^

הרמת צוואר ודקולטה: טכניקת ניתוח

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח פלסטי מתבצע כמעט בכל חלק בגוף, כולל הצוואר. לדוגמה, הליך כירורגי פופולרי כמו הרמת צוואר מאפשר לאנשים להיפטר מבעיה אסתטית כמו עור נפול מתחת לסנטר. לא ניתן לבטל את הפגם הזה בדרכים אחרות, לכן, פלטיסמאפלסטיקה (מה שנקרא מתיחת צוואר בניתוח) נחשבת למכלול די שכיח של התערבויות כירורגיות.

אינדיקציות להליך

יש מעט רקמת שומן יחסית באזור הצוואר. צניחת העור נוצרת עם הגיל, ומבחינות רבות שכבת השומן הקטנה "האשמה" כאן, והמאפיינים המבניים של השרירים התת עוריים, הנקראים "פלטיסמה", הם אלמנט שרירי דק הממוקם ישירות מתחת לעור ומתמזג עם הדרמיס. אצל אנשים רבים, לפלטיזמה אין משטח רציף, אלא היא נבדלת על ידי אשכולות שרירים נפרדים, אשר מתייבשים עם הגיל ומאבדים את הפונקציונליות שלהם.

מבחינה אנטומית, הפלטיזמה מסווגת כשריר מחקה, ולכן היא אינה משתתפת בפעילות המוטורית של הצוואר, אלא מופעלת רק על רקע מצבים רגשיים מסוימים - למשל, כאשר אדם חווה כאבים עזים, או מפחד מאוד או כּוֹעֵס. מכיוון שאנו חווים רגשות כאלה, בכנות, לעתים רחוקות, הפלטיזמה נמצאת כמעט תמיד במצב רגוע. עם הגיל, זרימת הדם ברקמות הצוואר מואטת, השרירים הופכים פחות אלסטיים ורופפים. כתוצאה מכך - צניחה של העור מתחת לסנטר, צניחת זוויות הפה וכו'.

מתי ניתן להמליץ למטופל על הרמת צוואר? קודם כל, פגמים הקשורים לגיל נחשבים לאינדיקציה, כמו גם כאלה שנוצרו בשל המאפיינים האישיים של מבנה הצוואר, או בשל אורח חיים מסוים. לרוב, נשים מעל גיל 25-30 נעזרות במנתח הרמת צוואר. חולים מבוגרים עוברים מתיחת פנים לתיקון בעיות כמו "צוואר הודו", "טבעות ונוס", סנטר כפול.

צוואר הודו הוא פגם המתפתח עם הגיל אצל כל האנשים, שכן הוא קשור לאובדן טבעי של גמישות העור ורקמת השריר.

טבעות ונוס הן פגם אסתטי שכיח הנגרם מהצטברות יתר של רקמת שומן באזור הצוואר. זה, בתורו, קשור להיחלשות הדרגתית של זרימת הדם ולהאטה בתהליכים מטבוליים. כלפי חוץ, הבעיה נראית כמו היווצרות של עיבויים מוזרים בצורת טבעת לאורך היקף צוואר הרחם.

סנטר כפול הוא בעיה שכיחה לא פחות הקשורה לא רק עם עודף משקל, אלא גם לעיבוי הקשור לגיל של רקמות באזור הצוואר.

כל אחד מהחסרונות הללו ניתן לתיקון עם הרמת צוואר מוכשרת.

הכנה

הרופא, לפני הפניית המטופל להרמת צוואר, בהחלט יערוך ייעוץ הערכה ראשוני: יש צורך לקבוע את מידת השינויים הקשורים לגיל או רקמות אחרות, להציע את קנה המידה של ההתערבות הקרובה, ולבחור את המיטב סוג פעולה מתאים. הרופא ישאל את המטופל על הבעיות המעסיקות אותו, על התוויות אפשריות להרמת צוואר, על אותם פגמים שיש לבטל ולתקן. בנוסף, יעודכן למטופל כיצד תתבצע הרמת הצוואר, כמה זמן יימשך ההליך. הרופא בהחלט יספק מידע על המשך תקופת השיקום ועל ההשלכות והסיבוכים האפשריים.

