. זהו הכיוון המתפתח של הרפואה האסתטית, אשר לקח שורש רחוק מכל הערים, ולכן זה עדיין לא מספיק כדי להחליט על השתלת שיער, אתה צריך להחליט על המדינה ועל המרפאה שבו אתה רוצה לעשות את זה.

יש לציין כי מרפאות רציניות העוסקות בטכנולוגיות החדישות ביותר ניתן למצוא לא רק בחו"ל, אלא גם במדינות חבר העמים לשעבר. יתר על כן, יש לחפש אותם בערים האזוריות. הרוזן על השתלת שיער בעיר קטנה לעת עתה לפי שעה זה לא הכרחי, אם כי הביקוש להליך הוא בכל ההתנחלויות.

אולי, יום אחד המצב ישתנה לטובה, השתלת שיער יכול להתבצע בכל עיר, ובכל זאת הגון הביקוש מדיניות התמחור צריך עניין מומחים להוביל לפתיחת מרכזים חדשים. בינתיים נדבר על המרפאות הידועות הקיימות כיום בחלקים שונים של העולם.

השתלת שיער בטורקיה

המדינה הזאת יש ניסיון עשיר מאוד לכיוון השתלת שיער, סיבה טובה המרפאות שלה מחפשים מידע לא רק אוקראינים ורוסים, אלא גם תושבי מדינות אירופה. המרפאות של טורקיה מהימן, ולכן אנשים לא מרחמים על הכסף עבור ויזות, טיסות לינה בארץ הזאת, אשר יכול להיות מובטח לתת להם תסרוקת יפה.

מרפאת דוקו לרפואה אסתטית (אדם וחוה)  היא אחת המרפאות המובילות באיסטנבול, שם מטופלים מאירופה ומאסיה מבקשים עזרה. השתלת השיער מתבצעת בשיטה חלקה של FUE, והשיער לא מגולח, כלומר, מיד לאחר ההליך החולה יכול לראות את התוצאה של השתלת, אשר יהיה בעוד שנה.

ההשתלה נעשית הן לגברים והן לנשים. בנוסף, גבות וזקנים נבנים.

יש מרפאה באיסטנבול בקומהוריט מה. הסתחרר. לא: 6-2, אנטיל טאוארס, סיסלי, איסטנבול

אסתטיקה אסתטיקה מרפאת מרפאה (אסתטיקה)  הוא המרכז הרפואי הגדול ביותר בטורקיה, שאחד מהם הוא השתלת שיער. המרכז הרפואי מקבלת חולים מכל העולם מאז 2010, ומנהלת טיפול לפי סטנדרטים בינלאומיים.

השתלת שיער מתבצעת בשיטה הקלאסית ובשיטת ה- FUE.

המרפאה ממוקמת בכתובת: Ataşehir (איסטנבול) Küçükbakkalköy Mah. Işıklar Cad. מס '28

שיער במרכז להשתלות שיער במרפאת הזיכרון אנטליה היא מוסד רפואי מודרני עם 15 שנות ניסיון, עובדת על פי סטנדרטים בינלאומיים על הציוד העדכני ביותר. אחד הראשונים להיות מוכר על ידי JCI.

המרכז מציע מגוון טיפולים לאלופסיה, כולל השתלת שיער בשיטות FUT ו- FUE. מומחים מבצעים השתלת שיער אצל גברים ונשים, כמו גם השתלת גבות וזקן, טיפול בנשירת שיער כרונית באמצעות פלסמוליטינג.

. מידע נוסף: Kuskavagi Mah. Atatürk Bulvarı No: 81 קוניאלטי / אנטליה.

מרפאת FUE Hairlain  היא מרפאה תורכית ידועה, אשר מבצעת השתלת שיער בשיטת FUE במשך כ -15 שנה, למעשה מאז הקמתה בשנת 2002. המומחים של המרפאה מבצעים הליך חלק ברמה גבוהה, מתאמנים להשתלת שיער הן על הראש והן על חלקים אחרים של הגוף, יחד עם ההשתלה המתקנת הדרושה במקרה של השתלות עבר לא מוצלחות, השיער גדל באופן שגוי.

המרפאה ממוקמת באנקרה. מידע נוסף ניתן לקבל בכתובת fue-hlc@mail.ru או בטלפון ברוסיה +7 (987) 188-76-06.

מרפאה פרטית בטיראיר  באיסטנבול, שם ד"ר דמייר, חבר בארגון הרופאים הטובים ביותר להשתלות שיער FUE EUROPE ו- ISHRS, מקיים קבלת פנים.

