^

חוטים למתיחת פנים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בהסתכלות במראה, כל אישה מנסה במוקדם או במאוחר ליישר את הקמטים על פניה באצבעותיה, כך שהם יהיו פחות בולטים. בערך אותו הדבר נעשה במרפאות, רק במקצועיות ובאמינות. הרקמות מקובעות ומקובעות במצב נוח יותר בעזרת חוטים למתיחת פנים וכלים מיוחדים. הפרסום טוען כי היעילות של טכנולוגיית החוטים כמעט שווה לפלסטיק.

כמה חוטים נדרשים למתיחת פנים?

עובי החוטים למתיחת פנים דומה לעובי של שערות אדם. האורך נע בין 25 ל-90 מ"מ. החוטים עשויים בעיקר ממתכות יקרות או מסיבים סינטטיים. מינים מסוימים סופגים את עצמם לאורך זמן, אחרים לא, ולאחרים יש תכונות משולבות.

להבחין בין החומר הוא חלק עם בליטות - חריצים. בחירת האורך תלויה במטרה שאותה שואפת הקוסמטיקאית והמטופלת. עומק הפגמים הקשורים לגיל, עובי העור, מיקום החיזוק הם הגורמים העיקריים המשפיעים על בחירה זו.

כמה חוטים נדרשים מתיחת פנים, הרופא קובע. נלקחים בחשבון המבנה, טכניקת הקיבוע, גיל המטופל, מספר נקודות הבעיה ומאפייני הגוף. חלק מהחוטים משמשים באופן עצמאי, אחרים מזווגים עם נהלים פלסטיים.

בממוצע, ההתפלגות היא כדלקמן:

 • לחיים: 10-15;
 • מצח, סנטר: 10-12;
 • צוואר: 20;
 • גבות: עד 10;
 • סנטר שני: מגיל 15;
 • קפלי nasolabial: 6-10;
 • מעלית מעגלית: עד 50.

מומחים רואים בהצערה עם חוטים אלטרנטיבה רכה להתערבות כירורגית - כפחות טראומטית, עם מינימום תופעות לוואי והיעדר שיקום ארוך טווח, טכנולוגיה מודרנית.

הרמת חוט של החלק התחתון, שליש התחתון של הפנים

מבחינה אנטומית, החלק התחתון של הפנים מוגדר כאזור מהסנטר ועד האף. בעיות גיל כאן מתוכננים לאחר 30. מביט במראה, נשים רואים פגמים מדכאים: קונטור מטושטשת גלוי ורמז של סנטר שני, קמטים מסביב והורדתו של פינות השפתיים. פגמים כאלה נקראים פגמים. בעיות כאלה נפתרות בהצלחה על ידי חוטי מתיחת פנים. בהתאם לסוג של חוטים ומאפיינים פיזיולוגיים, הפנים לאחר ההליך נראה צעיר יותר עבור 2-5 השנים הבאות.

הוכח שהרמת החוט של החלק התחתון של הפנים יעילה במיוחד בגילאי 35-55. מידע זה מספיק לאישה המחליטה לפנות למרפאה המתאימה. שאר הסוגיות הקשורות לשיטות הרמת השליש התחתון של הפנים עם חוטים נפתרות במהלך הפגישה הראשונה עם הרופא.

 • כדי לתקן פגמים רבים, משתמשים בסוגים של חוטי Aptos: Nano Vitis, Needle, 2G Elegance, Thread 2G. הם עשויים מחומרים בטוחים, אינם פוגעים או מחליפים רקמות, תורמים לשימור הבעות הפנים הרגילות והיעדר צלקות, ומתאימים למטופלים משני המינים.

חוטים פופולריים עם חריצים מקבעים רקמות רכות במצב שצוין על ידי הרופא. אפקט ההידוק נראה מיד, ונוצרת תוצאה בולטת בסוף השבוע השני.

אינדיקציות להרמת חוט

בבני אדם, אינדיקציות להרמת חוט מתרחשות לאחר 30 שנה, כאשר העור מתחיל להשתנות לא לטובה. ראשית, מופיעים קמטים קלים, ואז הפנים "צפים", עצמות הלחיים והלחיים נופלות, נוצרים "קפלי צער". בעתיד, נצפית היווצרות של סנטר כפול, בהירות קו המתאר מופרעת, הגבות יורדות, העור מאבד את הטון שלו מדי יום.

משתמשים בחוטי מתיחת פנים כאשר טכניקות עדינות יותר אינן עובדות יותר. עלולה להתעורר השאלה: מה לגבי ניתוח פלסטי? האם לא עדיף לבצע מיד התערבות רדיקלית - על מנת לעשות זאת ברצינות ולאורך זמן?