לקראת מתיחת צוואר המטופל יעבור בדיקה אבחנתית. כמו כן, יצולמו תמונות לפני הניתוח על מנת לנתח בהמשך את כל השינויים.

שבועיים לפני מתיחת צוואר על המטופל להפסיק ליטול תרופות המשפיעות על קרישת הדם - אנחנו מדברים על חומצה אצטילסליצילית ותרופות אחרות בעלות השפעה דומה. אם אדם נאלץ ליטול תרופות כלשהן כל הזמן, יש להזהיר את הרופא המבצע על כך מראש.

14 ימים לפני ההליך, על המטופל להפסיק לעשן (או לפחות להפחית משמעותית את מספר הסיגריות המעושנות). העובדה היא שעישון מעורר עווית של כלי דם, שעלולה להוביל להידרדרות בזרימת הדם ברקמות, הן במהלך ההתערבות והן במהלך תקופת השיקום.

שבוע לפני מתיחת צוואר, על המטופל להסיר כל שומנים ומאכלים חריפים מהתזונה, כמו גם לא לכלול צריכת משקאות אלכוהוליים.

8-10 שעות לפני ההליך, אתה לא יכול לאכול או לשתות: בזמן ההתערבות, הקיבה חייבת להיות ריקה.

הניתוח עצמו נמשך לרוב כ-30-40 דקות ולאחר מכן נשלח המטופל להשגחה באשפוז.

טֶכנִיקָה מתיחת צוואר

ידועות שיטות שונות להרמת צוואר: המנתחים בוחרים את האופטימלי על סמך המאפיינים האישיים של המטופל. אלו השיטות:

 • שאיבת שומן צוואר הרחם;
 • מתיחת צוואר מבודדת;
 • מתיחת צוואר ופנים מורכבת;
 • ניתוח צוואר הרחם;
 • פלטיסמאפלסטיקה רדיקלית.

שאיבת שומן צוואר הרחם מתבצעת דרך חתך קטן (כ-3.5 ס"מ), דרכו מסירים רקמת שומן עודפת. טכניקה זו אופטימלית להעלמת הסנטר הכפול.

מתיחת צוואר מבודדת כרוכה בפלסטיק מקומי והזזה של דשי העור: שיטה זו עדינה יותר, אך אינה מעניקה אפקט התחדשות בולט.[1]

הרמה מורכבת היא טכניקה משולבת המשלבת תיקון של עור הצוואר והפנים. השיטה עשויה לכלול הליך הרמה, שאיבת שומן וקווי מתאר.

ניתוח צוואר הרחם כולל הסרת רקמות נפולות שאיבדו את גמישותן: עודפי עור נכרתים באזור הצוואר והסנטר.

אם מבוצעת פלטיסמאפלסטיקה רדיקלית, ניתן לבצע הרמת צוואר באחת מהדרכים הבאות:

 • צְדָדִי;
 • מדיאלי.

בהרמה לרוחב מקלפים את הפלטיזמה ולאחר מכן מסירים רקמת שומן עודפת. לאחר מכן, באזור הרקות, מבצעים חתכים שעוטפים את האוזניים ומסתיימים מאחוריהן. הודות לשיטה, הפלטיזמה מתהדקת, הטון חוזר, קווי המתאר מתבהרים (הרקמות נמשכות למעלה ומקובעות מאחורי האוזניים). ההליך משולב לעתים קרובות עם הרמת SMAS, תיקון החצי התחתון של הפנים והצוואר.

עם הרמה מדיאלית, הסטייה של קצוות השרירים החציוניים מתוקנים - מה שנקרא הרמת צוואר מחוך מבוצעת. הרקמות נחתכות מתחת לסנטר, השרירים התת עוריים נמתחים למרכז ונוצר זווית צוואר-סנטר ייעודית. הפלטיזמה נתפרת, העור נתפר.