במרפאה, השתלת השיער מתבצעת בשיטת ה- FUE על הראש, הזקן, השפם, הגבות.

המרפאה ממוקמת הנכס: Incirli Cad. לימון Çiçeği סוק. Asfalti Caddesi משרד בלוק מספר 1 Bakirkoy / ISTANBUL, מספר טלפון +9 (0 534) 974- 22- 00.

צריך לומר כי בטורקיה, השתלת שיער היא כמעט הליך יומי, כי יש מרכזים רפואיים רבים מרפאות לפתוח בכיוון זה. המטופלים מקבלים: העברה חופשית, פנסיון מלא, אפשרות לחיות במרפאה ביום הניתוח ועוד. עם זאת, לא כל מרפאות פרטיות מסוגלים לספק רמה גבוהה של שירותים. בנוסף, כמעט כל המרכזים להשתלת שיער בפועל רק טכניקה חלקה של השתלה.

השתלת שיער ברוסיה

אנחנו לא מסתירים חטא כדי לבצע השתלת שיער איכותית.תושבים רוסים לא צריך לנסוע לחו"ל. כדי לבצע את ההליך של השתלה ברמה גבוהה מסוגלים רופאים מקומיים במרפאות ידוע.

 מרפאת השיניים האמיתית (RTH) היא אחת המרפאות הידועות של הפדרציה הרוסית, שעובדת בתחום ההשתלה במשך כ -17 שנה.

מומחים לבצע השתלת שיער באמצעות שתי שיטות של רצועת ו FUE. יחד עם זאת, הם לא ממהרים לעבור לשיטה מודרנית יותר של HFE, בהתחשב בכך תכסיס שיווקי. הם טוענים כי HFE המתודולוגיה היא בעצם לא שיטה ייחודית, מעין טכניקה חלקה FUE, נרדף על ידי כלים אחרים (טכנולוגיה FUE IMPLANTER PEN), כמו הטכניקה fut הינה נגזרת של שיטת הרצועה. אגב, שיטות FUE IMPLANTER PEN משמשים מרפאות רבות בטורקיה תחת השם המקורי, במקום הפרסום.

המרפאה גם מבצעת השתלת שיער באזור השפם והזקן.

המרפאה RTH ברוסיה ממוקם: מוסקווה, תחנת המטרו Kurskaya, Yakovoapostolsky pereulok, 8a.

המרכז לטריכיאולוגיה שיער לעולם  - ידוע ברוסיה מוסד רפואי (חבר של החברה הבינלאומית לשיקום שיער כירורגיה ISHRS), תרגול העבודה על הטכניקה החדשה של השתלת שיער HFE ברמה של מומחים טורקית במשך יותר מ 13 שנים. ברוסיה, השיטה HFE הוא פטנט, אבל פעולות כאלה מבוצעות רק במרפאה עם שם זהה. הוא האמין כי טכניקה זו מאפשרת לך לכסות את הראש עם השיער שלך גם עם 6 מעלות האחרונות של alopecia, עם זאת, זה ייקח בערך 8-12 שעות.

מומחים עוסקים בהשתלת שיער מאזור הראש, גבות השתלת, שפמים, זקן, שפם.

המרכז Trichology עבור HFE ממוקם ב: מוסקבה, ul. שקקינה, 58 עם. 3. ניתן ללמוד יותר באמצעות הטלפון הרב ערוצי  +7 (915) 107-55-44.

המרפאה של ניתוחים פלסטיים קוסמטולוגיה Inteko היא  גם אחת המרפאות הטובות ביותר במוסקבה, מתן שירותי השתלת שיער. פתיחת המרפאה התקיימה בשנת 2003.

המומחים של Inteko- מרפאות עבודה על פי שתי שיטות: רצועה ו- FUE, גם בהתחשב בשיטת HFE היא לא התערבות לא כירורגית, אלא סוג של טכניקה חלקה.

כתובת המרפאה: מוסקבה, st. 2 Tverskaya-Yamskaya, 26, טלפון: +7 (499) 250-96-56.

השתלת השיער המקצועית "ליזין - לא"  היא מרכז פופולרי ברוסיה עם שם מבטיח ו -15 שנות ניסיון בתחום השתלת השיער. במהלך תקופה זו, הרופאים עזרו לקבל שיער יפה של אלפי חולים.