 • למי ספק, אני רוצה לעזור לך לשקול את הטיעונים היטב בכנות לענות על עצמך: האם אתה רוצה את הפנים שלך להיראות חלקה, אבל דומם, כמו מסכה? לא שיקף רגשות? איבד הבעות פנים וטבעיות?

בניגוד לחוסר הטבעיות, לאחר הליך החוט, הפנים נשארות "שלך" מכל הבחינות. והשינויים בו הם רק לטובה:

 • הגמישות עולה;
 • קמטים בולטים נעלמים;
 • לא נוצרות צלקות;
 • פני השטח מפולסים;
 • קו המתאר מעוגל;
 • הנעורים ממושכים.

באותו אופן, פגמים הקשורים לגיל ניתן לבטל במקומות אחרים של הגוף: על המשטחים הפנימיים של הגפיים התחתונות העליונות, הישבן, הצוואר, וכן הלאה. עם הזמן, ההשפעה גוברת, שכן מרכיבים זרים הנכנסים לגוף בכל דרך נוטים להיבלע. כלומר, לצמוח ברקמה צפופה, המחזקת בנוסף רקמות רכות ומאטה את תהליך ההזדקנות.

הכנה

הכנה מאורגנת נכונה מפחיתה את זמן השיקום ומונעת תופעות לא רצויות. בהתייעצות עם המטופלת, הקוסמטיקאית מסבירה את תוכנית הפעולה, את המאפיינים של התקופה המקדימה ולאחר המניפולציה. במקביל, הוא אוסף מידע על מצב הבריאות והתוויות נגד אפשריות. בנוסף, הרופא מחויב לענות על כל שאלות המטופל הקשורות להליך הקרוב.

המטופלת מצידה חייבת להיות גלויה ולדווח על נוכחות של סוכרת, פתולוגיות דרמטולוגיות, גידולים ממאירים, זיהומים חריפים, כמו גם הריון או הנקה לפני השימוש בחוטים למתיחת פנים.

 • תנאי תקופת ההכנה כוללים דחיית אלכוהול, טבק, קבוצות מסוימות של סמים, מתח מוגבר.

במהלך ההכנה נבחר חומר הרדמה, מינון וסוג ההרדמה. הם תלויים בכמות העבודה, בגודל השדה הניתוחי, במאפיינים האישיים של האדם.

ניתוחים, בחינה הם נקודות חובה בתהליך ההכנה. נשים צריכות להיות מודעות לכך שימים קריטיים אינם הזמן הטוב ביותר להליכים מסוג זה.

כהכנה, המטופל מושיב בכיסא אופקי מיוחד ומצטלם בחמש הקרנות. כל העור של הפנים, הצוואר, האפרכסת, האפרכסת מחוטא שלוש פעמים בתמיסת חיטוי.

טֶכנִיקָה חוטים למתיחת פנים

הודות לשימוש בחוטים למתיחת פנים, ניתן במקרים רבים להסתדר ללא ניתוח פלסטי. חשוב, מנקודת מבטם של הלקוחות והן של הרופאים, היתרונות הם זעיר פולשניים, ללא צלקות, שיקום קצר, סיכונים מינימליים לתוצאות בלתי רצויות. הטכניקה של מתיחת פנים היא כזו שכתוצאה מכך נוצרת מסגרת השומרת על העור במצב מתוח לאורך תקופה ארוכה.

הם פונים לטכנולוגיות חוט לאחר 35, כאשר יש צורך לשפר את קווי המתאר, להרים את זנבות הגבות, להסיר את הלסתות ולחזק את זווית הצוואר-סנטר. חוטים דקים יכולים להצעיר כמעט את כל אזורי הפנים.

 • הליכי חוט מבוצעים על ידי מומחים מוסמכים במרפאה, בהרדמה מקומית.

המטופל כמעט ואינו מרגיש אי נוחות פיזית, וההשלכות הן מינימליות: הן מופיעות בצורה של שטפי דם קטנים ונפיחות קלה. לאחר מספר שעות הוא רשאי לעזוב את המרפאה, ותנאי השיקום של 3-7 הימים הבאים מתבצעים בבית בכוחות עצמו.

 • טכניקות חוטים מעניינות גם עבור גברים, שבהם, בשל המוזרויות של צמיחת שיער, ניתוח פלסטי משאיר סימנים גסים. פעולת החוטים הרבה יותר עדינה.

ככלל, רופאים רבים מאמינים ששימוש בחוטים אינו תחליף שווה ערך לניתוחים פלסטיים, אלא מסייע בדחיית תחילת דהיית הפנים והצורך באותו ניתוח פלסטי.