מתיחת צוואר עם חתך גב היא טכניקה חדשה יחסית שנמצאת בשימוש בעולם הכירורגיה הפלסטית מזה 7-8 שנים בלבד. במדינות המרחב הפוסט-סובייטי, מבצע כזה אינו נפוץ במיוחד - בעיקר בגלל החדשנות שלו וחוסר התרגול בקרב מומחים.

מתיחת צוואר עם mesothreads היא הליך זעיר פולשני עם תקופת החלמה קצרה יחסית. הודות ל-mesothreads, המורכבים מפולידיוקסנון, נוצרת מעין מסגרת, שמתמוססת בהדרגה ברקמות. יחד עם זאת, מזרונים מעוררים את ייצור הקולגן של העור, כך שאפקט ההרמה נמשך גם לאחר שהמסגרת נפתרה. ישנם חוטי מסגרת נוספים - Aptos. ההרכב שלהם מיוצג על ידי קפרולקטון, ולכן אפקט ההרמה בולט יותר.[2], [3]

מתיחת צוואר אנדוסקופית שייכת לקטגוריה של טכניקות נמוכות טראומטיות, שכן היא מתבצעת באמצעות אנדוסקופ. הרמה כזו אינה מצריכה חתכים גדולים וקילוף רקמות משמעותי. עם זאת, ההשפעה של מתיחת צוואר אנדוסקופית אינה פחותה מזו של מתיחת צוואר מסורתית. דקירות עבור האנדוסקופ נעשות בקפלים מאחורי האוזניים. נעשה שימוש בהרדמה כללית, והרופא רואה את כל מהלך הניתוח במוניטור: המנתח מחלק מחדש רקמות רכות, מתקן שרירים ומהדק את העור בכיוון הנדרש. מתיחת צוואר אנדוסקופית מתבצעת כמעט תמיד במקביל לשאיבת שומן בסנטר והרמת פנים.[4]

מתיחת צוואר בלייזר מתייחסת לשיטות לא ניתוחיות: הפגישה אינה כואבת וקלה יחסית לביצוע, וההשפעה נמשכת כביכול עד שנתיים. מהות השיטה טמונה בהשפעה של קרן לייזר על העור, שבעקבותיה מגרה ייצור הקולגן, והעור מתחיל להתחדש. להשפעה בת קיימא, יש לבצע לפחות שלושה מפגשים של הרמת לייזר. חידוש צוואר בלייזר חלקי CO2 הוא אפשרות טיפול יעילה עם יעילות ארוכת טווח עבור מטופלים אשר סובלים בעיקר מרפיון עור וקמטים יחד עם פיגמנטציה של פני העור.[5]

שאיבת שומן בתדר רדיו (RFAL) לעיצוב צוואר ופנים. זהו הליך בטוח להשגת הפחתה משמעותית ברפיון העור ובמצבורי השומן בצוואר הרחם ובלחיים.[6]

מתיחת צוואר הוליווד היא טכניקת מתיחת צוואר הוליוודית ייחודית שפותחה על ידי מנתחים פלסטיים בניו יורק. טכניקה זו מספקת הידוק יעיל של הסנטר והצוואר, היפטרות מעור נפול, שיקום תכונות צעירות של הצוואר והפנים. מתיחת צוואר זו קיבלה את שמה ההוליוודי בגלל הפופולריות הגבוהה שלה בקרב שחקני הוליווד. לאחר ההליך, המטופלים חזרו לעבודה במהירות, והצלקות נותרו בלתי נראות לאחרים. ההרמה ההוליוודית מתבצעת לא רק בארצות הברית, אלא גם בארצנו, שכן הטכניקה הפכה לנפוצה בקרב רוב המרפאות לכירורגיה פלסטית בעולם.