מומחי המרפאה, החברים ב- ISHRS, עובדים על שתי שיטות פטנט ברחבי העולם: רצועה ו- FUE.

המרפאה ממוקמת ב: מוסקווה, ul. קלרה זטקין, 33, בניין 25, טלפון +7 (495) 585-76-36.

מרפאה ייחודית לשיקום שיער והשתלת שיער "Volosy.ru"  היא מרכז רוסי מודרני, הפועל משנת 2004, למרות שהחוויה של השתלת שיער עוד יותר (מאז 1996). כל המנתחים של המרפאה רשומים בארגון הבינלאומי ISHRS.

המומחים של המרפאה מבצעים השתלת שיער בשיטות FUE ו- FUT, תוך שימוש רק בשיער עצמו כחומר ביולוגי. פעולה משולבת בשתי השיטות היא גם אפשרית. אם צפיפות השיער לא יכולה להיות מושגת, המרפאה מציעה שיטה נוספת trichopigmentation (קעקוע רפואי). על ידי הטכניקה שלה, הרופאים לבצע גבות וריסים, וגם להשתמש בשיטות חלופיות שונות של טיפול baldness.

המרפאה "Volosy.ru" ממוקמת בכתובת: St. Petersburg, Prospekt Prospekt, 69, טלפון +7 (921) 886-56-64.

השתלת שיער באוקראינה

ארצנו הם לא יותר גרוע זרים, הם גם בצע את המראה שלהם רוצה להיות יפה. ושיער - זה מה שעוזר לתת פנים מיוחדות לפנים אנושיות, כלומר, הדחיפות של השתלת שיער אצלנו לא פחות מאשר במדינות מפותחות אחרות.

הבה נבחן כמה מרפאות שבהן בני ארצנו יכולים לעבור את הליך השתלת השיער, מבלי לעזוב את הארץ.

קליניקה של ניתוחים פלסטיים ורפואה של התחדשות אנה קוזמו  היא אחת המרפאות היוקרתיות ביותר באוקראינה ומדינות חבר העמים לשעבר, אשר קיים כבר יותר מ -20 שנה. יש רמה גבוהה של הסמכה של משרד הבריאות של אוקראינה, מומחים יכולים להתרברב תעודות ותעודות של תקן בינלאומי.

השתלת שיער נמצאת במחלקה של המנתח הפלסטי המפורסם בעולם, אקאקי צילוסאני. הוא מבצע פעולות עם שיטת טלאים FUT ו FUE חלקה, אם יש צורך, השתלת שיער מחלקים שונים של הגוף, הבטחת הישרדות 92% של ביולוגי.

המרפאה ממוקמת בקייב, ul. Belorusskaya, 11b, טלפון +38 (044) 483-21-78, +38 (050) 326-62-91.

הקליניקה של לייזר קוסמטולוגיה וניתוח היהלומים לייזר הוא מרכז רפואי עם ניסיון של 5 שנים כי שומר על הקצב עם פעמים, מקשיב לצרכים של האוכלוסייה האוקראינית. אחד השירותים המוצעים על ידי המרכז הוא השתלת שיער, אשר המומחים של המרכז לבצע בשיטה חלקה FUE, השתלת עד 4,000 שתלי לכל הליך. השתלת שיער מבוצעת גם על הגבות הראש במחירים סבירים עד 50 UAH לכל שתל.

כתובת המרפאה: Kiev, ul. Krasnoarmeyskaya, 89, טלפון +38 (044) 228-72-45.

לייזר לייזר קוסמטיקאית ומרפאה כירורגית "לייזר זהב" הוא מרכז רפואי נוסף ברמה האירופית, הקיים מזה 5 שנים, והוכיח את עצמו בתחום השתלת השיער באופן חלק. המחירים להליך השתלת שיער זהים למרפאה הקודמת.

כתובת המרפאה: Kiev, ul. ליאו טולסטוי, 8, טלפון +38 (044) 338-12-90.

המכון לרפואה אסתטית משופרת "VIRTUS" הוא מרכז רפואי עם 26 שנות ניסיון, לאחר סניפים בערים שונות של אוקראינה. המרפאה מציגה רבות מהשיטות החדשניות ביותר בקוסמטיקה, דרמטולוגיה, טריכונולוגיה.

יותר מ 10 שנים במוסד בפועל השתלת שיער באמצעות טכניקת רצועת.

מצא סניפים מרפאים כתובת בערים שונות (אודסה, קייב, חרקוב, Dnepr, ניקולייב, חרסון), נא להתקשר 38 (044) 332-44-00 קייב או 38 (044) 700-60-60 באודסה.

