^
A
A
A

גירוי לאחר גילוח

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גירוי לאחר גילוח - בעיה זו ידועה לרוב הגברים, וגם לנשים.

במיוחד, כמובן, גברים סובלים, כי הם גילוח הפנים שלהם כמעט כל יום. שערות חדשות גוברת לחפור את העור עם קצה חד, ובכך גורם דלקת, וכתוצאה מכך, גירוי.

trusted-source[1]

גורם ל לאחר גירוי

בין הגורמים לגירוי לאחר הגילוח הם גורמים כגון:

 • השימוש בסכין גילוח חשמליים;
 • שימוש ארוך טווח במכונות חד פעמיות;
 • שינוי בטרם עת של סכיני גילוח;
 • גילוח יומי, אשר מונע את העור מפני הסתגלות;
 • הידרציה ירודה של העור.

גירוי לאחר גילוח עם מכונת גילוח חשמלית

סכיני גילוח חשמליים יש יתרונות רבים, אבל יש להם גם חסרונות. בין minuses של מכשירים אלה היא כי הם לעתים קרובות לגרום לגירוי בעור. בגלל מכונת גילוח חשמלית לא לגמרי לנקות את הנקבוביות, העור הופך מלוכלך, אקנה מופיע על זה. גירוי נגרמת על ידי מכונות גילוח חשמלית סיבובית, כמו הלהבים שלהם במגע ישיר עם העור.

תסמינים לאחר גירוי

חיצונית, את הגירוי לאחר הגילוח מתבטא בצורה של נקודות אדומות קטנות פצעונים על אזור העור כי כבר מגולח.

גירוי וגירוד לאחר הגילוח

לאחר הסרת שיער מיותר מן הגוף, לעתים קרובות לא התוצאות מאוד נעים נצפים - כגון גירוד גירוי חמור של העור. הדם זורם לאזור המטופל, הכלים מתפשטים - וכתוצאה מכך נגרמת גירוד. בגלל מה מתעוררות רגשות אלה?

אחת הסיבות עשויה להיות הדרך הלא נכונה להתגלח. כמו כן, גירוי כתמים אדומים גדולים יכולים להופיע על העור בשל שימוש של loofah עשוי loofah או מטלית קשה. תהליכים דלקתיים נגרמים גם על ידי אלכוהול מבוססי lotions לשימוש לאחר גילוח.

trusted-source[2], [3]

כמה גירוי אחרי הגילוח?

בדרך כלל את הגירוי לאחר גילוח עובר לאחר כמה ימים, שבמהלכו לא מומלץ לגלח שוב ושוב.

סיבוכים ותוצאות

אם לאחר גילוח יש לך בליטות על העור שלך או מה שנקרא "כוויות", והם לא הולכים לכמה ימים, או אם העור נראה נגוע, אתה צריך ללכת לרופא. ישנם גם סיבוכים אפשריים כגון עלייה בנפיחות, הופעת פצעים ססגוניים, אדווה וחום על החלק המודלק של העור. כל הביטויים הללו עשויים להצביע על הופעת ההדבקה.

כאשר יש חוזרים דלקת, אשר לגרום עור אחיד, אתה צריך להיות מטופלים תחת פיקוח רפואי. סכין גילוח לא ניתן להשתמש בו בשלב זה, שכן הוא יכול להחמיר את מצב העור עוד יותר.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

יַחַס לאחר גירוי

כדי להיפטר גירוי לאחר גילוח, אתה יכול פשוט להפסיק לגלח את השיער שלך כל יום. כדי לטפל גירויים פוסטולריים מיד לאחר הגילוח, חל על האזור המטופל מיץ מן העלים של אלוורה.

כמו כן, מרפא ומושיע לעזור היטב מן הגירוי. כלי טוב גם נחשב משחה "הידרוקורטיזון", אשר יש השפעות אנטי-דלקתיות - זה לעתים קרובות משמש ברפואה עבור פצעים מוגלתיים ודלקות חשובים לזכור כי הכלי הזה הוא התרופה של "עזרה הראשונה" לשימוש קבוע אינו מתאימה, מכיוון שהוא עלול לגרום לניוון עור .

את גירוי נגרמת על ידי גילוח יבש ניתן להסיר על ידי קירור העור עם מים קרים או עם קרח יבש. לאחר גילוח, אתה יכול להפיץ את האזור המטופל עם קרם לחות או קרם.

עדיף להפסיק גילוח לזמן מה, אם כי שיטה זו אינה מתאימה לכולם. לכן, עליך להשתמש באפשרויות אחרות.

 • רק לגלח עם גילוח איכותי בעל להב חד ונקי.
 • מכונות פנויה משמשים הכי טוב לא יותר מ 3 פעמים. במידת האפשר, החלף את השימוש במכונה ובמכונת הגילוח החשמלית.
 • באמצעות מכונת גילוח חשמלית, זכרו - ניתן להשתמש בו רק על עור יבש.
 • לפני שתתחיל גילוח, אתה צריך לרכך את אזור העור להיות מטופלים.
 • השתמש קרם או ג'ל לעור רגיש יתר על המידה, כך הגלישה היא רכה.
 • את התער צריך להזיז לכיוון צמיחת השיער או מהצד, אבל לא נגד זה. לאחר ההליך, העור צריך להיות רטוב עם שמנת.
 • שמור את מכונת הגילוח במקום יבש. כמו כן, לאחר השלמת תהליך גילוח, לשטוף ביסודיות את המכשיר. פעולות אלה ימנעו רפרודוקציה של חיידקים שגורמים לגירוד ולגירוי בעור.
 • נסו לא להתגלח לעתים קרובות - לפחות כל יום אחר.

אם יש לך גירוי מתמיד לאחר הגילוח, אתה צריך ללכת להתייעצות עם רופא עור. במקרים מסוימים, במסווה של גירוי פשוט, בעיות עור חמורות יותר מוסתרים.

מְנִיעָה

גירוי לאחר גילוח ניתן למנוע. לשם כך, יש לנקוט בצעדים הבאים:

 • לפני הליך הגילוח, אתה צריך לחות ביסודיות את העור. אפשרות טובה היא לאדים אותו במהלך נהלי המקלחת.
 • בתהליך של גילוח עדיף להשתמש לא חם, מים חמים, מאז מים רותחים פותח את העור הנקבוביות, אשר מקבלים חלקיקי שיער ולכלוך, בגלל מה העור ואת inflames.
 • אין להשתמש בסבון במהלך הטיפול בעור, כי יש לו אפקט ייבוש, לא מאפשר התער להחליק בצורה חלקה על פני השטח. עדיף להשתמש ג 'ל מיוחד או moisturizers.
 • עם הזמן, לשנות את הלהבים בתער, כי גירוי יכול להופיע בשל הלהב קהה.
 • לאחר השימוש, לשטוף את מכונת הגילוח ב תמיסת חיטוי.
 • לאחר גילוח, להשתמש moisturizers - lotions, ג 'לים או creams, אשר אמור להיות מיושם על העור אפילו לח. תרופה טובה הם קרמים המבוססים על אלכוהול, אבל הם אינם מתאימים לעור רגיש.
 • אין לנגב את האזורים המטופלים עם מגבת, כפי שהוא עשוי להיות עפר מוסתרים, אשר יכול לגרום דלקת ואקנה. כמו כן יש לקחת בחשבון כי לאחר גילוח העור הופך להיות רגיש מאוד, ולכן לא להפעיל השפעה מכנית נוספת על זה.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.