שימוש משולב בשאיבת שומן על-קולית ו-platysmaplasty בחתך מוגבל לתיקון הזדקנות עור הצוואר. טיפול משולב זה אינו כואב ומוביל תמיד לשיפור משמעותי בזווית צוואר הרחם-סנטר.[7]

התוויות נגד

המנתח לא יבצע הרמת צוואר אם למטופל יש התוויות נגד הבאות:

 • תהליכים זיהומיים ודלקתיים חריפים, תקופות של החמרה של פתולוגיות דלקתיות כרוניות;
 • גידולים ממאירים ושפירים ותהליכים אוטואימוניים;
 • קרישת דם לקויה;
 • אובדן מוחלט של גמישות וטורגור של העור;
 • סוכרת;
 • מחלות מנותקות של הלב וכלי הדם;
 • מצב רוח אלרגי של הגוף, תקופות חריפות של תגובות אלרגיות;
 • תפקוד לא מספיק של כליות ו/או כבד;
 • נזק ומחלה של העור באזור הפעולה המוצעת.

ההשלכות לאחר ההליך

לפעמים לא ניתן להימנע מכמה השלכות לאחר ההליך:

 • שטפי דם, המטומות, הצטברויות של נוזל זרומי קשורים לנזק לרקמות ומתגלים ככאב, חבורות או אטמים קטנים באזור התפירה, נוכחות של גדילים צפופים מאחורי האפרכסות. ברוב המקרים ניתן להבחין בהשפעה זו ב-24 השעות הראשונות לאחר הרמת צוואר. אם הבעיה מתגלה מאוחר יותר, הדבר מחמיר את הפרוגנוזה ועלול לגרום להתפתחות של סיבוכים - למשל נמק רקמות.
 • המטומות או סרומות משמעותיות, עקב שחרור של כמות גדולה של דם או נוזל סרוזי לתוך הרקמה, דורשות התערבות כירורגית. הם מוסרים באמצעות תפרים שנעשו בעבר, אשר לאחר מכן מוחלים מחדש.
 • נשירת שיער באזור ניתוח מתיחת הצוואר (מאחורי האפרכסת או באזור הטמפורלי) נובעת מפגיעה לזקיקי השיער במהלך ההליך. ככלל, שיקום שיער מתבצע ללא השתתפות נוספת של רופא, זמן מה לאחר הרמת צוואר. אם אין החלמה, הרופא עשוי להמליץ על השתלת שיער.

בתנאים מסוימים, לאחר הרמת צוואר, מתפתחות לא רק השלכות זמניות, אלא גם סיבוכים רציניים למדי. אם כי, על פי הסטטיסטיקה, זה קורה לעתים רחוקות יחסית.

סיבוכים לאחר ההליך

 • נמק עורי מתפתח כתוצאה מפגיעה בזרימת הדם הנגרמת על ידי דילול רקמות או מתח יתר לקו התפר. לאחר הרמת צוואר, תהליכים נמקיים מתקבעים לעתים קרובות יותר באזור שמאחורי האפרכסות.
 • הצטרפות של זיהום אפשרית על רקע של המטומה בקנה מידה גדול, או תהליכים נמקיים. בנוסף, זיהום יכול להתרחש כאשר שיער נכנס בטעות לאזור החתך במהלך התפירה. בעיה זו נפתרת בדרך כלל עם קורס של אנטיביוטיקה.
 • הצטברות מוגזמת של פיגמנט בעור, או דפיגמנטציה נצפית עם רגישות עור מוגברת, כמו גם עם היווצרות של חבורות תוך עוריות נרחבות.
 • עיוות מתאר של הפנים יכול להתרחש כתוצאה מהיווצרות המטומות, תזוזה של אזורי עור, פגיעה בשרירי צוואר הרחם השטחיים והסרה מוגזמת של רקמת שומן באזור הסנטר. לעתים קרובות בעיה כזו שהתעוררה במהלך הרמת צוואר דורשת התערבות כירורגית חוזרת.
 • היווצרות רקמת קלואידית באזור ההצטלקות נמצאת לעתים קרובות בחולים עם נטייה תורשתית לסיבוך כזה. אצל אנשים רגילים, התפר בדרך כלל מהודק לחלוטין למשך 10-12 חודשים לכל היותר: כתוצאה מכך נוצרת צלקת רגילה. אם מתרחשות הפרות בריפוי, רקמת קלואיד צומחת בצלקת. למניעת סיבוכים יש לזהות נטייה לגידולי קלואיד עוד בשלב תכנון הרמת צוואר או כל פעולה אחרת.