ניתן להניח חוטים קוסמטיים גם בחדר טיפולים נקי סטרילי של הסלון. חוטים כירורגיים שאינם מתמוססים צריכים להיות מיושמים רק על ידי איש מקצוע המחזיק בטכניקות וכלים מקצועיים, כמו גם ידע באסתטיקה של הפנים. עבודתו, למעשה, היא תכשיטים, ולכן היא דורשת את אותה הקפדה ושלמות.

איך עובדים חוטי מתיחת פנים?

על מנת להבין כיצד פועלים חוטי מתיחת פנים, רצוי לנווט לפחות בצורה פשטנית בין התהליכים הקשורים לגיל המתרחשים בעור. אי שם אחרי 30, כמות החלבונים האחראית לצעירות העור פוחתת, והרצועות המחברים את שרירי הפנים לשלד נחלשות.

 • הפנים כאילו "מחליקות" מטה, וברור מדוע, כי שדה הכבידה של כדור הארץ פועל עליה.

הפנים מתחילות להזדקן, ואפילו מוצרי טיפוח עילית לא יכולים לעכב את התהליך הזה לאורך זמן. וכאן חוטי שמירת באים להצלה - למתיחת פנים ונקודות בעייתיות נוספות.

לא ניתן היה למצוא כל סיווג כללי של חוטים, אך מערכת פשוטה מחלקת אותם לקוסמטיים ולניתוחים. הראשונים נותנים אפקט אסתטי - גמישות מוגברת, הפחתת קמטים גלויים, שיפור מראה. בעור הם מתמוססים, אך בשלב זה נוצרה מסגרת תומכת של רקמת חיבור. מוצרי קוסמטיקה מתאימים גם לחיזוק הבטן, דקולטה והפחתת צלוליט.

 • מוצרים כירורגיים הם שתלים אלסטיים שאינם מתמוססים, אך נראים כ"מבזקים" את עובי העור. הם עשויים מסיליקון רפואי ופועלים על פי העיקרון של השרירים עצמם.

הודות לגמישות, חוטים מלאכותיים מהדקים ומקבעים רקמות במקומן הטבעי, מחזירים את הקודמים או מדגמים קו מתאר מעודכן. החוט מושתל דרך השרירים, את העודפים מוציאים החוצה על ידי המנתח ומסירים אותו, והקצה "עיגון" ברקמות מאפשר להדק את העור למצב הרצוי. משיכת זוויות הפה, הגבות, אזור האף - הכל ניתן לשיפור בידיים המיומנות של מקצוען אמיתי. והצלחת המניפולציה בכללותה תלויה במיומנות שלו.

כיצד מוחדרים חוטי מתיחת פנים?

הכנסת חוטים למתיחת פנים למטופל אחד לוקחת לרופא בממוצע 30 דקות עד שעה. ההליך הוא כדלקמן.

 • הפנים מנוקים מלכלוך, קוסמטיקה, זיעה.
 • כדי להגן מפני כאב, הם משמנים בקרם הרדמה ומחכים שזה יעבוד. ההרדמה מתבצעת גם בדרכים אחרות: תרסיס עם לידוקאין או זריקות.
 • לאחר מכן, מסירים את הקרם ומחטאים את אתרי ההזרקה.
 • בצע סימונים עם טוש.
 • מבצעים דקירות והשתלה של חוטים, מהדקים את המסגרת.
 • מחטי מדריך מוסרות, השדה מטופל בחומר חיטוי.
 • מורחים קרם מרגיע כדי להאיץ את הריפוי.

לפני הכנסת החוטים למתיחת פנים, עושים חתכים או דקירות בקושי מורגשים בעור. החוט מוחדר לנקודת הסיום ונמשך לכיוון ההפוך. הם משתמשים במחטי ההזרקה הדקות ביותר העשויות מפלדת כיפוף מיוחדת, המקובעות מבחוץ. בשל גמישות המחטים הן נדחפות, אך אינן קורעות את הרקמות ואינן פוגעות בקצות העצבים ובכלי הדם. לאחר הסרתם, חומר הנימה נשאר בעור.

כך, בעזרת פגישה בודדת, מושג קו מתאר מהודק וברור, הנמשך עד שנתיים. אפקט ההידוק נובע ממתח. המשיכה מתבצעת בעדינות ובזהירות כדי לא לשבור את החוטים.

אילו חוטים מתאימים ביותר למתיחת פנים?