מרפאת מדילנד עבור לייזר אנדוסקופיה  היא מרפאה מודרנית מאובזרת היטב בלב אוקראינה, אשר, בין היתר, מספקת טיפול ושירותי ניתוח פלסטיים.

המרפאה משתמשת בשיטה של השתלת שיער FUE, ועוד מציעה השתלת גבה במחירים סבירים.

המרפאה ממוקמת ב: קייב, ul. מספר טלפון +38 (044) 355-33-31, +38 (095) 365-00-04.

המרכז לשיער בריא Ruben Hair הוא מרפאה מורשית בפיתוח פעיל עם ניסיון של 4 שנים בתחום הטיפול והשתלת שיער בשיטת ה- FUE ללא תפר.

בנוסף להשתלת שיער על הראש, הרופאים של המרכז מבצעים השתלת שיער על הגבות והזקן, כמו גם מגוון של טיפולים פיזיותרפיים יעילים לטיפול באלופציה. בסופו של הליך ההשתלה, החולה מקבל ערבות בכתב של צמיחת השיער.

כתובת מרכז הטיפול: אודסה, ul. Srednefontanskaya, 19b, office.203, טלפון +38 (048) 700-76-76. סניף בקייב: רחוב. Turgenevskaya, 76/78, טלפון +38 (044) 486-56-58, +38 (067) 463-76-76.

קליניקה וטרינולוגיה "מרכז בריאות השיער"  - ארגון שמתקיים רק מתחת ל -20 שנה. וכל הזמן הזה מומחים שלה עסקו בבעיות של ריפוי העור והשיער, תוך שימוש בסטנדרטים בינלאומיים מוכרים של טיפול וטכניקות עריכה ייחודית.

המרפאה מקבלת טריכולוגים מנוסים שיכולים לתת עצות לטיפול בסוגי קרח שונים.

כתובת המרפאה: Kiev, ul. Kudryashova, 3, טלפון +38 (044) 537-66-10.

כפי שאתה יכול לראות, אם אתה רוצה, אתה יכול למצוא באוקראינה הן המרכזים להשתלת שיער עם ניסיון, מרפאות חדשות יחסית, מוכן לעזור לאזרחים שלך להחזיר נוער ויופי יחד עם שיער יפה. אז זה בכלל לא הכרחי כדי לבקש עזרה על הצד מזויף.

השתלת שיער בבלארוס

למרות המצב הפוליטי והכלכלי היציב בארץ, טכנולוגיות חדשניות רבות אינן ממהרות לסלול את הדרך לשם. אז זה קרה עם השתלת שיער. רוב המרפאות המציעות שירותי השתלת שיער יש ניסיון מועט מאוד בתחום זה של ניתוחים פלסטיים. עם זאת, יש כבר כמה שינויים בכיוון זה.

המרכז לכירורגיה פלסטית, Adaran-Medical, אשר קיים מאז 1997, הציע לאחרונה לאזרחים לא רק השתלת שיער, אלא השתלה בשיטת ה- HFE המודרנית ביותר עם ערבות הישרדות השיער.

כתובת המרפאה: Minsk, ul. לנינה, 9. טלפון +375 (17) 220-21-01.

המרכז הרפואי "אמון", ניסיון בעבודה פורש יותר מ -13 שנה, יש העומדים לרשותה מנתח פלסטי מוכשר ועתיר 8 שנות ניסיון Mechkovskaya פרוקופייב, אשר מחזיק גם השתלת שיער בשיטה לא כירורגית של HFE.

כתובת המרכז: מינסק, ul. Zaslavskaya 23/1, מונית. 17.

מרכז הרפואה האסתטית "HENVECH ו- K", הפועל משנת 1992, מוכן לספק שירותים לייעוץ והשתלת שיער עם רצועות ושיטות, השתלת שיער ארוך ושיער מחלקים אחרים של הגוף.

כתובת המרכז: מינסק, ul. Pionerskaya, 45. טלפון +375 (29) 653-39-95.

המרכז הרפואי "קורונה", העובד בתחום טיפול השיער והקרקפת מאז 2004, מבצע אבחון של בעיות שיער ושיטות להשתלת שיער באמצעות טכנולוגיית FUT תוך שמירה על הטיה.

כתובת המרכז: Insk, ul. Kommunisticheskaya, 3, טלפון +375 (29) 358-12-04.