טיפול לאחר ההליך

תוך מספר ימים לאחר הליך מתיחת הצוואר, המטופל יהיה בפיקוח רופא, במצב נייח. עם אי נוחות משמעותית בכאב, הוא יצטרך לקחת משככי כאבים. ככלל, ניתן לחוש כאבי משיכה קלים באזור הצוואר למשך כ-10-14 ימים, ולאחר מכן הם נעלמים בהדרגה עם החלמת הפצע. במקביל לכאב, ההמטומות נעלמות, הנפיחות נעלמת.

תפרים מוסרים 1-1.5 שבועות לאחר ההתערבות. כדי להאיץ את התאוששות הרקמות, הרופא עשוי לרשום פיזיותרפיה - קודם כל, שיטה זו נחוצה כדי לשחזר את תפקוד רקמת השריר של הצוואר.

לאחר הרמת צוואר, הרופא מורח מסגרת תחבושת דוגמנות על המטופל, אשר מוחלפת לאחר מכן במחוך צווארי דחיסה מיוחד. זה יצטרך ללבוש במשך 3-4 שבועות.

ייעוץ רפואי נוסף עשוי לכלול:

 • במהלך תקופת התאוששות הרקמה לאחר הרמת צוואר, אתה לא יכול ללכת לאמבטיה או לסאונה;
 • אין לעשות מקלחת חמה או אמבטיה;
 • אתה לא יכול לבקר בסולריום, להשתזף על החוף ולשחות;
 • כל פעילות גופנית צריכה להיות מוגבלת (לא רצוי לרוץ, לקפוץ, לשאת חפצים כבדים, להתכופף);
 • רצוי לישון בשכיבה, ניתן להשתמש בכרית גבוהה לשם כך.

אם תפעל כראוי על פי כל העצות של רופא, הסיכון לסיבוכים לאחר הרמת צוואר יופחת לאפס.

ביקורות

לרוב, מנתחים פלסטיים מציעים למטופלים מתיחת צוואר בשלוש אפשרויות:

 • הרמה לרוחב עם הידוק רקמות על ידי תפירה אופקית;
 • הרמה מדיאלית, הכוללת תפירה אנכית של רקמות, למרכז הצוואר;
 • גרסה מעורבת של המעלית - סוג לרוחב-מדיאלי.

לדברי מומחים, האחרונה מבין השיטות הללו מוכרת כיעילה יותר, שכן ניתן להשתמש בה כדי להדק את כל רקמות הצוואר הנפולות, מה שמשפיע באופן משמעותי על חומרת קווי המתאר של צוואר הרחם.

כפי שהמטופלים עצמם אומרים, מתיחת הצוואר הרוחבית-מדיאלית עוזרת ממש להצעיר אפילו נשים מעל גיל חמישים. התנאי העיקרי הוא בחירת מרפאה טובה ומנתח מבצע מוסמך ומורשה לבצע ניתוחי תיקון שכאלה. כאשר מחליטים על הליך, חשוב לבדוק גם כיצד מעורב הציוד המודרני בתהליך ההתערבות. אם המטופל מתמודד עם רמת קליניקה מתאימה, אז התוצאות האידיאליות של מתיחת צוואר יהיו:

 • הזווית בין הצוואר לסנטר תתיישר;
 • העור יוחלק, הוא יהפוך אלסטי יותר;
 • יופיעו קווי מתאר ברורים של צוואר הרחם.

עדיף אם הרמת הצוואר תתבצע בשילוב עם הצערת הפנים. במקרה זה, אתה יכול לצפות לתוצאה התחדשות אופטימלית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.