קשה אפילו לאנשי מקצוע לומר באופן חד משמעי אילו חוטים מתאימים ביותר למתיחת פנים. ההחלטה מתקבלת על סמך בדיקה ויזואלית, גיל העור, רצונות ויכולות המטופל. וכן האפשרויות של המוסד בו הגיש האדם בקשה לשירות קוסמטי. קל יותר לדבר באילו חוטים למתיחת פנים משתמשים באיזה אזור מבחינת צורה ומטרה.

 • לדגמים ליניאריים יש מגוון רחב של ביקוש. תכונה - יישום על האזור העדין של העפעפיים וליד הפה.
 • קפיצים שימושיים להרמת דרמיס צפוף: אזור האף, סנטר, גבות, גוף.
 • חוטים שזורים זה בזה בצורה של צמות נבדלים על ידי כוח מוגבר. אזור שימוש - עצמות לחיים, מצח, לחיים, סנטר, צוואר, אזור האף.
 • למחטים יש חריצים בעלי כיוונים זהים או שונים, המסייעים להשיג אפקט הרמה מתמשך למשך 5 שנים.
 • אלה ספירליים מסוגלים לדגמן אליפסה ולאחר מתיחה, לקבל את צורתם הקודמת.
 • שינויים בקונוס מכילים גושים כמכשיר הידוק, שמתמוססים לאחר שנה.
 • ערסלים חוטים משמשים לסנטר השני.

לפי שיטת הקיבוע, המוצרים מחולקים לקבועים ואוטונומיים. הראשונים קבועים באזור הזמני או ליד האוזניים, הם מסוגלים לדגמן את קווי המתאר. זה האחרון לא יכול למתוח את העור בחוזקה, אלא רק לחסל את הרפיון.

בנוסף לתמיכה מכנית, טכנולוגיות חוטים משפרות את ייצור הקולגן, מה שמשפר את יעילות ההליך. ולמרות שהתוצאה פוחתת עם הזמן, תהליך זה יכול לקחת שנים. ואז ניתן לחזור על ההליך.

היתרונות והנזקים של חוטי מתיחת פנים

כמו כל הליך אחר, לחוטי מתיחת פנים יש השפעה כפולה. באופן אידיאלי, הם הופכים את הפנים לצעירים ויפים יותר, אבל הם יכולים גם לפעול להיפך: לא רק להחמיר את המצב, אלא להחמיר אותו הרבה יותר ממה שהיה לפני הפנייה למרפאה. יש ללמוד ולחזות את היתרונות והנזקים של חוטי מתיחת פנים לכל מטופלת שרוצה להזמין שירות התחדשות במכון יופי.

 • היתרון הוא שטכנולוגיית החוטים עוזרת להעלים קמטים בולטים, להחליק את פני השטח ולשחזר את קו המתאר הקודם.

ההליך ממריץ את גמישות העור, מאט את קמילת הרקמות הרכות, מרענן חזותית את הפנים. התוצאה היא כמה שיותר קרובה לטבעית, שנמשכת מספיק זמן, וצלקות ועקבות התערבות לא נראים כלל.

מניפולציה זמינה באזור העיניים, שם לא כל טכניקה מותרת לשימוש. הוא אינו מצריך חתכים ודקירות גסים, טבילה בשינה נרקוטית, אשפוז וחבישות לאחר מכן. מומחים מתמודדים עם המניפולציה תוך חצי שעה בלבד, ואז המחטים מוסרות בזהירות מהעור, והעקבות העדינים שאחריהן מהודקים במהירות וללא עקבות. יחד עם זאת, התכונות וקווי המתאר של הפנים אינם מאבדים את הטבעיות וההכרה שלהם.

הפגיעה יכולה להיות רחוקה כאשר ישנן השלכות שאינן קשורות ישירות למתיחת הפנים. זה יכול להיות עורר על ידי אי ציות לכללי השיקום או הפרה של משטר לאחר ההליך.

התוויות נגד

אין מה לומר על כך שנוער הוא התווית נגד להתנהלות. ולא רק בגלל שעור צעיר אינו זקוק למניפולציות אנטי-אייג'ינג: חוטי מתיחת פנים שהוכנסו לפני גיל 25 עלולים לשבש את התהליכים הטבעיים בעור - ייצור הקולגן ותפקוד הבלוטות.

התוויות נגד חשובות הן:

 • עור רגיש;
 • אלרגיה למרכיבי החומרים, התרופות המשמשות;
 • קרבתם של הכלים לפני השטח;
 • מחלות זיהומיות ודלקות;
 • אונקולוגיה;
 • אסטמה של הסימפונות;
 • נטייה מוגברת להצטלקות;
 • עור דק או עבה מדי;
 • הריון והנקה;
 • נוכחות של שתלים;
 • הפרעות פסיכוסומטיות.