המרכז הרפואי "נורדין" - מרפאה מודרנית ביער אורנים, המתמחה בניתוחים פלסטיים, כולל השתלת שיער וטלאים ושיטות ללא תפר. העלות הממוצעת של המבצע מסומן בתוך 42-43,000 רובל.

כתובת המרכז: מינסק, ul. סורגנובה, 47 ב. טלפון +375 (017) 289-54-56.

כנראה תושבי בלארוס גם לא צריך לנסוע לחו"ל כדי להחזיר את השיער על הראש. על פי הסקירות, מרפאות ביתיות מתמודדות עם פעולות השתלת שיער לא יותר מאשר אדונים זרים.

השתלת שיער בגרמניה

גרמניה היא מדינה המאופיינת על ידי דקדקנות שלה גישה קפדנית לכל עסק, כך רבים מאמינים כי הטיפול הטוב ביותר להתקיים בארץ הזאת. למעשה, תעשיית הרפואה בגרמניה חווה משבר היום בשל מחסור של אנשי מוסמך, אז אל תתפלאו אם המנתח הפלסטי עובד שם מתברר להיות ארצך.

באשר למרפאות המבצעות פעולות להשתלת שיער, ניתן להגיע לרובן רק באמצעות מתווכים שמציעים את שירותיהן לטיפול במרפאות באירופה. זה ידוע כי שיטת השתלת השיער FUE מציעה מרפאה חדשני בהמבורג FUE - Hairtransplant, המתמחה השתלת שיער בצורה חלקה. כתובת המרפאה: המבורג, Wendemuthstrabe, 5, טלפון +49 (0) 40-22862-115.

השתלת שיער מתבצעת במרפאת Vinsbadena "אואן רפואי מאנג" ו סנט רשת "מרפאות אסתטיקה", אשר raspoloeny סניפי מינכן, המבורג, Dyusserdorfe.

השתלת שיער בטג'יקיסטן

המאורות הרפואיים של טג'יקיסטן החליטו בשנת 2010 כדי להוכיח כי ארצם לא יעמוד בצד הטכנולוגיות החדשניות של תעשיית היופי וכי ישנם מומחים מוסמכים בארץ מסוגל לבצע השתלת שיער המבצע. הניתוח הראשון בוצע ב -13 במאי של אותה שנה על ידי המנתח המפורסם וראש המחלקה לשיחזור מיקרוסקופי של אחד המרכזים הרפואיים המובילים בטג'יקיסטן, א 'קורבאב. חולים הצליחו להוסיף עד 3.5 אלף זקיקי שיער לאזור הקירח של הראש.

בהמשך, בוצעו פעולות דומות נוספות, אך עדיין לא חלוקה רחבה של שיער פלסטי בטג'יקיסטן. למדנו שהיום השתלת השיער נעשית במרפאת השיער הטג'יקית ובמרפאה הבינלאומית של אבן סין (Fotekh Niesi str., 34) בדושנבה. אולי היום, סניפים אחרים של מרכז אבן סין נפתח חוג'אנד ופארהור, שם הפתיחה שלהם תוכנן קודם לכן.

השתלת שיער באזבייראנה

לומר שהניתוח הפלסטי של השיער באז'ברדג'אן אינו יכול להתפתח כלל. דבר נוסף הוא שאין כל כך הרבה מרפאות העוסקות בכיוון כזה של רפואה אסתטית בארץ.

מידע מדויק הצלחנו למצוא רק ידוע Azeybardzhane מרכז של «Celamig» רפואה האסתטי (Celamig Plastik Estetik Cerrahi Klinika), המספק שירותים עבור דש עור שיער להשתלה. המרכז ממוקם בבאקו ברחוב. Sulejmana Rahimova, 126/64, טלפון + (99412) 480-05-35.

בעיקרון, תושבי Azeybzhan מוצעים לעשות טיול קצר למדינה השכנה של גאורגיה, שם מרפאות המפורסם של טביליסי עוסקים השתלת שיער:

  • המרכז להשתלת שיער "טליזי" (18 שנות תרגול), בראשותו של המנתח אקאקי צילוסאני, מתרגל טכניקה חלקה,
  • השיער Hairline הבינלאומי שיער ושיקום שיער מרכז המחקר.

טיול כזה לא נראה קשה עבור תושבי Azeybajan שהחליט לנקוט צעדים דרסטיים כדי להילחם התקרחות, כי המשטר ויזה ללא טיסות יומיות מבאקו כדי טביליסי די להרשות כזה תענוג.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.