ההשלכות לאחר ההליך

כאשר מחליטים על ניתוח, כל מבוגר חייב להיות מודע לסבירות לתופעות לוואי שאיש אינו חסין מפניהן. לאחר התקנת חוטים למתיחת פנים נוצרות בהכרח נפיחות ואדמומיות, מורגש חום, כאב באתרי ההזרקה. זה נורמלי ואמור לעבור מעצמו.

 • במקרים מורכבים יותר, יש המטומות או הלבנה, הפרת שלמות, שקיפות של סיבים דרך העור בזמן תנועות פנים, התכווצות והיווצרות "אקורדיון", הפרה של זרימת הדם המקומית.

אם המתח חזק מדי, המטופלת מרגישה את ההשפעה של אחיזת חנק, קו המתאר של פניה מעוות. לא ניתן לבטל את רוב ההשלכות הללו, וזו בעיה גדולה. חולה עם עיוותים כאלה צריך לחכות עד שהחוטים ומסגרת הקולגן ייפתרו.

אפשריות גם תגובות אלרגיות, זיהום, שקעים או אטמים באתרי הדקירה.

אחד היתרונות של הטכניקה הוא סיבוכים נדירים, אשר אהבו לא רק על ידי לקוחות, אלא גם על ידי מומחים. עם זאת, מדי פעם, מסיבות שונות, עלולות להופיע השלכות לא רצויות לאחר ההליך.

ההפתעות הסבירות ביותר בעת שימוש בחוטים למתיחת פנים:

 • אַלֶרגִיָה;
 • המטומה, חבורה;
 • שקעים או בליטות;
 • הַדבָּקָה;
 • כאב, אסימטריה;
 • הבעת פנים לא טבעית;
 • שקיפות או חיתוך דרך החומר;
 • חיוורון עקב אספקת דם לא מספקת.

סיבוכים לאחר ההליך

כמו כל הפרה של שלמות הרקמות, מניפולציות עם שימוש בחוטים למתיחת פנים עלולות לגרום לסיבוכים. הם נוצרים כתוצאה מפעולות לא רציונליות של הרופא או חומרים באיכות ירודה, הפרות מצד המטופל או מאפייני גופו.

סיבוך מסוכן לאחר ההליך הוא שבירת חוט. זה קורה בגלל פגיעה, חתך עמוק, עומס יתר באזור זה. סיבוכים אחרים מופיעים כדלקמן:

 • עיוות פנים, אסימטריה;
 • פָּצוּעַ;
 • בצקת, המטומות.

כל אחד מהסיבוכים מצריך עזרה של מומחים שעשו הרמת חוט.

טיפול לאחר ההליך

ההחלמה לאחר הכנסת חוטים למתיחת פנים נמשכת עד חודש. מונחים מדויקים יותר תלויים באיכות החומר, הכישורים של הצוות, הגיל והמאפיינים של האורגניזם. תפקיד חשוב מבוצע על ידי טיפול נאות לאחר ההליך, המתבצע לרוב על ידי האישה בעצמה לפי הנחיות הרופא.

 • מיד לאחר המניפולציה, קר מוחל על העור. בימים הראשונים, אנטיביוטיקה, משככי כאבים והליכים פיזיים נקבעים.

בשבועיים הבאים אתה צריך לישון על הגב. אתה לא יכול להשתזף, לעשות ספורט, לגעת בפנים שלך עם האצבעות, לבצע הליכים במים, לעשות עיסוי פנים, לשתות חם.

להמעיט בעומסי חיקוי, לא להתאפר, כדי לא לגרום לזיהום, אין להשתמש בנוזלים קוסמטיים המכילים אלכוהול. לטפל באתרי ניקור באמצעות תרופות שנקבעו על ידי רופא.

ביקורות

הפרסום הטוב ביותר הוא מפה לאוזן של אנשים. במציאות הנוכחית, מדובר בסקירות של מכרים ושל הקהילה הוירטואלית. יש הרבה ביקורות אמיתיות. אל תתעלם מכל מידע על שרשורי מתיחת פנים, אך זכרו שכל אחד אחראי למעשיו, ולא בן שיח אנונימי מהרשת העולמית.

שיטת החדרת חוטים למתיחת פנים היא אלטרנטיבה טובה למי שלא מוכן לניתוח פלסטי, אבל גם לא רוצה להשלים עם תהליכי הקמלה וההשפעות השליליות של כוח הכבידה. אם תבחרו במומחה מנוסה ותעשו כל שביכולתכם במהלך ההכנה ובתקופת השיקום, הרי שההצלחה תלווה את כל מי שלא רוצה להזדקן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.